Nowy rok szkolny. Ilu uczniów w powiecie bieruńsko - lędzińskim?

Magdalena Kutynia
Magdalena Kutynia
Ilu mamy uczniów w powiecie bieruńsko - lędzińskim? W jakich gimnazjach i szkołach pogimnazjalnych się uczą?

W roku szkolnym 2015/2016 w powicie bieruńsko-lędzińskim uczyć się ponad 1620 gimnazjalistów, ulokowanych w 7 gimnazjach powiatu. Naukę w pierwszych klasach gimnazjum rozpoczęło prawie 550 uczniów.
W Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie w tym roku uczy się 280 uczniów. Utworzonych zostało 12 oddziałów, po cztery dla pierwszych, drugich i trzecich klas. Pierwszoklasistów jest 97.
W Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu, w nowym roku szkolnym jest 228 uczniów ulokowanych w 10 oddziałach. Pierwszoklasistów jest 77. Utworzone zostały 3 klasy pierwsze.
W Gimnazjum nr 2 im. Św Walentego w Bieruniu uczy się w tym roku 315 uczniów. Istnieje 13 klas, z czego 5 to klasy pierwsze. Pierwszoklasistów jest 121.
W Gimnazjum im. Gustawa Morcinka w Lędzinach, nowy rok szkolny rozpoczęło 189 uczniów, z czego 65 to pierwszoklasiści. Wszystkich oddziałów jest 10. Uczniowie klas pierwszych rozdzieleni zostali na 3 klasy.
W Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Lędzinach naukę w tym semestrze rozpoczęło 176 gimnazjalistów. Utworzono 9 oddziałów, po trzy dla pierwszych, drugich i trzecich klas. Pierwszoklasistów jest 55.
W Bojszowach gimnazjalistów jest 283. Istnieje 12 klas, po cztery dla pierwszo, drugo i trzecioklasistów. Do pierwszej klasy w tym roku zapisanych zostało 86 uczniów.
W gimnazjum w Chełmie Śląskim uczyć się w tym roku się ponad 150 uczniów, ulokowanych w 7 oddziałach. Powstały dwie klasy pierwsze do których chodzi 43 uczniów.

W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu bieruńsko - lędzińskiego uczy się w tym roku prawie 1500 uczniów. Do pierwszych klas przystąpiło 360 uczniów.
W Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, uczy się w nowym roku szkolnym 282 uczniów. Pierwszoklasistów jest 91. Powstały 3 klasy pierwsze, ale 6 grup profilowych. Wszystkich oddziałów jest w szkole 10.
W Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu utworzono w tym roku 24 oddziały, w ramach których uczy się 528 uczniów technikum i 138 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej. Pierwszoklasistów jest 173, z czego 123 do uczniowie technikum, a 50 to uczniowie zawodówki.
W Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach wszystkich uczniów w tym roku jest 450. Ulokowani są oni w 21 oddziałach. Powstaną 4 klasy pierwsze, w których łącznie uczyć będzie się 96 osób: 1 klasa liceum ogólnokształcącego, 2 klasy technikum i 1 klasa zasadniczej szkoły zawodowej.
W zespole szkół w Chełmie Śląskim uczy się w tym roku szkolnym 64 uczniów, ulokowanych w 4 oddziałach. Pierwszoklasistów tym razem nie ma.


*Pod Wałbrzychem odkryto podziemne miasto. Złoty pociąg będzie wydobyty ZDJĘCIA
*Nowy Supersam w Katowicach zaprasza na wielkie otwarcie
*Uchodźcy z Syrii już na Śląsku. Rodziny mieszkają w Chorzowie
*Tak się okrada w sklepie. Uważajcie na zakupach WIDEO Z MONITORINGU

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie