Mini Tour de Pologne 2018: kiedy, gdzie, jak się zapisać?...

  Mini Tour de Pologne 2018: kiedy, gdzie, jak się zapisać? ETAPY, DATY, REGULAMIN

  Kuba Lelewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nutella Mini Tour de Pologne 2017 Katowice

  Nutella Mini Tour de Pologne 2017 Katowice ©LOTA

  Mini Tour de Pologne 2018: W dniach 04-08.08 obędzie się największa rowerowa impreza dla dzieci w Polsce. Wyścig Tour de Pologne 2018 zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni najlepsi kolarze świata przejadą przez polskie miasta. Jest to jubileuszowy, 75. wyścig. Ale Tour de Pologne to nie tylko główny wyścig. Od 2008 roku wyścigowi towarzyszy impreza dla najmłodszych- Mini Tour de Pologne. W tym roku w jeszcze bardziej dziecięcej odsłonie.
  Nutella Mini Tour de Pologne 2017 Katowice

  Nutella Mini Tour de Pologne 2017 Katowice ©LOTA

  Mini Tour de Pologne to rowerowe wydarzenie dla najmłodszych. Dzięki niemu dzieci mogą połączyć sport i zabawę, przy okazji mogą wziąć udział w jednej z największych imprez sportowych w Polsce. Impreza w tym sezonie została dołączona do programu Kinder+Sport- programu prowadzonego przez firmę Ferrero pod hasłem Joy of Moving. Hasło wyjaśnia całą idę imprezy, czyli szczerą radość z aktywności fizycznej.


  Nowością tegorocznego wyścigu będzie zmiana formuły. Wydarzenie dzieli się na dwa wyścigi, pierwszy z nich to wyścig w starej formule dla dzieci bardziej doświadczonych, w wieku 11-14 lat pod nazwą Mini Tour de Pologne Cup, a drugi to wyżej wspominana nowość: parada pod nazwą Mini Tour de Pologne. Jest to parada rowerowa o długości 3-4 kilometrów, gdzie nie będzie liczył się czas, a udział, wspólny ruch i dobra zabawa.

  CZYTAJ TEŻ:
  75. Tour de Pologne. Aż cztery etapy w naszym regionie MAPA ETAPÓW Zobacz jaką trasą pojadą kolarze

  Mini Tour de Pologne Cup (starsi)


  Mini Tour de Pologne Cup jest przeznaczony dla dzieci starszych, w wieku 11-14 lat. Uczestnicy muszą być zrzeszeni w klubach sportowych i posiadać licencję. Tutaj będzie to tradycyjny wyścig rowerowy, na długości 20km.

  Najlepsi w tej kategorii zostaną nagrodzeni na podium w Bukowinie- tam, gdzie nagrody będą odbierać również uczestnicy głównego wyścigu.

  Mini Tour de Pologne (młodsi)


  Mini Tour de Pologne to parada rowerowa dla dzieci w wieku 7- 12 lat na długości 3-4 kilometrów. W paradzie nie chodzi o wyłonienie zwycięzcy, raczej o pokazanie najmłodszym, że kolarstwo jest ciekawe, dostarcza emocji i zabawy.

  Jak się zarejestrować?
  Rejestracja już trwa, można to zrobić na stronie internetowej http://minitourdepologne.pl/ lub w dzień zawodów, pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca.

  Kiedy? Gdzie?
  • 4 sierpnia, Kraków
  • 5 sierpnia, Katowice
  • 6 sierpnia, Zabrze
  • 7 sierpnia, Szczyrk
  • 8 sierpnia, Bielsko-Biała


  Co wziąć ze sobą? Co dalej?
  Oprócz rejestracji uczestnik musi spełnić kilka obowiązków. Uczestnik parady musi zgłosić się na 2 godziny przed wyścigiem do Komisji Sędziowskiej oraz przedstawić: dokument ze zdjęciem, dzięki któremu można potwierdzić wiek i formularz rejestracyjny podpisany przez jednego z rodziców/ opiekunów.

  Uczestnicy TdP Cup (wyścig) dodatkowo oprócz dokumentu i formularza powinni przedstawić formularz podpisany przez trenera.

  Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów bidon, numer startowy oraz czapeczkę kolarską, koszulkę, a na mecie medal. Dodatkowo uczestnicy TdP Cup otrzymają czip do pomiaru czasowego.

  Rejestracja za pomocą strony internetowej trwa do 27 lipca. Udział w Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Justyna Kowalczyk śmiało o swoich planach sportowych
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo