Piekary Śląskie: policjanci pilotowali rodzinę z 5-latkiem...

  Piekary Śląskie: policjanci pilotowali rodzinę z 5-latkiem wymagających natychmiastowej pomocy lekarskiej WIDEO + ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali do kontroli bmw, które gnało, przekraczając dozwoloną prędkość. Po chwili radiowóz... zaczął pilotować bmw prosto do szpitala. ZOBACZ ZDJĘCIA + WIDEO
  Policjanci pilotowali rodzinę z 5-latkiem
  Ruda Śląska: policjanci pilotowali rodzinę z 5-latkiem wymagających natychmiastowej pomocy lekarskiej
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Śląska Policja

  Zobacz zdjęcia z policyjnej akcji:
  Zobacz galerię


  Policjanci z piekarskiej drogówki przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono 5-letnie dziecko wymagające natychmiastowej pomocy medycznej.

  Ze względu na stan chłopca mundurowi uznali, że rodzic przekraczając dozwoloną prędkość działał w stanie „wyższej konieczności”, a następnie zapewnili rodzicom dziecka szybki i bezpieczny przejazd do szpitala.


  Zobacz zdjęcia z policyjnej akcji:
  Zobacz galerię


  Wczoraj, 7 sierpnia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich uczestniczyli w działaniach pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. Mundurowi sprawdzali m.in. prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

  Tuż przed południem do kontroli zatrzymany został kierujący bmw, który wyraźnie przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało, obywatel Niemiec miał ku temu powód.

  W aucie, oprócz żony kierującego, znajdował się także 5-letni chłopiec. Dziecko wymiotowało i miało wysoką gorączkę. Rodzice powiedzieli policjantom, że temperatura ciała wynosi już 40ºC i stale rośnie.

  Stróże prawa, biorąc pod uwagę, że najważniejsze jest życie i zdrowie człowieka, natychmiast podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu do placówki medycznej.

  Radiowóz, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, szybko i bezpiecznie poprowadził zaniepokojonych rodziców do placówki, gdzie mogli skorzystać z pomocy medycznej dla swojego dziecka.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY