Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Niezależni.BB pokazało na czyje poparcie może liczyć w wyborach

JAK
Konferencja prasowa pod hasłem „Kto trzyma z Niezaleźnymi.BB? odbyła się dzisiaj 29 lutego w sztabie wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców „Zarębska i Niezaleźni.BB"
Konferencja prasowa pod hasłem „Kto trzyma z Niezaleźnymi.BB? odbyła się dzisiaj 29 lutego w sztabie wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców „Zarębska i Niezaleźni.BB" JAK
Konferencja prasowa pod hasłem „Kto trzyma z Niezaleźnymi.BB?" odbyła się dzisiaj 29 lutego w sztabie wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców „Zarębska i Niezaleźni.BB". Podczas niej Niezależni.BB pokazali na czyje poparcie mogą liczyć w najbliższych wyborach samorządowych.

W konferencji wzięli udział: Małgorzata Zarębska, kandydatka na prezydenta Bielska-Białej oraz reprezentanci organizacji społecznych popierający komitet Dorota Gryglak ze Stowarzyszenia „Beskidzki Dom", Sławomir Belczyk ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Port" oraz Magdalena Kostuchowska i Jerzy Jachnik ze Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.

Symboliczne klucze dla społeczników

- Stowarzyszenie Niezależni.BB jest organizacją pozarządową i od zawsze, a nie działamy od zeszłego roku, lecz 2015 roku współpracowało i współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Ten głos społeczników; ludzi, którzy działają lokalnie, jest dla nas bardzo ważny. Również w tej kampanii wśród kandydatów do Rady Miejskiej są przedstawiciele organizacji pozarządowych. Ludzie którzy są związani z działalnością społeczną. Mają to DNA społecznika - powiedziała Małgorzata Zarębska.

Dodała, że program Niezaleźnych.BB zostanie zaprezentowany w późniejszym czasie, ale kluczem do programu jest dosłownie i w przenośni - klucz.

- Zebraliśmy nasz program wyborczy w obszary, w których chcemy działać, które chcemy ulepszać, którymi trzeba się zająć. Do każdego z tych obszarów dopasowujemy klucz. Dzisiaj te symboliczne klucze wręczam gościom, którzy siedzą ze mną przy stole, dlatego, że reprezentują organizacje pozarządowe, które tymi obszarami problemowymi się zajmują - wyjaśniała Małgorzata Zarębska. - Takim kluczem bardzo ogólnym, ale dla nas najistotniejszym jest to, żeby odpartyjnić to miasto. To nie partie polityczne powinny rządzić w mieście, lecz powinniśmy się wsłuchiwać w głos mieszkańców i realizować ich potrzeby nie ze względu na etykiety partyjne, lecz faktyczne problemy lokalne - mówiła kandydatka Niezależnych.BB na prezydenta Bielska-Białej.

Kto i dlaczego trzyma z Niezależnymi.BB?

Prezes Stowarzyszenia „Beskidzki Dom" Dorota Gryglak przypomniała, że jako stowarzyszenie dbają przede wszystkim o poszanowanie małopolskiej tożsamości części województwa śląskiego. - Dla nas tożsamość, historia, regiony historyczne są bardzo ważne. To są korzenie, podstawa naszego bycia - mówiła. Dodała, że zdecydowali się poprzeć Niezaleźnych.BB, bo zawsze mogli na nich liczyć, Niezaleźni.BB zawsze wspierali ich inicjatywy, czują i wiedzą co to znaczy historia.

- Moje stowarzyszenie zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, wykluczonymi, uzależnionymi od różnych substancji. Długo już działamy, próbowaliśmy współpracować z partiami politycznymi i - niestety - nie udało nam się to. Mam nadzieję, że ten klucz będzie kluczem do zmian, choćby dotyczących barier architektonicznych dla ludzi niepełnosprawnych, których w mieście jest bardzo dużo - mówił prezes Sławomir Belczyk ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Port". Dodał, że w przeszłości współpracowali z Niezaleźnymi.BB przy różnych projektach, więc teraz uznali, że w wyborach samorządowych warto ich poprzeć.

Magdalena Kostuchowska, prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, przypomniała, że zajmują się edukacją oraz pomocą prawną i psychologiczną dla osób, które są dotknięte sprawami sądowymi, prokuratorskimi. W ubiegłym roku współpracowali z Niezaleźnymi.BB udzielając pomocy obywatelom Ukrainy.

- Zawsze wspieraliśmy i współpracowaliśmy z niezależnymi stowarzyszeniami, od powstania jesteśmy przeciwni partyjniactwu - mówił Jerzy Jachnik, prezes honorowy Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. Zwracał uwagę, że miasto powinno wspierać małe organizacje pozarządowe, bo jeśli tego nie będzie robiło, to zanikną, choćby ze względu na koszty jakie muszą ponosić na swoją działalność, przeciwieństwie do partii politycznych koszty działalności są dla niech nie do udźwignięcia. Są one jednak siłą - stwierdził Jerzy Jachnik - i podał przykład, że to właśnie dzięki takim małym ruchom społecznym udało się nie dopuścić do budowy w Bielsku-Białej spalani odpadów.

Małgorzata Zarębska poinformowała, że 4 marca zostaną zarejestrowane wszystkie listy, co tydzień będą także odsłaniali kolejny klucz związany z programem wyborczym. Intensywna kampania wyborcza w wykonaniu Niezaleźnych.BB ruszy 8 marca, w Dzień Kobiet.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera