MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trasa DK 94 w Sosnowcu będzie odblokowana w kierunku centrum miasta

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Przebudowa trasy DK94 w Sosnowcu. Drogowcy wreszcie odblokują kierowcom przejazd w kierunku centrum miasta.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Przebudowa trasy DK94 w Sosnowcu. Drogowcy wreszcie odblokują kierowcom przejazd w kierunku centrum miasta.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Na przełomie sierpnia i września kierowcy znowu będą mogli zjeżdżać z DK 94 do centrum Sosnowca. Drogowcy zapowiadają udostępnienie zamkniętego w maju zjazdu na węzeł Zuzanna. To duże ułatwienie dla kierowców jadących od strony Dąbrowy Górniczej.

Odblokują wjazd na węzeł Zuzanna

Jak udało nam się dowiedzieć na przełomie sierpnia i września wróci w końcu możliwość zjeżdżania z drogi krajowej nr 94 do centrum Sosnowca. To informacja dla kierowców jadących od strony Dąbrowy Górniczej, bo w maju zjazd na węzeł Zuzanna został dla nich zamknięty.
By wjechać do centrum miasta, jadąc od strony Dąbrowy Górniczej trzeba obecni nadłożyć nieco drogi, jadąc objazdami. Teraz ma się to zmienić.

ZOBACZCIE NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z PRZEBUDOWY TRASY DK94 W SOSNOWCU

Kiedy udostępnią zjazd do Zagórza?

Tymczasem, plac budowy na DK 94 w Sosnowcu tętni życiem od rana do wieczora. Jeszcze niedawno wykonawca, czyli firma Banimex, układał prefabrykowane belki na wiadukcie nad główną nitka DK 94, a teraz sukcesywnie będzie się zabierał za betonowanie kolejnego, jeszcze częściowo zbrojonego przęsła wiaduktu.
Kierowcy zastanawiają się, czy wraz z tym zostanie w końcu udostępniony zjazd z DK 94 do Zagórza. Na razie mieszkańcy tej dzielnicy muszą nadkładać drogi, by wrócić do domu czy dojechać do pracy, bo zjazd (obok Biedronki) został zamknięty jeszcze w październiku ubiegłego roku. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że niedługo tak właśnie się stanie. Z nowego ronda do ulicy Długosza brakuje już kilkudziesięciu metrów asfaltowej drogi by tak się stało. Nadzieje kierowców na razie jednak szybko się nie spełnią…

Przebudowa DK 94 w Sosnowcu. Lipiec 2020. Trwa montaż belek na wiadukcie nad DK 94.Zobacz kolejne plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Przebudowa DK 94 w Sosnowcu. Już montują belki na wiadukcie....

- Wykonawca nie przewiduje w najbliższych tygodniach udostępnienia zjazdu z DK 94 do Zagórza. Jest to związane z budowaną tam kanalizacją – mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Nie przeocz

Pogłębiają wykop od strony Dąbrowy Górniczej

Na razie nowością na placu budowy jest również fakt, że wykonawca rozpoczął już prace przy wykopie na DK 94 od strony Dąbrowy Górniczej. Ogromne koparki zdołały już wydrążyć spory fragment terenu. Już widać, jak znacznie zostanie tam obniżony poziom przebiegu tej ruchliwej krajówki.
Od strony Katowic z kolei powstaje już podbudowa drogi krajowej.

Musisz to wiedzieć

DK 94 ma być w Sosnowcu bezkolizyjna

Przypomnijmy. Droga zostanie przebudowana w ten sposób, by kierowcy tylko przejeżdżający DK 94 przez Sosnowiec, mogli minąć to miasto bezkolizyjnie, nie zatrzymywani przez jednopoziomowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. A takie właśnie było skrzyżowanie przy Makro.
Po przebudowie droga krajowa będzie przebiegała dołem, pod wybudowanym niedawno wiaduktem. Będzie bezkolizyjna. Na górze, na wiadukcie znajdzie się rondo. Jego niektóre fragmenty są już gotowe. Dzięki tego typu rozwiązaniu nad drogą krajową będzie się mógł odbywać ruch lokalny. Z ronda będzie można zjechać do Zagórza, do Będzina, czy bezkolizyjnie ba DK 94.
Przebudowę skrzyżowania realizuje będzińska spółka Banimex. Inwestycja ma być gotowa do 31 grudnia 2020 roku. Jednak, jeśli nie zajdą jakieś nieprzewidziane okoliczności, wszystko wskazuje na to, że będzie gotowa dużo wcześniej.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera