Żory: Znów będą utrudnienia na Dworcowej - od 26 lutego...

  Żory: Znów będą utrudnienia na Dworcowej - od 26 lutego zamknięty przejazd kolejowy

  SKA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Znów będą utrudnienia na Dworcowej - od 26 lutego zamknięty przejazd kolejowy

  ©UM Żory

  W poniedziałek, 26 lutego, powrócą utrudnienia w ruchu na ul. Dworcowej w Żorach, gdzie będzie remontowany przejazd kolejowy. Będzie to druga część rozpoczętego jesienią remontu.
  Żory: Znów będą utrudnienia na Dworcowej - od 26 lutego zamknięty przejazd kolejowy

  ©UM Żory

  PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9.00. Podczas trwania prac przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

  Autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej linii 03, 04, 06 będą w tym okresie jeździły objazdem, tj. nie będą obsługiwały przystanków zlokalizowanych pomiędzy rondem z bramą na ul. Dolne Przedmieście, a przejazdem kolejowym oraz przystanku Dworcowa-Leśna.

  Trasy objazdów przedstawiają się następująco:

  - linie 03 i 04 – autobusy będą jeździły od przystanku Dworzec Autobusowy przez drogę krajową nr 81 (Wiślanka) i ul. Leśną z pominięciem przystanku Dworcowa. Na okres objazdów w pobliżu skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Mikołowską zlokalizowany będzie dodatkowy przystanek. Autobusy z Kleszczówki z przystanku Dworzec Kolejowy będą jeździły ul. Leśną i dalej drogą krajową nr 81 do przystanku Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków: Dworcowa – Kolejowa, Dworcowa.

  - linia 06 – autobusy będą jeździły z przystanku Dworzec Autobusowy przez drogę krajową nr 81 bezpośrednio do przystanku Leśna – Miasteczko Westernowe z pominięciem przystanków Dworcowa i Dworcowa – Leśna. W kierunku przeciwnym z przystanku Leśna - Miasteczko Westernowe autobusy pojadą drogą krajową nr 81 bezpośrednio do przystanku Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków: Dworzec Kolejowy, Dworcowa – Kolejowa, Dworcowa.

  Ze względu na objazdy na trasach linii 03, 04, 06 mogą wystąpić opóźnienia w stosunku do planowego rozkładu jazdy.

  Jednocześnie PKP PLK S.A. poinformowało, że ze względów technologicznych ostateczna, docelowa nawierzchnia na tym przejeździe będzie wykonywana na przełomie kwietnia i maja br. O terminie wykonywania tych prac będziemy informowani w późniejszym terminie.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY