MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie salonów fryzjerskich - Chorzów, Siemianowice, Świętochłowice. Trwają przygotowania do otwarcia zakładów. Wizyty już są umawiane

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Od 18 maja będzie można skorzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek
Od 18 maja będzie można skorzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek Obraz jacqueline macou z Pixabay
W Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach od 18 maja otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. To efekt trzeciego etapu znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Do zakładów fryzjerskich rozdzwoniły się telefony. Klienci umawiają się na wizyty. Panie i panowie chcą obciąć czy zafarbować swoje włosy. Przypomnijmy, że większość zakładów została zamknięta w połowie lub na początku marca. Ponownie z usług fryzjera i kosmetyczki skorzystamy od 18 maja. W naszych miastach trwają przygotowania do otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Obowiązują bowiem nowe zasady.

Do fryzjera i kosmetyczki od 18 maja. To trzeci etap znoszenia ograniczeń w Polsce

Od 18 maja w całej Polsce mogą działać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązywać będą jednak nowe zasady bezpieczeństwa. W salonach urody klienci będą zapisywani jedynie telefonicznie lub online. Trzeba będzie także obowiązkowo zasłaniać usta i nos (jeżeli pozwala na to zabieg). Właściciele salonów muszą też zakupić wiele środków ochrony osobistej dla pracowników oraz klientów m.in. jak fartuchy, rękawiczki, maseczki czy przyłbice. Sprawdziliśmy czy salony fryzjerskie w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach są gotowe na przyjęcie klientów.

Większość salonów fryzjerskich w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich czy Świętochłowicach było zamkniętych od połowy marca. Niektórzy zdecydowali się zamknąć zakłady już wcześniej w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników. Niewielu jednak przypuszczało, że zakłady będą musiały być zamknięte na tak długo. Na ich otwarcie czekają też klienci. Panowie i panie nie mogą doczekać się na wizytę w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym.

- Klienci już od dawna czekają na otwarcie salonu. Dzwonią, a także kontaktują się poprzez SMS i Messengera, by zapisać się na wizytę. Nasz salon zostanie otwarty już 18 maja. Trwają obecnie przygotowania do otwarcia salonu. Pracownicy będą musieli przejść także szkolenie związane z nowymi zasadami sanitarnymi. Pierwszy tydzień od otwarcia salonu mamy już zapełniony. Klienci wciąż się zapisują na kolejne wizyty - mówi Dorota Rogóż, właścicielka Salonu Fryzjersko-Kosmetycnego Gold w Siemianowicach Ślaskich, zlokalizowanego przy ulicy 1 Maja 5.

- Przed nami trudny czas. To będą inne wizyty u fryzjerów niż do tej pory. Nie będziemy mogli podawać kawy czy herbaty. Wyłączona z użytku będzie też poczekalnia. Klienci nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych. Trzeba też będzie zapewnić środki ochrony osobistej takie jak jednorazowe fartuchy, maseczki, rękawiczki. To wszystko też kosztuje, a ceny powindowały w górę. Przed epidemią paczka rękawiczek kosztował ok. 16 zł. Teraz za tyle samo sztuk trzeba zapłacić ok. 70 złotych - zauważa Dorota Rogóż.

Większość salonów fryzjerskich w Katowicach również zostanie otwarta w poniedziałek 18 maja. Skorzystać będzie można m.in. z usług sieci salonów Berendowicz&Kublin. W Katowicach mieszczą się dwa salony tej marki. Jeden zlokalizowany jest przy ul. Św. Jana 5, a drugi w Galerii Katowickiej.

- 18 maja otwieramy wszystkie nasze salony - w Katowicach, Sosnowcu, Wrocławiu, Opolu i w Warszawie. Klienci mogą umawiać się na wizyty za pomocą formularza online lub poprzez naszą aplikację. Oczywiście, gdy tylko rząd ogłosił, że salony mogą zostać otwarte - rozdzwoniły się telefony od klientów. Cały czas umawiamy wizyty - mówi Katarzyna Knera z sieci salonów Berendowicz&Kublin odpowiedzialna za marketing i PR.

