MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont 3 Maja w Chorzowie. Przebudowa ponad 2 kilometrowego odcinku drogi i torowiska. Oto najnowsze zdjęcia z prac

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Remonty ulicy 3 Maja w Chorzowie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Remonty ulicy 3 Maja w Chorzowie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Olga Krzyżyk
Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie to największa inwestycja drogowa w mieście. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2019 i potrwają do 2021 roku. W ramach przebudowy ul. 3 Maja wymieniona zostanie nawierzchnia, modernizację przejdzie też torowiska i będą nowe chodniki i ścieżka rowerowa i wymienione zostanie oświetlenie.

Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie

W Chorzowie trwa przebudowa ulicy 3 Maja. To obecnie największa inwestycja drogowa w mieście. Koszt prac to ponad 70 milionów złotych. Remont przebiega zgodnie z planem. Widać też spore postępy. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z prac. A co zostało już zrobione?

- Na odcinku od Świętochłowic do ul. Składowej przebudowano sieć teletechniczną i kanalizację deszczową. Wykonano też już pas jezdni, chodnik i ścieżkę rowerową. Nadal trwają prace związane z wykonaniem podbudowy pod drugi pas jezdni oraz torowisko tramwajowe - sprawdza postęp prac Kamil Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie.

Nie przeocz

Remont ulicy 3 Maja z modernizacją torowiska to łącznie przebudowa 2 km 300 m drogi.

W tym samym czasie prowadzone są też prace na odcinku ul. Katowicka - ul. Floriańska. W ostatnim czasie ułożono tam krawężnik, stawiane są słupy trakcyjno-oświetleniowe. Gotowy jest już przebudowany gazociąg, a w najbliższych planach pozostaje wykonanie kolejnych warstw pod jezdnie i chodniki.

Trwa przebudowa ulicy 3 Maja w Chorzowie. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie. To największa inwestycja dr...

- Wszystkie objazdy i wytyczone przejścia dla pieszych wciąż obowiązują - zaznacza Kamil Nowak.

W ramach przebudowy ulicy 3 Maja całkowicie przebudowanych zostanie kilka kilometrów dróg, chodników i torowisk. Powstanie też droga dla rowerów i przystanki wiedeńskie, wymienione zostaną również instalacje. Według planów remont tej ulicy zakończy się w 2021 roku.

Na realizację inwestycji w zakresie tramwajowym wykonawca ma czas do końca czerwca 2021 r., zaś w zakresie zlecanym przez MZUiM 6 miesięcy więcej.

Remonty na chorzowskich drogach. Trwa remont ul. 3 Maja i ul. Hajduckiej w Chorzowie. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

W Chorzowie remontują ulice 3 Maja i Hajducką. Trwają roboty...

Przypomnijmy, że ulica 3 Maja była głównym traktem komunikacyjnym z Chorzowa do Gliwic. Dziś to główna ulica Chorzowa II, którą można dojechać do Świętochłowic czy Rudy Śląskiej. Dzienne natężenie ruchu na ulicy 3 Maja to około 12 tysięcy samochodów.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni