MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany tytułem Promotor Polski. To legenda polskiej kardiochirurgii

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Uhonorowani zostali: dr Jan Olbrycht, europoseł; prof. Andrzej Bochenek, kardiochirurg; Miuoush, raper; Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Uhonorowani zostali: dr Jan Olbrycht, europoseł; prof. Andrzej Bochenek, kardiochirurg; Miuoush, raper; Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Teraz Polska
Wybitny profesor Andrzej Bochenek, legenda polskiej kardiochirurgii, konsultant ds. kardiochirurgii American Heart of Poland, został uhonorowany tytułem Promotor Polski. Nagrodę przyznał zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” w uznaniu dla jego wybitnej działalności na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii. Nagrody trafiły jeszcze do trzech innych cenionych osób.

Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany tytułem Promotor Polski

Wyróżnienia zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, dla wybitnego kardiochirurga prof. Andrzeja Bochenka wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– Jest to już ósma edycja nagrody Promotor Polski ze Śląska – mówił podczas uroczystości Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, dodając: - Mamy przyjemność wręczać nagrody dla osób, wyróżniających się sukcesami jakie osiągnęły w swojej pracy zawodowej i działalności społecznej. Są to osoby, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju.

Jak powiedział prof. Andrzej Bochenek, odbierając wyróżnienie, za każdym sukcesem idzie zespół ludzi.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu. Stworzenie Kliniki Kardiochirurgii w Zabrzu jest zasługą profesora Zbigniewa Religi, a jego otwarta głowa pozwoliła na rozwój ludzi z zespołu, w tym Mariana Zembali i mnie – podkreślał wybitny kardiochirurg. Dodał, że jeżeli już chorować na serce, to najlepiej w Polsce. – Mamy jedną z najlepszych kardiochirurgii i kardiologii – zaznaczył prof. Andrzej Bochenek.

Profesor Andrzej Bochenek to absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Karierę zawodową rozpoczął w 1973 r. w Klinice Serca i Naczyń w Zabrzu pod kierunkiem prof. Tadeusza Paliwody. Następnie swoje umiejętności zawodowe zdobywał w Klinikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w czasie licznych pobytów w ośrodkach zagranicznych. Był pierwszym kierownikiem i twórcą renomowanej I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którą organizował z wybitnym kardiologiem prof. Leszkiem Giecem, był jej kierownikiem przez 25 lat. Jest autorem wielu publikacji naukowych. Otrzymał liczne odznaczenia, jest m.in. Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Oto Promotorzy Polski ze Śląska

Statuetkę "Promotora Polski" otrzymał również Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Otrzymanie tytułu Promotora Polski to jest ogromny zaszczyt, bo w środowisku politycznym zwykle politycy robią promocję samych siebie. Bardzo się cieszę, że uznali Państwo, że przyczyniłem się do promocji Polski, do pokazania jej w sposób prawdziwy i warty zauważenia. Promujemy Polskę, bo jesteśmy z niej dumni, a nagroda ta, to ukoronowanie mojej pracy w Parlamencie Europejskim, i za to raz jeszcze dziękuję - mówił po otrzymaniu nagrody.

Nagroda trafiła również do znanego rapera i producenta muzycznego, Miuosha. Jak mówił, symbol "Teraz Polska" pamięta od najmłodszych lat.

- Towarzyszy moim wspomnieniom, bo pokazywał to co polskie i dobre, to co było nasze, lokalne w latach dziewięćdziesiątych. Cieszę się, że od dzisiaj mogę dzierżyć ten symbol. Opowiem mojej córce jak wróci z przedszkola o historii tego godła, które pokazuje, że można mieć osiągnięcia nie szukając niepotrzebnych rzeczy z dala od domu. Bo dom jest bardzo ważny, a naszym domem jest Śląsk i Polska. Zawsze chciałem, aby ludzie, do których trafiam, którzy są w moim wieku lub młodsi, dostali ten przekaz i mogli ponieść go z sobą dalej - podkreślał Miuosh.

Wyróżniony nagrodą został również Bartłomiej Szewczyk, historyk, od 2011 r. Dyrektor Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido – od 2013 - Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

- To ogromny zaszczy odbierać wyróżnienie Promotora Polski. Dziękuję w imieniu całego zespołu pracowników, współpracowników i partnerów Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, ludzi, którzy stworzyli i rozwijają tę instytucję . Mam nadzieję, że codzienną pracą przyczyniamy się do utrwalenia historii i dziedzictwa Górnego Śląska - mówił nagrodzony.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni