Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Pszczynie. Jest kontrakt z NFZ

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Nie z każdym smutkiem dziecko potrafi sobie samo poradzić. Czasem trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty
Nie z każdym smutkiem dziecko potrafi sobie samo poradzić. Czasem trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty ARC
Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktował usługi psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Od 1 kwietnia 2021 można z nich korzystać w pszczyńskiej poradni Błękitnego Krzyża.

Jest to pierwsza placówka medyczna oferująca pomoc psychologiczną ze środków NFZ na terenie naszego powiatu. To kierunek, który jest bardzo potrzebny i mam nadzieję, że przybliży nas także do tego, że na terenie powiatu pszczyńskiego powstanie finansowana przez NFZ poradnia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży. Dlatego wspieramy te działania

- mówi Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego.

W najbliższych tygodniach poradnia skupi się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów wynikających z przedłużającej się izolacji, a następnie na regularnej psychoterapii dzieci i ich rodzin. Kolejnym krokiem będzie start w konkursie NFZ na prowadzenie poradni psychiatrycznej”, czytamy na stronie starostwa powiatowego w Pszczynie.

Pszczyńska Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Błękitny Krzyż przy Paderewskiego 3 jest przygotowana do udzielania pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży do 18 lat (lub 25 lat w przypadku młodzieży uczącej się). Rejestrować się można tylko telefonicznie (515 804 156) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Nie ma rejonizacji. Po pomoc do naszej poradni mogą się zgłosić mieszkańcy nie tylko Pszczyny, ale również każdej innej miejscowości

- zapewnia Roman Wojnar, dyrektor Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż.

Nie przeocz

Do dyspozycji dzieci, nastolatków i starszej młodzieży są tu psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Każdy problem natury psychicznej zostanie zdiagnozowany, a następnie zacznie się odpowiednia psychoterapia.

Problemy psychiczne dotyczą coraz większej liczby dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wedle szacunków lekarzy sprzed pandemii różnego rodzaju zaburzenia psychiczne miało co piąte polskie dziecko, a po roku nauki zdalnej i izolacji od grupy rówieśniczej tych zaburzeń może być więcej. Nie wolno ich lekceważyć.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera