Podbeskidzie - Chrobry Głogów 6:0. Górale dali koncert w meczu o nadzieję WIDEO

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali Chrobrego Głogów i znów mocno skrócili dystans do strefy barażowej. Górale w piątek wieczorem wreszcie przebudzili się strzelecko. Na swoim stadionie więcej niż dwie bramki w jednym spotkaniu zdobyli po raz pierwszy w tym sezonie i od razu trafili "szóstkę".

Po ostatniej kompromitującej porażce ze Skrą Częstochowa spotkanie z Chrobrym Głogów urosło dla piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała do rangi, którą trudno było przecenić. Ewentualna strata punktów oznaczałaby, że dystans do strefy barażowej mógł zamienić się już w przepaść. Górale nie dopuścili jednak do kolejnego dramatu i bardzo pewnie rozbili rywali, co oznaczało skrócenie dystansu do marzeń.

Pierwszą świetną okazję Podbeskidzie miało już po kilkudziesięciu sekundach gry, ale gol padł "dopiero" w 24 minucie. Maksymilian Sitek wbiegł w pole karne i oddał piłkę do Joana "Goku" Romana, który bez problemu wpakował ją do siatki. Gospodarze szli za ciosem i jeszcze przed przerwą strzelili dwie kolejne bramki. Najpierw Florian Hartherz przechwycił piłkę na własnej połowie, podał do Goku, który zaliczył asystę przy uderzeniu Marcela Misztala, a potem Jeppe Simonsen trafił w słupek, a dobitką popisał się Kamil Biliński.

Podbeskidzie nie zamierzało na tym poprzestać. Po przerwie dwa razy Karola Dybkowskiego pokonał Goku zaliczając hat-trick i śrubując swój dorobek w obecnych rozgrywkach do dziewięciu, a wynik zamknął Ezequiel Bonifacio. Więcej, bo trzynaście goli, ma na koncie Biliński. Najważniejsze były jednak punkty, które znów dają Góralom nadzieję na wdarcie się do czołowej szóstki.

Skrót meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 6:0 (3:0)
1:0
Joan Roman (24), 2:0Marcel Misztal (32), 3:0 Kamil Biliński (41), 4:0 Joan Roman (58), 5:0 Joan Roman (65) , 5:0 Ezequiel Bonifacio (89)
PodbeskidzieIgonen - Simonsen (72. Bonifacio), Vitelli, Wypych, Markow, Hartherz (73. Milasius) - Sitek (81. Nowak), Misztal (69. Bieroński), Neugebauer, Joan Roman (69. Drzazga) - Biliński. Trener: Dariusz Żuraw.
Chrobry Dybowski - Kuzdra, Zarówny, Michalec, Bogusz (46. Hanc), Górski (62. Biłonoh) - Jóźwiak, Kolenc (78. Bartlewicz), Sewerzyński, Mucha (56. Górski) - Wolsztyński (46. Wojtyra). Trener: Marek Gołębiewski.