Otwarcie salonów fryzjerskich w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach

Salony fryzjerskie i kosmetyczne w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach zostaną w większości otwarte już w poniedziałek 18 maja. Właściciele zakładów nie mają dużo czasu na przygotowania. Potrzebne jest przygotowanie salonu, dezynfekcja miejsca pracy i szkolenia związane z nowymi wytycznymi wprowadzonymi przez rząd.

Od poniedziałku, 18 maja, do pracy wraca także Jarosław Brachmański ze Świętochłowic, który od lat prowadzi popularny w mieście Salon Fryzjerski J. Brachmański, zlokalizowany przy ulicy Łagiewnickiej 38 w Chropaczowie.

- Oczywiście otwieramy salon od 18 maja. Trwają już przygotowania do jego otwarcia, a klienci już są zapisani na dwa tygodnie do przodu. Wciąż przyjmujemy kolejne zapisy - mówi Jarosław Brachmański, właściciel salonu.

Do otwarcia zakładu fryzjerskiego przygotowuje się także Karina Kściuczyk, właścicielka zakładu fryzjerskiego Twój Salon w Chorzowie, mieszczącego się przy ulicy Strzybnego 11. Pani Karina w zawodzie pracuje już od 26 lat. Swój własny salon prowadzi od trzech lat.

- Czekamy z utęsknieniem na otwarcie salonu. Zamknęliśmy zakład w połowie marca. Z początku nawet się cieszyłam. Była to chwila wytchnienia. Niestety okres zamknięcia zakładu się przedłużał, a trzeba było płacić czynsz i pensje pracownikom. Było to finansowanie wyzwanie. Od poniedziałku, 18 maja, jednak otwieramy z powrotem drzwi salonu. Już mamy sporo zapisów, ale w maju są jeszcze wolne terminy. Trzeba będzie dostosować się do nowych wymogów. Nasi klienci przyzwyczajeni są do zapisów - mówi Karina Kściuczyk, właścicielka zakładu fryzjerskiego Twój Salon w Chorzowie, mieszczącego się przy ulicy Strzybnego 11.

18 maja otwarty zostanie też Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Gold w Siemianowicach Śląskich. Klienci salonu czekali na ten moment od wielu dni. Gdy tylko premier Mateusz Morawiecki ogłosił ponowne otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich w Polsce, do siemianowickiego salonu Gold rozdzwoniły się telefony. Klienci pisali też SMS lub umawiali się na wizytę za pomocą Messengera.

Musisz to znać

W innych salonach również trwają przygotowania do otwarcia i przyjęcia klientów zgodnie z nowymi wytycznymi. Dajcie znać w komentarzach, które zakłady fryzjerskie i kosmetyczne są gotowe do pracy oraz kiedy są wolne terminy.

Jakie wytyczne otrzymały salony fryzjerskie i kosmetyczne, żeby maksymalnie chronić klientów?

 • Należy przyjmować tylko osoby zdrowe (przed wizytą trzeba wykonać pomiar temperatury i krótka ankieta).
 • Liczba klientów w salonie powinna być ograniczona– przyjmować ich należy w odpowiednich odstępach czasowych.
 • Rekomendujemy rezygnację z poczekalni. Rzeczy osobiste klienci mogą przechowywać w workach, żeby się ze sobą nie stykały.
 • Konieczne jest zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m między klientami.
 • Klientów prosi się o noszenie maseczek i rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcję rąk.
 • Używane akcesoria i tekstylia powinny być jednorazowe lub wielorazowe, ale odpowiednio zdezynfekowane lub uprane po każdym kliencie (pranie 60 stopni.)
 • Nie zaleca się serwowania kawy/herbaty - wyjątkiem jest woda w jednorazowych opakowaniach.
 • Nie należy używać telefonów komórkowych.
 • Zaleca się usunięcie testerów produktów.
 • Preferowana płatność - w sposób bezdotykowy.

W jaki sposób należy dbać o przestrzeń w salonach? Na to również są odpowiednie wytyczne:

 • Dezynfekować powierzchnie kontaktowe (klamki itd..) kilka razy w ciągu dnia pracy i na koniec każdej zmiany personelu
 • Dezynfekować po każdym kliencie wszystkie przestrzenie, pomieszczenia, narzędzia i urządzenia.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera