MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Szaleniec burmistrzem Czeladzi po raz trzeci. Osiągnął jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Zbigniew Szaleniec po raz trzeci będzie sprawował urząd burmistrza Czeladzi Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zbigniew Szaleniec po raz trzeci będzie sprawował urząd burmistrza Czeladzi Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Czeladź
W Czeladzi drugiej tury wyborów samorządowych nie będzie. Tu wszystko jest jasne. Burmistrzem miasta przez kolejne pięć lat będzie Zbigniew Szaleniec, który uzyskał jeden z najlepszych w Polsce wyników. Uzyskał poparcie ponad 83 procent mieszkańców, którzy wybrali się 7 kwietnia do wyborczych urn, co nie zdarza się często.

Wielu mieszkańców przyznawało jeszcze przed zgłaszaniem oficjalnych kandydatów na stanowisko burmistrza Czeladzi, że każdy, kto stanie w wyborcze szranki z obecnym burmistrzem będzie miał dość trudno osiągnąć sukces. - Musiałby przeprowadzić naprawdę błyskotliwą, aktywną kampanię wyborczą i obiecać złote góry. A i to nie wiadomo czy by pomogło – mówili czeladzianie.

Finalnie, trzeba przyznać, że rację mieli. Kampania w Czeladzi w dużej mierze skoncentrowała się na wrzucaniu ulotek wyborczych do skrzynek pocztowych, a część kandydatów zdecydowała się osobiście odwiedzić swoich potencjalnych wyborców w domach. Taki ruch w części przypadków okazał się kluczem do wyborczego sukcesu.

A co do rywalizacji o stanowisko burmistrza wyniki dość jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy Czeladzi wybrali kontynuację kierunku dotychczasowych zmian. Zbigniew Szaleniec, startujący z własnego komitetu wyborczego, otrzymał 83,46 procenta głosów. Jego kontrkandydatka Teresa Kosmala z KW Prawa i Sprawiedliwości, była burmistrz Czeladzi w latach 2010 – 2014, uzyskała natomiast poparcie na poziomie 16,58 procenta. Na czele lokalnego samorządu ponownie więc nie stanie. Zasiądzie natomiast w sali obrad czeladzkiej Rady Miasta, bowiem wywalczyła mandat radnej. Podobnie, jak dwóch innych przedstawicieli PiSu. KWW Łukasza Strojniaka zdobył cztery mandaty. KWW Zbigniewa Szaleńca zdobył natomiast 14 na 21 wszystkich mandatów.

- Jestem zaszczycony tym, że po raz trzeci mieszkańcy Czeladzi powierzyli mi stanowisko burmistrza miasta. Ponad 83 procent uzyskanych głosów, to wynik który nie tylko pokazuje, że cieszę się dużym zaufaniem społecznym wśród naszych mieszkańców, lecz również stanowi zobowiązanie do ciężkiej pracy na rzecz tego, aby Czeladź nadal się rozwijała – podkreślił Zbigniew Szaleniec.

- Przede wszystkim będę chciał kontynuować wszystkie te działania, które rozpocząłem 9 lat temu. Ogromnie cieszę się z tego, że w nadchodzącej kadencji będę mógł również liczyć na wsparcie 14 radnych z mojego komitetu. Gratuluję wszystkim, którzy zdobyli mandaty i jak zawsze będę zabiegał o jak najlepszą współpracę na rzecz miasta ze wszystkimi radnymi naszej rady miejskiej – dodał burmistrz Czeladzi.

Czy taka współpraca będzie możliwa? To pokażą najbliższe miesiące, kiedy przyjmowane będą strategiczne z punktu widzenia dalszego rozwoju miasta projekty i dokumenty, a podczas obrad Rady Miasta głosowane będą kolejne projekty uchwał.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera