Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pół miliarda złotych na budowę zachodniej obwodnicy Raciborza. "To największa inwestycja drogowa w mieście"

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Zadanie ma zostać zrealizowane w ramach programu 100 obwodnic
Zadanie ma zostać zrealizowane w ramach programu 100 obwodnic arc, UM Racibórz
Zachodnia obwodnica Raciborza znalazła się na liście inwestycji priorytetowych. Długo oczekiwana przez mieszkańców Raciborza i okolic inwestycja, ma zmniejszyć natężenie ruchu w centrum miasta, co zdaniem urzędników pozwoli przynieść korzyści w postaci mniejszych korków, poprawy bezpieczeństwa oraz nowych miejsc pracy.

Zachodnia Obwodnica Raciborza na liście inwestycji priorytetowych

Budowa zachodniej obwodnicy Raciborza została wpisana na listę priorytetowych inwestycji drogowych, w ramach programu 100 obwodnic. Na ten cel, zabezpieczone zostały środki w wysokości 500 mln zł.

- Zachodnia obwodnica to największa inwestycja drogowa Raciborza. Będzie to nie tylko rozwiązanie problemów komunikacyjnych, ale także ważny aspekt dla lokalnej gospodarki - podkreślił prezydent Dariusz Polowy.

Zdaniem dotychczasowego wiceministra spraw zagranicznych, a obecnie posła Pawła Jabłońskiego, nowa obwodnica pozwoli odciążyć miasto Racibórz od dotychczasowych korków. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej 45 omijając Sudół, Studzienną i Ocice, biegnąc w kierunku Opola.

- Niezależnie od tego jak ukształtuje się nowy rząd, Zachodnia Obwodnica Raciborza jest wpisana do wieloletniego programu. To oznacza, że projekt zostanie zrealizowany - mówił Paweł Jabłoński.

Jak podkreślał poseł Paweł Jabłoński, wpisanie budowy zachodniej obwodnicy Raciborza na listę priorytetowych inwestycji drogowych, to realizacja zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

- Chcę zagwarantować, że zachodnia obwodnica Raciborza w ciągu drogi krajowej nr 45, będzie również wpisana na listę obwodnic priorytetowych. Przy tej obwodnicy, chcemy uwolnić tereny inwestycyjne - mówił we wrześniu bieżącego roku premier Mateusz Morawiecki, który odwiedzał Racibórz.

Najpierw projekt, później realizacja

Zdaniem raciborskich urzędników, obwodnica umożliwi uniknięcie ruchu ciężkiego transportu w centrum miasta, co zminimalizuje korki i zwiększy bezpieczeństwo na drogach. - Mieszkańcy mogą spodziewać się także nowych miejsc pracy, gdyż projekt przyniesie korzyści lokalnej gospodarce - słyszymy w raciborskim magistracie.

W pierwszej kolejności nowa obwodnica ma zostać zaprojektowana, by później możliwe było przejście do fazy realizacji. Realizacją projektu zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, współpracując z władzami lokalnymi i wojewódzkimi.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera