MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa konkurs na nowego dyrektora Centrum Inwestycji w Rybniku. 13 osób ubiega się o to stanowisko. Zwycięzca będzie znany w ciągu miesiąca

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
W najbliższym czasie mają rozpocząć się rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Centrum Inwestycji.
W najbliższym czasie mają rozpocząć się rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Centrum Inwestycji. UM Rybnik
13 osób - jak przekazuje rybnicki Urząd Miasta - jest zainteresowanych i złożyło wymagane dokumenty w naborze na dyrektora rybnickiego Centrum Inwestycji. Miasto poszukuje nowego szefa dla tej jednostki po tym, jak jego dotychczasowy dyrektor Jacek Hawel przeniósł się do pobliskiego Pszowa, gdzie objął funkcję zastępcy burmistrza. Nowy dyrektor powinien zostać wyłoniony w ciągu miesiąca.

Rybnik poszukuje dyrektora Centrum Inwestycji

Prowadzonych w Rybniku inwestycji nie brakuje. Dość powiedzieć, że budowana jest ostatni brakujący w mieście fragment Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz, a w Niedobczycach po przerwie ponownie mają ruszyć prace związane z budową hospicjum.

Nic więc dziwnego, że władze Rybnika poszukują kogoś, kto będzie nad miejskimi inwestycjami sprawował pieczę. Dotąd robił to Jacek Hawel, który przez cztery lata szefował rybnickiemu Centrum Inwestycji, mającemu nadzór nad - jak sama jego nazwa wskazuje - inwestycjami.

Teraz miasto potrzebuje jednak kogoś na jego miejsce. A wszystko dlatego, że dotychczasowy dyrektor postanowił przenieść się do swojego rodzinnego Pszowa, w którym objął funkcję zastępcy burmistrza, jako który także będzie odpowiedzialny za inwestycje.

- Nie mówię, że będzie łatwo, bo na pewno część problemów jest nieco inna, nieco inny wymiar ma w skali całego miasta. Inne problemy można było łatwiej rozwiązywać w Rybniku, inne łatwiej rozwiązywać w mniejszym mieście, jak Pszów - wskazywał Jacek Hawel, obejmując funkcję zastępcy burmistrza Pszowa, który mimo wszystko był nastawiony do nowej roli pozytywnie. - Jestem optymistą, nie obawiam się - podkreślał.

13 chętnych na kierowanie rybnickim Centrum Inwestycji

Obecnie Centrum Inwestycji w Rybniku kieruje Urszula Grzenik, zastępca dyrektora instytucji. Czy będzie robić to dalej? Wszystko zależy od tego, czy zdecydowała się ubiegać o to stanowisko. Miasto rozpisało bowiem na nie konkurs. Do tego zgłosiło się kilkanaście osób.

- Mamy 13 aplikacji - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika, dodając, że są one weryfikowane. - Sprawdzamy je pod względem formalnym - przyznaje.

Kolejnym etapem będzie zaproszenie kandydatów do rozmów. To ma nastąpić już lada dzień. - W przyszłym tygodniu rozpoczną się rozmowy rekrutacyjne - zapowiada Agnieszka Skupień.

Nie wiadomo ile osób otrzyma zaproszenie do rozmów. Jak wskazują w rybnickim magistracie, konieczne jest spełnienie wspomnianych względów formalnych, które muszą spełniać aplikacje. Ponadto miasto ma prawo rozmawiać jedynie z wybranymi kandydatami.

Nazwisko nowego szefa rybnickiego Centrum Inwestycji zostanie ogłoszone w najbliższych tygodniach

To, kto będzie stał na czele Centrum Inwestycji w Rybniku ma być jasne - zgodnie z zapewnieniami rybnickich urzędników - w ciągu najbliższych tygodni. - Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w ciągu miesiąca - przekazuje rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Wiadomo, że osoba, która obejmie to stanowisko, będzie osobą doświadczoną. Wśród wymogów w naborze na nowego dyrektora, określono, że musi ona posiadać 5-letni staż pracy, a także mieć ponad 5 lat doświadczenia zawodowego w w obszarze nadzoru nad wykonawstwem budowlanym lub samodzielnego projektowania architektoniczno-budowlanego lub przez ponad rok kierować zespołem.

Ktokolwiek zostanie dyrektorem Centrum Inwestycji od razu będzie miał sporo zadań do nadzorowania. Oprócz wspomnianej budowy Drogi Regionalnej oraz hospicjum, obecnie realizowane w mieście są także m.in: termomodernizacje szkół, przebudowa ul. Niewiadomskiej czy dobiegająca końca, ale jeszcze trwająca budowa nowej remizy strażackiej w Niewiadomiu.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni