Raków Częstochowa - Miedź Legnica 1:0. Częstochowianie ograli beniaminka i wrócili na fotel lidera ZDJĘCIA

Raków Częstochowa pokonał Miedź Legnica po golu Iviego Lopeza   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków Częstochowa pokonał Miedź Legnica po golu Iviego Lopeza Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Miedź Legnica 1:0. Podopieczni trenera Marka Papszuna po ograniu na własnym stadionie zamykającego tabelę beniaminka wrócili na fotel lidera. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Miedź.

Raków - Miedź 1:0. Częstochowianie ograli beniaminka i wrócili na fotel lidera

Piłkarze Rakowa zrobili to co do nich należało, choć nie obyło się bez emocji, bo legniczanie nie wykorzystali w Częstochowie rzutu karnego. W poniedziałkowe popołudnie pokonali na własnym stadionie Miedź i wrócili na fotel lidera PKO Ekstraklasy, z którego w trakcie weekendu zepchnęła ich Legia.

W meczu pierwszej i ostatniej drużyny tabeli łatwo jest wskazać faworyta, zwłaszcza że beniaminek z Legnicy na wyjazdach spisuje się fatalnie i z obcych boisk przywiózł w tym sezonie tylko punkt. Początek rywalizacji zdawał się to potwierdzać, bo częstochowianie szybko objęli prowadzenie.

Już w 2 minucie o krótko rozegranym rzucie rolnym Ivi Lopez z 22 m trafił w samo okienko pokonując wracającego do Ekstraklasy po sześciu latach przerwy Mateusza Abramowicza. To była czwarta bramka Hiszpana w tym sezonie ligowym.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - MIEDŹ

Miedź nawet przegrywając skupiała się głównie na defensywie broniąc się na własnej połowie niemal całym zespołem. Raków długo rozgrywał piłkę, ale nie miał zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Goście czekali na okazję do kontry i tuż przed przerwą mieli taką okazję, gdy po zagraniu Olafa Kobackiego piłkę odbił Zoran Arsenić. Sędzia Damian Kos odgwizdał jedenastkę dopatrując się zagrania ręką Chorwata, ale gdy skorzystał z systemu VAR zmienił decyzję i nakazał grać dalej.

Po zmianie stron Raków nadal wyraźnie dominował na murawie, lecz jego zawodnicy marnowali kolejne okazje pudłując nawet w bardzo dogodnych sytuacjach. Tymczasem kolejna kontra Miedzi zakończyła się faulem Vladana Kovacevicia na Koldo Obiecie. Po długiej analizie VAR sędzia tym razem wskazał na 11 m, ale bośniacki bramkarz obronił strzał Ángelo Henríqueza ratując zwycięstwo drużyny z Częstochowy.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Santiago Naveda Lara. Później czerwony kartonik zobaczył też szkoleniowiec Miedzi Wojciech Łobodziński.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 1:0 (1:0)