Ruch Chorzów - ROW Rybnik 5:0. Kanonada Niebieskich ZDJĘCIA

Ruch Chorzów wysoko wygrał z ROW Rybnik  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów wysoko wygrał z ROW Rybnik Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Piłkarze Ruchu pokonali ROW Rybnik 5:0 w 31. kolejce grupy trzeciej III ligi. Chorzowianie powrót kibiców na trybuny uczcili prawdziwą kanonadą. Była to 12 wiosenna, a 13 z rzędu wygrana Niebieskich, którzy są liderem tabeli i pewnie zmierzają w kierunku awansu do II ligi. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch - ROW.

Ruch Chorzów - ROW Rybnik 5:0. Kanonada Niebieskich

Piłkarze Ruchu w śląskich derbach byli zespołem zdecydowanie lepszym od broniącej się przed spadkiem młodej drużyny z Rybnika. Wspierani po raz pierwszy od ponad 7 miesięcy przez kibiców Niebiescy dominowali od początku do końca meczu i wygrali jak najbardziej zasłużenie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - ROW RYBNIK

Prowadzenie dla chorzowian zdobył w 32 minucie Łukasz Janoszka. Po płaskim dośrodkowaniu w pole karne Marcina Kowalskiego Michał Biskup wyprzedził obrońcę i zgrał piłkę do nabiegającego Ecika, a ten płaskim strzałem z 14 m przy słupku pokonał Bartosza Plewkę.

Podopieczni trenera Łukasza Berety chcąc zrehabilitować się za pucharową porażkę z Pniówkiem od pierwszej minuty ruszyli do ataku, ale długo niewiele wynikało z ich przewagi. Po rogu groźnie głową strzelał Kacper Będzieszak, później z dystansu przymierzył Biskup, a Konrad Kasolik dwa razy w jednej akcji próbował umieścić piłkę w siatce, lecz najpierw został zablokowany, a później chybił celu.

Mecz Ruchu z ROW obejrzało 2176 kibiców Niebieskich.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - ROW Rybnik 5:0. Niebiescy strzelali dla kibic...

W linii środkowej chorzowian ton poczynaniom drużyny nadawali doświadczeni Tomasz Foszmańczyk i Janoszka. Ten ostatni w końcu rozwiązał worek z bramkami. Jeszcze przed przerwą dwie świetne okazje do podwyższenia wyniku miał Biskup, lecz obie zmarnował.

W przerwie w szatni trener Bereta wyraźnie zmotywował swoich podopiecznych do skuteczniejszej gry, bo początek II połowy w wykonaniu gospodarzy był piorunujący. Chorzowianie w niespełna 10 minut strzelili trzy gole rozstrzygając losy spotkania.

Najpierw po dośrodkowaniu Michała Mokrzyckiego z bliska piłkę do siatki posłał Piotr Kwaśniewski. Minutę później po akcji Foszmańczyka do bramki w końcu trafił Biskup. Napastnik Ruchu zaraz potem wypracował rzut karny po tym jak w sytuacji sam na sam sfaulował go bramkarz rybniczan. Pewnym egzekutorem jedenastki był Mokrzycki.

Kanonadę Ruchu zakończył ten, który ją zaczął, czyli Janoszka. Po akcji z Foszmańczykiem Ecik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Mający na koncie 259 meczów w Ekstraklasie pomocnik Niebieskich sprytnie przerzucił piłkę nad Bartoszem Plewką nie dając mu szans na obronę.

Po każdym golu chorzowian w oknie zajazdu Batory wychodzącym na stadion płonęły czerwone race. Janoszka był najlepszym graczem Ruchu w tym meczu, Schodząc z boiska Ecik dostał od kibiców owację na stojąco.

Ruch Chorzów - ROW Rybnik 5:0 (1:0)
1:0 Łukasz Janoszka (32), 2:0 Piotr Kwaśniewski (49), 3:0 Michał Biskup (50), 4:0 Michał Mokrzycki (54-karny), 5:0 Łukasz Janoszka (67)