Ważne przesłanie abp Skworca do kobiet w Piekarach: Katolicy nie mogą się zgodzić na to, aby tysiące kobiet w niedzielę obsługiwało kasy.

NAUKZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (13 zdjęć)
Doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbyła się w niedzielę 19 sierpnia. Przed mszą świętą o godz. 9.30 odbyło się powitanie liturgiczne, litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Do przybyłych do Piekarach kobiet zwrócił się też metropolita katowicki ks. abp Wiktora Skworc. Co powiedział arcybiskup Skworc zgromadzonym w Piekarach? Abp Skworc wystąpił z ważnym przesłaniem do tysięcy pątniczek.

Pielgrzymka kobiet do Piekar. Abp Wiktor Skworc zwrócił się do zebranych

Dzisiaj państwa są zadłużone, społeczeństwa są zadłużone. Żyjemy na kredyt i do kolejnych kredytów jesteśmy ciągle przez natrętną reklamę zachęcani. Pod koniec ubiegłego roku prawie 3 miliony Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań.

Coraz większym problemem jest zadłużenie na konsumpcję, stanowiące pokusę zwłaszcza dla ludzi młodych. Tymczasem kobiety na Śląsku zawsze słynęły z gospodarności, dobrze to pamiętam z mojego domu rodzinnego. Matki wiedziały, że oszczędzanie to realizowanie ewangelicznego wezwania o aktywną postawę wobec przyszłości, że oszczędność jest mądrym ukierunkowaniem na przyszłość.

Trzeba się przeciwstawić pokusie uczynienia z pieniądza zastępczego bożka, który konsumpcję każe traktować jako zastępczą religię. Do tego zmusza nas dyktat koncernów, którzy walczą o niedziele, aby ludzie w ich świątyniach – supermarketach odprawiali niedzielne nabożeństwa zakupów i konsumpcji aż po utratę wolności przez zadłużenie.

Trzeba na nowo odkryć i praktykować złote już mądrości, które łączą umiar i roztropność. Nie można cnoty oszczędności traktować wyłącznie jako środka do osiągnięcia życiowego dobrobytu.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Prosiły Matkę Bosk...

Zakaz handlu w niedzielę dziesiątkom tysięcy kobiet daje możliwość świętowania niedzieli z rodziną. W duchu wdzięczności kolejny raz wyrażamy podziękowanie za ustawę, która od roku 2020 będzie obejmowała wszystkie niedziele w roku.

Przeciwko tej ustawie już zawiązuje się koalicja niektórych partii, wiadomo mamy czas przedwyborczy. Te partie chcą, żeby dziesiątki tysięcy kobiet w skali kraju, w dzień pański znowu zostało przymuszonych do obsługiwania sklepowych kas. Trzeba być z tymi kobietami solidarnymi. Katolicy nie mogą się zgodzić na to, aby dziesiątki tysięcy kobiet w niedzielę obsługiwały kasy.

Zobaczcie koniecznie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 193

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To niech katoliccy mężczyźni obsługują kasy w niedziele, tylko im to na zdrowie wyjdzie.

G
Gość
2019-08-22T15:46:05 02:00, Abi:

O tym co mają robić kobiety -one same zadecydują. Kościół to polityczna manipulacja i nikt rozsądny nie będzie tam chodzić.

23 sierpnia, 18:03, Śmiech:

Ha ha ha ha ha

Smutne lecz prawdziwe - cała prawda o kosciele i czarnych liczacych pieniadz.

P
PisDa nad głowa

Ksiadz dobrodziej dał jasny przekaz - dawajcie na tace baranki boże a nie głupotami sie w niedziele zajmujecie.

G
Gość

Na stronie bosco znajdziecie przedruk ciekawego artykułu z Gościa niedzielnego pt: "Katolicy ostatniej szansy".

tutaj zamieszczam mały fragment

"Katolicy ostatniej szansy"

autorzy Marcin Jakimowicz i Przemysław Kucharczyk

Dobry łotr, dobrym łotrem, ale pan nie znał mojego sąsiada! Rozbił rodzinę, łapówkarz, za komuny nakradł jak mało kto, łajdaczył się całymi dniami. I żeby taki człowiek przyjął pod koniec życia kapłana? No coś podobnego. Miłosierdzie Boże ma też jakieś granice!

Benedyktyn o. Karol Meissner na rekolekcjach w Warszawie opowiadał przejmującą historię hitlerowca Rudolfa Hessa. Był znany jako prawa ręka samego Hitlera (nie należy go mylić z Rudolfem Hössem, komendantem obozu w Auschwitz). Siedząc w więzieniu, poprosił o długą spowiedź. Później kapłan miał odprawić Mszę świętą dla więźniów. Nie było ołtarza. Odprawimy ją na waszych dłoniach - zdecydował. Na czyich? Losujmy. Wypadło na Hessa. Eucharystię sprawowano na dłoniach hitlerowca.

Po kazaniu do zakrystii wpadły oburzone parafianki. "Ooo, tego przykładu mógł nam Ojciec oszczędzić!".

Hans Frank, generalny gubernator Generalnej Guberni, hitlerowski zbrodniarz, został skazany na szubienicę. Po ogłoszeniu wyroku pokiwał głową: "Śmierć przez powieszenie? Zasłużyłem na nią i spodziewałem się tego". Do spowiednika zaś powiedział: "Dziękuję za dobre traktowanie w więzieniu. Proszę Boga o miłosierdzie". Lekarze i strażnicy więzienni z Norymbergi opowiadają, że w ostatnich tygodniach życia nie rozstawał się z Biblią.

Czy człowiek stający oko w oko ze śmiercią może decydować się na podobne gesty? A może właśnie wówczas widzi wszystko najwyraźniej? Czy działa tu zasada "jak trwoga to do Boga"? Niekoniecznie. Osądzony razem z Frankiem Julius Streicher, redaktor naczelny antysemickiego tygodnika "Der Stürmer", stojąc pod szubienicą szyderczo zawołał: "Szczęśliwego Jom Kippur!".

Ś
Śmiech
2019-08-22T15:46:05 02:00, Abi:

O tym co mają robić kobiety -one same zadecydują. Kościół to polityczna manipulacja i nikt rozsądny nie będzie tam chodzić.

Ha ha ha ha ha

A
Abi

O tym co mają robić kobiety -one same zadecydują. Kościół to polityczna manipulacja i nikt rozsądny nie będzie tam chodzić.

A
Abi
2019-08-20T22:04:09 02:00, Gość:

Jak przyjdzie Toto po kolędzie, jak pieprzne drzwiami przed ryjem to cała klatka usłyszy.

2019-08-21T06:58:47 02:00, A gdyby nie kolęda?:

Wpiszcie:"Dlaczego Kościół katolicki dopuszcza kult świętych obrazów? Ks. Sławomir Kostrzewa" i wysluchajcie.

Jako reklamę polecam fragment od 11 minuty.

Jest mowa o tym czym może się skończyć dla rodziny trzymanie w domu masek afrykańskich,figurek słoni,Buddy,symboli bóstw egipskich itp.

Mi z kolei przeszkadzały katolickie rzeczy to się je z domu wywaliło :p Każdy ma u siebie co lubi.

T
Tylko mów to wszystim

Niech pochodzi ze swoimi mondrościami po Żabkach stacjach paliw szpitalach dpsmi itp itd a wogóle to wypie.. ze szkół Dwa miliardy zostanie w kasie dla biedniejszych

E
Emeryt

Szatan też chodzi w czarnych ciuchach.Jedna kasta.

G
Gość

Przeczytajcie fragment  ciekawego artykułu z Gościa niedzielnego pt "Last minute ",całość tekstu na stronie Gościa.

"Last minute"

Zdążyli. W ostatnim momencie. Są dowodem na to, że modlitwa ma ogromną moc, a na Boże Miłosierdzie nigdy nie jest za późno.

MARCIN JAKIMOWICZ GN 44/2013

To opowieści o robotnikach z godziny jedenastej. Załapali się w ostatniej chwili. Popracowali jedynie godzinkę, a mimo to otrzymali denara, wzbudzając słuszny protest tych, którzy harowali od godziny trzeciej, szóstej i dziewiątej. Wszyscy dostali solidną lekcję Bożego miłosierdzia. Usłyszeli: „Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?”.

Nie mam już żadnych szans

– Historia zdarzyła się, gdy przebywałam w Niemczech, w Mönchengladbach – opowiada siostra Halina Madej pracująca od lat na misjach na Ukrainie. – W ateistycznej rodzinie, w której nie padało słowo „Bóg”, zachorował ojciec. Wylądował w ciężkim stanie w szpitalu. Jego syn (wcześniej dzięki świadectwu żony przeżył nawrócenie i stał się gorliwym katolikiem) odwiedził ojca. Ten nie chciał słyszeć o sakramentach. „Tato – prosił przy szpitalnym łóżku syn – nie musisz zaraz zmawiać Różańca czy litanii. Powiedz choć słowo do Jezusa”. Ojciec był twardy jak skała. „Nie musisz nawet nic mówić – nie dawał za wygraną syn – wyobraź sobie, że na tym krześle u twoich nóg siedzi Jezus. Wyobraź sobie, że kładziesz głowę na Jego kolanach. To wystarczy”. Ojcu nie drgnęła nawet powieka. Syn poszedł porozmawiać z ordynatorem o stanie jego zdrowia. I wówczas przybiegła pielęgniarka: „Pana ojciec właśnie zmarł”. Lekarz i rodzina zmarłego weszli czym prędzej do sali. „A co to takiego? Jaka dziwna pozycja – zdumiał się ordynator – nigdy czegoś podobnego nie widziałem”.

Chory zmarł z głową położoną na krześle, które stało… przy jego stopach, nie u wezgłowia – opowiada s. Halina. – Rozmawiałam z jego synem i widziałam, jak wielki kamień spadł mu z serca. Na miłosierdzie Boże nigdy nie jest za późno. Jestem tego absolutnie pewna. Podobną historię opowiadał mi werbista, o. Józef Michna. Po powrocie z misji w Danii uległ wypadkowi. Jechał na rekolekcje do sióstr zakonnych, gdy doszło do kolizji. Wylądował na intensywnej terapii. Obok niego leżał inny pacjent w opłakanym stanie. Zawał, kroplówka, respirator. Zaczęli rozmawiać. W pewnym momencie człowiek westchnął: „Nie mam już u Boga żadnych szans”. „Dlaczego pan tak mówi?” – spytał o. Józef. „Tuż po Pierwszej Komunii zaliczyłem dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Ale co z tego? Poszedłem do szkoły. Zapomniałem o Bogu. Zrobiłem studia milicyjne, żyłem daleko od Kościoła. Po co mi te pierwsze piątki? Nie spowiadałem się od kilkudziesięciu lat. Gdzie ja teraz znajdę księdza, któremu opowiem o moim spapranym życiu?”. „Już pan znalazł. Ja jestem księdzem” – odpowiedział o. Michna. Mężczyzna zaczął opowiadać o swoim życiu, a jego słowom towarzyszył potok łez. Otrzymał rozgrzeszenie i chwilę później zmarł.

cd artykułu na stronie Gościa niedzielnego

G
Gość

TO GRA ZASTĘPCZA BISKUPOW ABY PRZYKRYĆ PEDOFILIE I OKRADANIE NIBY WIERNYCH PODCZAS POGRZEBU ŚLUBU ITD.CZAS BY KLER PRZEJRZAŁ NA SWOJE DIABELSKIE ZLODZIEJSKIE OCZY ZE OBŁUDA BISKUPÓW DOBIEGA KOŃCA BISKUPI TO MAFIA ZLODZIEJSKA

P
Polak

Czlowiek jest takim sterem przez kler tylko ze obecnie w kosciolach jest spadek wiernych bo widzą słyszą tą oblude kleru kiedyś nadejdzie kres kleru MAFI PEDOFILSKIEJ

G
Gość

... i tak tylko ubezwlasnowolnieni pójdą do koscioła😂👊

G
Gość
2019-08-21T15:42:53 02:00, Zapomnieliście już...:

"Porozumienie Jastrzębskie"

Fragment tekstu ze strony "dzieje "

Porozumienie Jastrzębskie było trzecim, po gdańskim i szczecińskim, podpisanym latem 1980 r. Zdaniem wielu historyków, masowe strajki na Śląsku, których efektem były ustalenia zawarte w Jastrzębiu, wpłynęły na tempo i skuteczność negocjacji prowadzonych w Gdańsku i Szczecinie, a podpisanie Porozumienia Jastrzębskiego przypieczętowało wcześniejsze umowy.

Oprócz poparcia wszystkich 21 postulatów gdańskich, wolnych sobót dla całej Polski oraz zniesienia niszczącej więzi rodzinne "czterobrygadówki", górnicy wywalczyli m.in. podnoszenie zarobków w ślad za wzrostem kosztów utrzymania. Władza zgodziła się też na wiele branżowych postulatów pracowników kopalń.

(...)

Do 21 postulatów gdańskich górnicy dołożyli własne. Podpisane 3 września ok. 5.40 rano, po kilkunastu godzinach negocjacji, porozumienie objęło 29 punktów.

Ustalono m.in. wprowadzenie wszystkich wolnych sobót od początku 1981 r. oraz przyjęto zasadę bezwarunkowego przestrzegania dobrowolności pracy w dni ustawowo wolne. Zniesiono czterobrygadowy system pracy górników, co dało im wolne niedziele. Ustalono też, że postulatem obniżenia wieku emerytalnego górników, aby m.in. mogli przechodzić na emeryturę po 25 latach pracy pod ziemią, zajmie się Sejm PRL.

Cd na stronie "dzieje "

🙀 zapomniała!!!

G
Gość
2019-08-21T15:25:18 02:00, Gość:

Więc ci co obsługują kościelne kasy też powinni mieć wolne i spędzić czas z rodziną,no chyba że to już się nie zalicza do pracy tylko złodziejstwa to rozumiem

👍

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3