Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Nowa Rada Miasta Wodzisławia Śląskiego. Są nowe twarze ZDJĘCIA

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
W galerii poznacie skład nowej Rady Miasta
W galerii poznacie skład nowej Rady Miasta arc/Facebook
Wybory samorządowe 2018. Poznajcie skład Nowej Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Czy ugrupowaniu prezydenta Mieczysława Kiecy uda się uzyskać stabilną większość.

Wybory samorządowe 2018. Mieczysław Kieca pewnie wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Wodzisławiu Śl. Jednak nie kandydatom z jego komitetu Nasz Wodzisław nie udało się zdobyć większości w Radzie Miasta. W porównaniu do poprzedniej kadencji będzie to nowa sytuacja. W sumie radnych jest 21, do większości potrzeba 11.

Zobaczcie zdjęcia nowych radnych:

Kandydaci Naszego Wodzisławia uzyskali w sumie osiem mandatów:

  • Eugeniusz Chłapek,
  • Eugeniusz Ogrodnik ,
  • Izabela Kalinowska,
  • Roman Szamatowicz,
  • Ireneusz Skupień,
  • Jan Grabowiecki,
  • Czesław Rychlik,
  • Jan Czyżak.

O dwa mniej zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. PiS zrobił ogromny postęp w porównaniu do poprzednich wyborów. Przypomnijmy, że w 2014 roku do Rady Miasta udało się dostać tylko Marianowi Plewni. Teraz w opozycji będzie pracować mu się łatwiej. Do pomocy będzie miał jeszcze: Józefa Szymańca, Adriana Jędrykę, Krystynę Warcok, Romana Kapciaka, Lidię Ptak.

Jeżeli prezydent Mieczysław Kieca miałby gdzieś szukać poparcia dla swoich projektów powinien spróbować się dogadać z pozostałymi radnymi. Choć z niektórymi jego drogi się rozeszły, jak np. z Adamem Króliczkiem i Grażyną Pietyrą, którzy teraz do Rady Miasta kandydowali ze Zgody i Rozwoju.

Wspólnota Samorządowa wprowadziła trzech rajców (w poprzednich wyborach było sześciu), w tym dobrze znanego Dezyderiusza Szwagrzaka. Obok niego zasiadać będą jeszcze: Jakub Elsner i Stefan Grzybacz.

Głos Pokoleń reprezentować będzie Mariusz Blazy, były kierownik pływalni Manta. Do Rady Miasta dostała się też osoba związana ze stowarzyszeniem Wodzisław 2.0 - Łukasz Chrząszcz.

Inna sprawa jest taka, że przy dogadaniu się PiS np. ze Zgodą i Rozwojem i Wspólnotą Samorządową, kto inny może mieć większość w Radzie Miasta. Jak będzie? Przekonamy się wkrótce.

Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo