Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Służby w Leszczynach przypominały, jak w bezpieczny sposób spędzić wakacje. Przy Zameczku odbył się piknik bezpieczeństwa

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
Policja, straż pożarna, a także między innymi operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego wzięli udział w pikniku bezpieczeństwa, który odbył się w Leszczynach. Był on związany z okresem rozpoczętych niedawno wakacji, przy okazji których postanowiono przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo na Cze-Le

Wakacje to czas odpoczynku. To też niestety jednak czas, w którym częściej dochodzi do wypadków. Żeby w trakcie tegorocznych wakacji było ich jak najmniej zdecydowało zatroszczyć się stowarzyszenie „Działamy po sąsiedzku” z Czerwionki-Leszczyn, które w Leszczynach zorganizowało piknik bezpieczeństwa.

- Podczas pikniku mieszkańcy będą mogli uzyskać liczne wskazówki od ekspertów na temat bezpiecznego planowania oraz spędzania urlopu - zapowiadali jeszcze przed piknikiem, jego organizatorzy.

W pikniku udział wzięły między innymi służby mundurowe: policja i straż pożarna - zarówno ta zawodowa, jak i ochotnicza, a nawet młodzieżowa - które instruowały, jak unikać niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji.

Na pikniku obecni byli także operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ci z kolei przekazywali informacje na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyjaśniali, jak prawidłowo zgłaszać zdarzenia pod numer alarmowy 112.

Poza służbami w trakcie pikniku dostępne były również stanowiska instytucji, np. Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy stoisku NFZ-u, jego pracownicy udzielali wskazówek dotyczących odżywania w trakcie wakacji, a także tego, jak uniknąć choroby.

Swoje stanowisko mieli też funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prezentowali przejęte przez KAS eksponaty, które usiłowano przemycić przy okazji powrotu z wakacji.

Oprócz stanowisk służb i instytucji, były też atrakcje

W trakcie pikniku w Leszczynach nie zabrakło też jednak atrakcji. Te przeznaczone były zwłaszcza dla jego najmłodszych uczestników. To z myślą o nich do Leszczyn zaproszono maskotki: policyjnego Sznupka, a także Jorgusia, czyli maskotkę Górnika Zabrze.

Ponadto nie zabrakło dmuchańca, malowania twarzy, a także darmowych waty cukrowej i zupy, którą przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Czuchowa.

Piknik w Leszczynach odbył się pod hasłem „Bezpieczeństwo na Cze-Le”, które nawiązywało do miasta, w którym funkcjonuje organizującego go stowarzyszenie. Jak mówią jego władze, zorganizowanie go wpisało się w podejmowane przez nie działania.

- Jednym z naszych głównych zadań jest propagowanie bezpiecznych zachowań oraz dbanie o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Rozpoczęły się właśnie wakacje, więc wspólnie ze służbami chcemy przypomnieć najważniejsze zasady, które pomogą uchronić przed zagrożeniami. A tych wbrew pozorom może podczas letnich miesięcy być całkiem sporo - tłumaczy inicjatorka wydarzenia, a zarazem prezes stowarzyszenia, Alina Kucharzewska.

Nie przeocz

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera