Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Modernizacja stawów w Parku Róż w Chorzowie. Oczyszczono stawy i uruchomiono kaskadę wodną. Warto tu przyjść na spacer!

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Park Róż w Chorzowie. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Park Róż w Chorzowie. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Chorzów pozyskał w 2019 roku 2,5 mln złotych dotacji na rewitalizację stawów. Dzięki temu będzie można poprawić napowietrzanie obu stawów w Parku Róż. Zobaczcie jak już zmienił się Park Róż w Chorzowie. Oprócz tego pieniądze zainwestowane będą w kanalizację łączącą ul. Siemianowicką ze stawem Hutnik w Park Śląski.

Trwa modernizacja stawów w Parku Róż w Chorzowie

Umowa na modernizację systemów napowietrzania i obiegu wody dla zapewnienia prawidłowej gospodarki wodnej w stawach w Parku Róż została podpisana 30 lipca 2019 roku. Wykonawcą robót jest chorzowska firma Hydrobud. Zadanie to zgodnie z umową ma zostać wykonane do 30 czerwca 2020 roku. Miasto na to zadanie otrzymało 2,5 mln złotych unijnej dotacji.

- Prace przebiegają zgodnie z podpisaną umową. W ramach umowy oczyszczono stawy i pogłębiono staw wschodniego (z wyspą). Prace te związane były z koniecznością wydobycia roślinności ze stawu z wyspą, przechowania jej w odpowiednich warunkach i posadzenia po oczyszczeniu stawu - wyjaśnia Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie.

- Na realizację zarówno inwestycji związanej z modernizacją systemów napowietrzania stawów w Parku Róż, jak i na realizację inwestycji związanej z realizacją modernizacji systemów napowietrzania w Parku Amelung Miasto uzyskało dofinansowanie. Modernizacja systemów napowietrzania w stawach w Parku Amelung rozpoczęła się w 2017 roku a zakończyła w 2018 roku - przypomina Kamil Nowak

Co zostało już wykonane w Parku Róż?

  • Oczyszczono stawy i pogłębiono staw wschodniego (z wyspą).
  • Zbudowano instalację elektryczną w celu uruchomienia kaskady wymuszającej obieg wody.
  • Zabudowano separatory.
  • Przełożono nawierzchnię wykonaną z bloków piaskowca na alei pomiędzy stawami.

Umowa obejmuje także odtworzenie zniszczonych w czasie wykopów, transportów, składowania materiałów trawników i posadzenie 150 sztuk krzewów w obrębie kaskady i zabudowanych urządzeń.

Modernizacja systemu napowietrzania i obiegu wody w Parku Róż

Chorzów: modernizacja stawów w Parku Róż. Pierwsze prace pro...

Inwestycja, której całkowity koszt wyniesie trzy miliony sześćset tysięcy złotych, obejmie oba stawy w Parku Róż, a także kanalizacji deszczową między ulicą Siemianowicką a stawem Hutnik w Parku Śląskim.

Musisz to wiedzieć

Inwestycja w Parku Śląskim na stawie Hutnik

Pieniądze zainwestowane będą także w kanalizację łączącą ul. Siemianowicką ze Stawem Hutnik w Park Śląskim. Inwestycja w Parku Śląskim ma zwiększyć ilości retencjonowanej wody i zmniejszyć zagrożenie powodziowe poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z odprowadzeniem do stawu Hutnik.

- Warto wspomnieć, że MZUiM realizuję inwestycję związaną z budową kanalizacji deszczowej między ulicą Siemianowicką a stawem Hutnik w Parku Śląskim. Również ta inwestycja ma zakończyć się z końcem czerwca - podkreśla Kamil Nowak.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera