Polska - Niemcy 2:3. Porażka w debiucie nowego selekcjonera Biało-Czerwonych w Gliwicach ZDJĘCIA

W meczu z Niemkami w roli selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek zadebiutował Stefano LavariniZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu towarzyskim otwierającym sezon reprezentacyjny Polska przegrała z Niemcami 2:3. W spotkaniu w Gliwicach w roli selekcjonera zadebiutował trener Stefan Lavarini. Włoch nie zdołał ograć w Arenie Gliwice doskonale znanego w naszym kraju Vitala Heynena, który po raz pierwszy poprowadził Niemki. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Niemcy.

W meczu w Arenie Gliwice w roli selekcjonera zadebiutowali obaj trenerzy. Reprezentację Polski po raz pierwszy poprowadził Stefano Lavarini, ale naszym kibicom siatkówki dużo lepiej niż 43-letni Włoch pracujący na co dzień z Igor Gorgonzola Novara był znany Vital Heynen. Belg, który zasiadł na ławce Niemek, przez trzy lata prowadził bowiem naszą męską reprezentację sięgając z Biało-Czerwonymi po tytuł mistrza świata.

W spotkaniu otwierającym reprezentacyjny sezon Polki wystąpiły mocno osłabione. W składzie zabrakło naszych największych gwiazd. Magdalena Stysiak jest kontuzjowana, natomiast Joanna Wołosz dostała kilka dni wolnego po finale Ligi Mistrzów. Z Niemkami nie zagrały także Malwina Smarzek oraz Marlena Kowalewska, za to w kadrze zadebiutowała Weronika Sobiczewska.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - NIEMCY W GLIWICACH

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Później Polki zaczęły uzyskiwać przewagę, którą mozolnie powiększały. Z II linii mocno atakowała Olivia Różański, blokiem punkty zdobywała Agnieszka Kąkolewska, a na prawym skrzydle nie do zatrzymania była Weronika Szlagowska. Polki wygrały tę partię 25:19.

W drugim secie nasz zespół prowadził od początku do końca. Na nic zdały się czasu brane przez szkoleniowca Niemek. Polki dominowały na boisku, a rywalki miały duże kłopoty z przyjęciem naszej zagrywki. Partię wynikiem 25:20 skończyła plasowanym atakiem ze środka kapitan naszej kadry Kamila Witkowska.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Niemki poprawiły zagrywkę i długo w nim prowadziły, ale Polki zdołały wyrównać na 24:24. Później jednak rywalki miały trzy setbole i ostatecznie wygrały tę partię 27:25.

Trener Lavarini zaczął sprawdzać rezerwowe i w czwartym secie Niemki szybko objęły pięciopunktowe prowadzenie. Polki próbowały walczyć zmniejszając straty, ale był to tylko chwilowy zryw. Rywalki wygrały tę partię wysoko 25:19.

W tie-breaku trwała zacięta walka. Po wyrównanym początku Polki niesione dopingiem kibiców odskoczyły na 7:5, a później 14:9, ale potem przegrały siedem piłek z rzędu i przegrały wygrany mecz. Znów potwierdziła się stara siatkarska prawda, że jeśli ktoś nie wygrywa spotkania w trzech setach, to przegrywa go w pięciu.

W środę w Nysie reprezentacje Polski i Niemiec zagrają drugi mecz towarzyski będący ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającymi się na początku czerwca spotkaniami Ligi Narodów. Transmisja od godz. 18.30 w Polsacie Sport.

Polska - Niemcy 2:3 (25:19, 25:20, 25:27, 19:25, 14:16)