W Piekarach dzieci rywalizowały ze sobą w zawodach dziesięcioboju. WYNIKI

Iwona Makarska
UM Piekary Śląskie / arc.
W Piekarach Śląskich rozegrane zostały zawody dziesięcioboju dla dzieci. Startowały w trzech kategoriach wiekowych. Znamy zwycięzców.

W sobotę 27 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Piekar rywalizowali w dziesięcioboju. Zawody przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole oraz szkoły podstawowe klasy I-III oraz IV-VI.

Najlepszy wśród przedszkolaków okazał się Jakub Tomczyk, który łącznie zdobył 126 punktów. Drugie miejsce zajął Jan Wikarek (120 pkt), a trzecie - Martyna Kulik (102 pkt). W kategorii szkół podstawowych klas I-III na najwyższym stopniu podium stanęła Basia Pudlik, która do końcowej klasyfikacji zebrała 60 punktów. Drugi był Kamil Wodarczyk (57 pkt), zaś trzeci - Mateusz Szastok (55 pkt). W kategorii klas IV-VI zwyciężył Damian Kocyba (37 pkt). Drugie miejsce wywalczył Lothar Rala (33 pkt) a trzeci był Bartek Dymurski (29 pkt).

Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.