MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpitale w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. z wielomilionowym dofinansowaniem na inwestycje

AB
Szpital w Wodzisławiu Śląskim
Szpital w Wodzisławiu Śląskim Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.
Szpitale w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. otrzymają łącznie 6 mln zł dofinansowania unijnego na termomodernizację swoich obiektów. Ma być cieplej, ekologiczniej i oszczędniej.

Miliony dla szpitali w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Całkowita wartość inwestycji w szpitalach w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. według kosztorysu to 7,1 mln zł. Przyznane dofinansowanie stanowi więc aż 85 proc. wnioskowanej kwoty.

– Dzięki tym środkom będzie można zmodernizować system ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w obu placówkach. To zaś przyniesie wymierne korzyści i ekologiczne, i finansowe dla PPZOZ. Wiadomo zaś, że każde wsparcie naszych szpitali jest na wagę złota – tłumaczy Leszek Bizoń, starosta wodzisławski, który zabiegał u władz województwa o środki dla PPZOZ na ten projekt.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w obu szpitalach zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne ograniczające straty ciepła oraz podnoszące sprawność instalacji centralnego ogrzewania.

W ich ramach zarówno w Rydułtowach, jak i w Wodzisławiu Śląskim docieplone zostaną stropodachy i ściany zewnętrzne. Wymieniona zostanie też stolarka okienna i drzwiowa. Na sieci centralnego ogrzewania zamontowane zostaną z kolei układy pomiarowe i automatyka pogodowa regulująca temperaturę na sieci.

Dodatkowo w obydwu szpitalach prowadzona będzie modernizacja zewnętrznej sieci centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej poprzez wymianę rurociągów i ich izolacji oraz modernizację pomieszczeń węzłów cieplnych wraz z wymianą wymienników ciepła. Szpital w Rydułtowach zyska także nową kotłownię zapasową (stara zostanie zlikwidowana) wraz z węzłem cieplnym wysokich parametrów. Efektem działań będzie spadek zużycia energii cieplnej i obniżenie kosztów eksploatacji budynków.

Nie przegap

W Wodzisławiu Śl. prace dotyczyć będą w dużej części budynków po byłych oddziałach: neurologicznym oraz chorób wewnętrznych I. Z kolei w Rydułtowach zmodernizowane zostaną obiekty oddziału pediatrycznego, laboratorium i warsztatów. Znaczne środki zostaną przeznaczone również na przebudowę sieci przesyłowych.

Kolejne miliony na dofinansowania

W ciągu minionego pół roku to już kolejne tak duże przedsięwzięcie podjęte przez zarząd powiatu. Przypomnijmy, że niedawno podpisano umowę na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach.

Rozstrzygnięto już też przetarg na poprawę efektywności energetycznej siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Syryni. Obie inwestycje realizowane są w ramach unijnego projektu, na które Starostwo w Wodzisławiu Śl. pozyskało niemal 3 mln dofinansowania.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera