Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W centrum Bytomia powstanie nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. Miasto pozyskało fundusze z Rządowego Programu Polski Ład

OPRAC.:
Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
W Bytomiu powstanie nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. Placówka usytuowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ulicy Jana Smolenia 20, w dawnych Zakładach Naprawczych Sprzętu Medycznego.
W Bytomiu powstanie nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. Placówka usytuowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ulicy Jana Smolenia 20, w dawnych Zakładach Naprawczych Sprzętu Medycznego. Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - Hubert Klimek
Jest zapowiedź nowych inwestycji w Bytomiu. Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 40 mln zł z Rządowego Programu Polski Ład. Według zapowiedzi prezydenta miasta, Mariusza Wołosza, prawie 8 milionów zostanie przeznaczonych na stworzenie nowego przedszkola w centrum miasta. Ośmioodziałowe przedszkole z oddziałem żłobkowym powstanie w budynku niegdyś należącym do Zakładów Naprawczych Sprzętu Medycznego przy ul. Jana Smolenia 20.

W centrum Bytomia powstanie nowe przedszkole

Mieszkańcy Śródmieścia mają powód do radości. W ścisłym centrum miasta powstanie nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. Włodarze miasta tym samym odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Bytom otrzymał dofinansowanie w kwocie 40 milionów złotych na kolejne inwestycje.

- Pieniądze przeznaczymy na przebudowę dróg w Łagiewnikach, Suchej Górze oraz Miechowicach. Zrealizujemy też ważną dla bytomian inwestycję związaną z budową przedszkola w Śródmieściu oraz kolejnego oddziału żłobkowego. Przeprowadzimy termomodernizację Przedszkola Miejskiego nr 9 w Szombierkach - oficjalna strona miasta przytacza wypowiedź prezydenta Mariusza Wołosza.

Dwadzieścia procent kwoty dofinansowania zostanie przeznaczone na stworzenie nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Lokalizacja nowej placówki jest świetnie znana mieszkańcom Bytomia, bowiem jest to ścisłe centrum miasta. Budynek przy ulicy Jana Smolenia 20 należał niegdyś do Zakładów Naprawczych Sprzętu Medycznego. Przystosowanie go do potrzeb przedszkola wiąże się z wieloma pracami budowalno-remontowymi.

- Przedsięwzięcie obejmuje nie tylko przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej, ale też wykonanie robót budowlanych dostosowujących budynek do nowej funkcji poprzez wykonanie prac instalacyjnych/elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i wentylacyjnej, budowę kuchni oraz windy dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki czemu możliwy będzie dostęp na wszystkie kondygnacje nowego obiektu - czytamy na stronie miasta.

Dodatkowo zaplanowano odpowiednie zagospodarowanie terenu, tak aby obiekt był w pełni kompleksowy. Zapowiedziano budowę parkingu oraz placu zabaw dla dzieci. W koszty włączono również odpowiednie wyposażenie przedszkola. Już wiadomo, że w przyszłym roku władze miasta będą starały się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na termomodernizację budynku.

- Sukcesywnie zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach i oddziałach żłobkowych. W tym roku otwarliśmy nowe przedszkole i oddział żłobkowy w Miechowicach, a teraz dzięki pozyskaniu kolejnych zewnętrznych środków zaadaptujemy budynek po dawnych Zakładach Naprawczych Sprzętu Medycznego na przedszkole i oddział żłobkowy. To niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia rodziców dzieci ze Śródmieścia, gdzie mieszkańcy zwracają uwagę na trudności z zapisaniem dziecka do wybranego przedszkola - cytuje wypowiedź wiceprezydenta Bytomia Adama Frasa, oficjalna strona miasta.

W maju bieżącego roku oddano do użytku nowe przedszkole przy ulicy Nowej 66 - miejsce przeznaczone dla 300 dzieci. Z kolei dwa lata wcześniej zakończono rozbudowę Przedszkola Miejskiego nr 36 przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 11, dzięki temu zyskano kolejnych 50 miejsc.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera