MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie klas I-III SP nr 9 w Zawierciu uroczyście, radośnie i artystycznie zakończyli rok szkolny. Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA z akademii

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Klasy I-III w podniosły i artystyczny sposób zakończyły rok szkolny 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu. Po części artystycznej, gdzie uczniowie, zaprezentowali w poetycki i taneczny sposób, podsumowanie minionego roku szkolnego i zapowiedź wakacji, uhonorowano wyróżniających się w różnych dziedzinach uczniów, a także rodziców, którzy w sposób znaczący angażują się w działalność szkoły. Byliśmy razem z uczniami, zobaczcie ZDJĘCIA z uroczystości.

Dzieci z "Dziewiątki" w Zawierciu zakończyły rok szkolny

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki nawiązujące do rozpoczynających się wakacji i minionego roku szkolnego.

-Pożegnamy szkołę i zamienimy ją na wakacje wesołe. Wakacje są darem dla dzieci od słońca, które im świeci tych dni sześćdziesiąt parę to bardzo cenny podarek, nieceniony.

Zobaczcie ZDJĘCIA z uroczystości

Ogólnie rok szkolny 2023/24 w placówce zakończyło 426 uczniów, a 42 zostało absolwentami. O wyborze szkoły dla swojego dziecka, od nowego roku szkolnego 24/25, zadecydowało ponad 60 rodziców, co da trzy nowe klasy pierwsze w placówce.

Szkoła na przestrzeni działalności może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w nauce.

- W tamtym roku mieliśmy najlepsze w mieście wyniki z egzaminu ósmoklasisty i mam nadzieję, że w tym, będzie tak samo. Obserwuję, że nasi uczniowie bez problemu dostają się do szkół średnich, gdzie uczniowi tamtych szkół, po rozmowie ze mną, cieszą się, że akurat wybrali ich szkołę - mówi Dorota Pytlik, dyrektor SP nr 9 w Zawierciu.

- Myślę, że szkoła bardzo dobrze przygotowuję uczniów, jeżeli chodzi o wychowanie, edukację, działania sportowe, także bardzo wszechstronnie staramy się rozwijać uczniów, zwracać uwagę na ich talenty, tak aby każdy uczeń wykorzystał to, co potrafi najlepiej - mówi Dorota Pytlik, dyrektor SP nr 9 w Zawierciu.

W tym roku po raz pierwszy młodzież szkolna korzystała z nowej hali sportowej, a w raz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2024/2025, uruchomiona zostanie siatkarska klasa IV mistrzostwa sportowego pod szyldem Aluronu Warty CMC Zawiercie. Uczniowie będą reprezentować klub w rozgrywkach młodzieżowych.

- Kiedy chodziłam tam na zajęcia i widziałam tą radość uczniów. Od września, dzięki obiektowi, będziemy realizować zajęcia siatkarskie w ramach klasy mistrzostwa sportowego o profilu siatkówki męskiej. Kolejną dyscypliną, którą rozwijamy, jest piłka ręczna, nauczyciel naszej szkoły, Pani Patrycja Głąbik, została w tym roku wybrana na trenera asystenta w kadrze narodowej seniorek oraz juniorek w piłce ręcznej plażowej - mówi Dorota Pytlik, dyrektor SP nr 9 w Zawierciu.

Nabór do klasy siatkarskiej trwa, szkoła zaprasza wszystkich chętnych do sekretariatu, do złożenia niezbędnych dokumentów. Zajęcia będą odbywać się w trakcie godzin lekcyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni