Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Neonet ogłosi upadłość? Sieć ma kilkadziesiąt sklepów na terenie województwa śląskiego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Znanej sieci handlowej, która ma blisko 300 sklepów na terenie całej Polski, w tym kilkadziesiąt w województwie śląskim, grozi upadłość. Spółka wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że złożyła wniosek o postępowanie upadłościowe. Co dalej z pracownikami sieci?

Znanej sieci handlowej grozi upadłość. Co dalej ze sklepami sieci?

Spore problemy dotknęły znaną sieć handlową ze sprzętem elektronicznym, która na polskim rynku działa od 2003 roku. Mowa o sieci Neonet, która ma kilkadziesiąt sklepów na terenie województwa śląskiego i blisko 300 w całym kraju. Spółka złożyła dwa wnioski, w tym jeden o upadłość.

- Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje, że w dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Celem złożonego wniosku nie jest rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Obecnie Spółka oczekuje na otwarcie postępowania, co może potrwać kilka tygodni - czytamy w komunikacie wydanym przez sieć Neonet.

Jak tłumaczy spółka, sytuacja związana jest z odpowiedzią na jej problemy płynnościowe. Miało na to wpłynąć kilka czynników.

- Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd NEONET jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji - czytamy dalej.

Kliencie nie będą odczuwali trudności w zakupach

Spółka przekonuje, że mimo złożonego wniosku restrukturyzacyjnego, klienci sieci nie odczują trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online.

- Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową - poinformował Neonet.

Nie upadłość, a restrukturyzacja

Zarząd Neonet przekonuje, że sanacja złożona 27 listopada bieżącego roku, nie jest postępowaniem upadłościowym, a jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Mimo to, dzień później spółka złożyła także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego.

- Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami. Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków - tłumaczy Neonet.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera