MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Rudzie Śląskiej pojawił się wyjątkowy gość. Przy szkole podstawowej widziano łosia. Wędruje po województwie?

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
unsplash
Dzisiejszy poranek w Rudzie Śląskiej przyniósł niecodzienne wydarzenie. W dzielnicy Ruda, na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Ryszarda Sprusa, zauważono łosia. Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy zaobserwowano zwierzę. Już od tygodnia łoś zwiedza województwo śląskie, widziano go m.in. na terenie Sosnowca i Tarnowskich Gór.

Widok dzikich zwierząt w miejskich przestrzeniach przestaje być rzadkością. Nie tylko ptaki, ale także ssaki, takie jak lisy, dziki czy nawet łosie, coraz częściej pojawiają się w naszych osiedlach, parkach i na ulicach. Dziś rano mieszkańcy Rudy Śląskiej byli świadkami takiego właśnie spotkania, gdy w dzielnicy Ruda zauważono łosia.

Niezwykłe zdarzenie przy szkole podstawowej

Około godziny 06:30 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie o obecności łosia na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Ryszarda Sprusa. Zwierzę, spłoszone przez przybyłych strażników, przeskoczyło ogrodzenie szkoły i udało się w kierunku Szybu Bartosz. Strażnicy, z zachowaniem odpowiedniej odległości, monitorowali sytuację, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Ostatecznie łoś oddalił się w kierunku terenów zalesionych, w stronę Bytomia. '

Spotkanie z Łosiem w mieście

Łoś, który pojawił się w Rudzie Śląskiej to nietypowy, ale nie pierwszy tego rodzaju przypadek w regionie. Zwierzę od jakiegoś czasu "spaceruje" po miastach aglomeracji śląskiej, ostatnio widziano je m.in. w Sosnowcu i Tarnowskich Górach. Komendant Straży Miejskiej podkreśla, że łosie, mimo że mogą wydawać się sympatyczne, stanowią poważne zagrożenie ze względu na swoje rozmiary i dzikość. Spotkanie z nimi może prowadzić do poważnych obrażeń.

Mieszkańcy powinni zachować ostrożność, chronić swoje bliskie osoby oraz zwierzęta domowe, a także unikać płoszenia zwierzęcia. W przypadku ponownego pojawienia się łosia w okolicy, natychmiastowe zgłoszenie jego obecności do odpowiednich służb jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno zwierzęciu jak i mieszkańcom.

Jak reagować na spotkanie z łosiem?

W przypadku spotkania z łosiem zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim nie należy podchodzić do zwierzęcia ani traktować go jak domowego pupila. Łoś jest dzikim i dużym zwierzęciem, które może być zranione, przestraszone lub agresywne. Kontakt z nim może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, na przykład poprzez stratowanie.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni