Ważne przesłanie abp Skworca do kobiet w Piekarach: Katolicy nie mogą się zgodzić na to, aby tysiące kobiet w niedzielę obsługiwało kasy.

NAUK

Wideo

Zobacz galerię (13 zdjęć)
Doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbyła się w niedzielę 19 sierpnia. Przed mszą świętą o godz. 9.30 odbyło się powitanie liturgiczne, litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Do przybyłych do Piekarach kobiet zwrócił się też metropolita katowicki ks. abp Wiktora Skworc. Co powiedział arcybiskup Skworc zgromadzonym w Piekarach? Abp Skworc wystąpił z ważnym przesłaniem do tysięcy pątniczek.

Pielgrzymka kobiet do Piekar. Abp Wiktor Skworc zwrócił się do zebranych

Dzisiaj państwa są zadłużone, społeczeństwa są zadłużone. Żyjemy na kredyt i do kolejnych kredytów jesteśmy ciągle przez natrętną reklamę zachęcani. Pod koniec ubiegłego roku prawie 3 miliony Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań.

Coraz większym problemem jest zadłużenie na konsumpcję, stanowiące pokusę zwłaszcza dla ludzi młodych. Tymczasem kobiety na Śląsku zawsze słynęły z gospodarności, dobrze to pamiętam z mojego domu rodzinnego. Matki wiedziały, że oszczędzanie to realizowanie ewangelicznego wezwania o aktywną postawę wobec przyszłości, że oszczędność jest mądrym ukierunkowaniem na przyszłość.

Trzeba się przeciwstawić pokusie uczynienia z pieniądza zastępczego bożka, który konsumpcję każe traktować jako zastępczą religię. Do tego zmusza nas dyktat koncernów, którzy walczą o niedziele, aby ludzie w ich świątyniach – supermarketach odprawiali niedzielne nabożeństwa zakupów i konsumpcji aż po utratę wolności przez zadłużenie.

Trzeba na nowo odkryć i praktykować złote już mądrości, które łączą umiar i roztropność. Nie można cnoty oszczędności traktować wyłącznie jako środka do osiągnięcia życiowego dobrobytu.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Prosiły Matkę Bosk...

Zakaz handlu w niedzielę dziesiątkom tysięcy kobiet daje możliwość świętowania niedzieli z rodziną. W duchu wdzięczności kolejny raz wyrażamy podziękowanie za ustawę, która od roku 2020 będzie obejmowała wszystkie niedziele w roku.

Przeciwko tej ustawie już zawiązuje się koalicja niektórych partii, wiadomo mamy czas przedwyborczy. Te partie chcą, żeby dziesiątki tysięcy kobiet w skali kraju, w dzień pański znowu zostało przymuszonych do obsługiwania sklepowych kas. Trzeba być z tymi kobietami solidarnymi. Katolicy nie mogą się zgodzić na to, aby dziesiątki tysięcy kobiet w niedzielę obsługiwały kasy.

Zobaczcie koniecznie

Komentarze 185

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To niech katoliccy mężczyźni obsługują kasy w niedziele, tylko im to na zdrowie wyjdzie.

G
Gość
2019-08-22T15:46:05 02:00, Abi:

O tym co mają robić kobiety -one same zadecydują. Kościół to polityczna manipulacja i nikt rozsądny nie będzie tam chodzić.

23 sierpnia, 18:03, Śmiech:

Ha ha ha ha ha

Smutne lecz prawdziwe - cała prawda o kosciele i czarnych liczacych pieniadz.

P
PisDa nad głowa

Ksiadz dobrodziej dał jasny przekaz - dawajcie na tace baranki boże a nie głupotami sie w niedziele zajmujecie.

Ś
Śmiech
2019-08-22T15:46:05 02:00, Abi:

O tym co mają robić kobiety -one same zadecydują. Kościół to polityczna manipulacja i nikt rozsądny nie będzie tam chodzić.

Ha ha ha ha ha

A
Abi

O tym co mają robić kobiety -one same zadecydują. Kościół to polityczna manipulacja i nikt rozsądny nie będzie tam chodzić.

A
Abi
2019-08-20T22:04:09 02:00, Gość:

Jak przyjdzie Toto po kolędzie, jak pieprzne drzwiami przed ryjem to cała klatka usłyszy.

2019-08-21T06:58:47 02:00, A gdyby nie kolęda?:

Wpiszcie:"Dlaczego Kościół katolicki dopuszcza kult świętych obrazów? Ks. Sławomir Kostrzewa" i wysluchajcie.

Jako reklamę polecam fragment od 11 minuty.

Jest mowa o tym czym może się skończyć dla rodziny trzymanie w domu masek afrykańskich,figurek słoni,Buddy,symboli bóstw egipskich itp.

Mi z kolei przeszkadzały katolickie rzeczy to się je z domu wywaliło :p Każdy ma u siebie co lubi.

T
Tylko mów to wszystim

Niech pochodzi ze swoimi mondrościami po Żabkach stacjach paliw szpitalach dpsmi itp itd a wogóle to wypie.. ze szkół Dwa miliardy zostanie w kasie dla biedniejszych

E
Emeryt

Szatan też chodzi w czarnych ciuchach.Jedna kasta.

G
Gość

TO GRA ZASTĘPCZA BISKUPOW ABY PRZYKRYĆ PEDOFILIE I OKRADANIE NIBY WIERNYCH PODCZAS POGRZEBU ŚLUBU ITD.CZAS BY KLER PRZEJRZAŁ NA SWOJE DIABELSKIE ZLODZIEJSKIE OCZY ZE OBŁUDA BISKUPÓW DOBIEGA KOŃCA BISKUPI TO MAFIA ZLODZIEJSKA

P
Polak

Czlowiek jest takim sterem przez kler tylko ze obecnie w kosciolach jest spadek wiernych bo widzą słyszą tą oblude kleru kiedyś nadejdzie kres kleru MAFI PEDOFILSKIEJ

G
Gość

... i tak tylko ubezwlasnowolnieni pójdą do koscioła😂👊

G
Gość
2019-08-21T15:42:53 02:00, Zapomnieliście już...:

"Porozumienie Jastrzębskie"

Fragment tekstu ze strony "dzieje "

Porozumienie Jastrzębskie było trzecim, po gdańskim i szczecińskim, podpisanym latem 1980 r. Zdaniem wielu historyków, masowe strajki na Śląsku, których efektem były ustalenia zawarte w Jastrzębiu, wpłynęły na tempo i skuteczność negocjacji prowadzonych w Gdańsku i Szczecinie, a podpisanie Porozumienia Jastrzębskiego przypieczętowało wcześniejsze umowy.

Oprócz poparcia wszystkich 21 postulatów gdańskich, wolnych sobót dla całej Polski oraz zniesienia niszczącej więzi rodzinne "czterobrygadówki", górnicy wywalczyli m.in. podnoszenie zarobków w ślad za wzrostem kosztów utrzymania. Władza zgodziła się też na wiele branżowych postulatów pracowników kopalń.

(...)

Do 21 postulatów gdańskich górnicy dołożyli własne. Podpisane 3 września ok. 5.40 rano, po kilkunastu godzinach negocjacji, porozumienie objęło 29 punktów.

Ustalono m.in. wprowadzenie wszystkich wolnych sobót od początku 1981 r. oraz przyjęto zasadę bezwarunkowego przestrzegania dobrowolności pracy w dni ustawowo wolne. Zniesiono czterobrygadowy system pracy górników, co dało im wolne niedziele. Ustalono też, że postulatem obniżenia wieku emerytalnego górników, aby m.in. mogli przechodzić na emeryturę po 25 latach pracy pod ziemią, zajmie się Sejm PRL.

Cd na stronie "dzieje "

🙀 zapomniała!!!

G
Gość
2019-08-21T15:25:18 02:00, Gość:

Więc ci co obsługują kościelne kasy też powinni mieć wolne i spędzić czas z rodziną,no chyba że to już się nie zalicza do pracy tylko złodziejstwa to rozumiem

👍

G
Gość
2019-08-21T18:23:41 02:00, Gosc niedzielny:

Katolicy nie mogą się godzić na to że tysiące mężczyzn zmuszanych jest by w każdą niedzielę obsługiwać tace.

👍

G
Gość

Abp. Niech się zajmie pedofilia w kościele. A nie temat zmieniać

.Pedofilia to jest tragedia A nie lgbt.czy sklepy otwarte.Słuchać Franciszka trzeba A nie Abp.

Dodaj ogłoszenie