Zabrze. Wieża ciśnień: byliśmy na tarasie widokowym. Co stamtąd widać? Zobaczcie zdjęcia

Marlena Polok-Kin
Marlena Polok-Kin
Zabrze. Wieża ciśnień: byliśmy na tarasie widokowym. Co stamtąd widać?Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zabrze. Wieża ciśnień: byliśmy na tarasie widokowym. Co stamtąd widać?Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała
Piękna wieża ciśnień w Zabrzu przechodzi metamorfozę. Byliśmy na tarasie widokowym. Panorama rozciąga się stamtąd fantastyczna - nie tylko na Zabrze. Zobaczcie, co stamtąd widać.

Widok z wieży ciśnień w Zabrzu. Co zobaczymy z punktu widokowego?
Wieża ciśnień przy ulicy Zamoyskiego w Zabrzu przechodzi metamorfozę. Charakteryzujący się ciekawą bryłą obiekt przejęło miasto i wszystko wskazuje, że na industrialnym szlaku tego miasta pojawi się wielka atrakcja.
Wystarczy spojrzeć na tę wieżę - pieczołowicie odnawiany obiekt robi wrażenie. To rzadkość, bo te dominanty śląskiego krajobrazu najczęściej stoją i niszczeją - w zapomnieniu.

Od 2018 roku prowadzony jest tam remont. Wieża zyska nowe przeznaczenie: będzie nową atrakcją na mapie Zabrza, z interaktywną wystawą poświęconą węglowi. Największą atrakcją będzie z pewnością punkt widokowy, który mieści się w kopule wieży.

Rewitalizacja wieży w Zabrzu rozpoczęła się w 2018 roku – w sierpniu podpisano umowę z wykonawcą. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zdecydowało wówczas, że niszczejący budynek przy ul. Jana Zamoyskiego, powinien odzyskać należny blask. Choć całość zostanie odnowiona, nie zrezygnowano z nawiązań do przeszłości. Wystarczy zobaczyć, że czerwona cegła (zrewitalizowana) widoczna z zewnętrznej strony elewacji, cały czas zdobi ten budynek.

Nie przeocz

Obok wieży została wzniesiona przeszklona klatka schodowa wraz z windą. Na jej szczycie stworzono punkt widokowy, dzięki któremu będzie można podziwiać panoramę miasta, ale nie tylko. Przy sprzyjającej pogodzie dostrzeżmy także… Beskidy. Już teraz w Muzeum Górnictwa Węglowego przewidują, że będzie się cieszyło to miejsce wyjątkową popularnością.
Nic dziwnego - byliśmy w tym miejscu i potwierdzamy: panorama miasta jest fantastyczna.

Wykonawcą robót jest, przypomnijmy, konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. oraz AZI-BUD Spółka z o.o. z Będzina.

Miasto podpisało z firmą Adventure Ekspozycje Sp. z o.o. na wykonanie interaktywnej wystawy pn. CARBONEUM, która zlokalizowana będzie w kopule wieży. Wystawa obejmować będzie strefy tematyczne takie jak: występowanie węgla, węgiel i człowiek, zastosowanie węgla, laboratorium, obieg węgla w przyrodzie.

Ostatnim etapem prac w obiekcie, będzie zakup niezbędnego wyposażenia.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie