#360Śląskie. Świat Dziennika Zachodniego

  #360Śląskie. Świat Dziennika Zachodniego

  Marek Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Toyota Prius 360 Śląskie

  Toyota Prius 360 Śląskie

  Przedstawiamy Państwu naszą nową, jesienną akcję, dzięki której - mamy nadzieję – jeszcze bardziej zbliżymy się do siebie. W ramach “360Śląskie” odwiedzimy kilkadziesiąt miast, dużych i małych. Zobaczycie nas na pewno, zapowiemy się, staniemy w centrach. Przygotowaliśmy nawet widoczne z daleka samochody, którymi za każdym razem przyjedzie grupa dziennikarzy zainteresowana Państwa sprawami oraz sprawami miasta. Przy okazji zrobimy Państwu oraz miastom zdjęcie w nowoczesnej formie 360 stopni.
  Toyota Prius 360 Śląskie

  Toyota Prius 360 Śląskie

  #360Śląskie. Świat wokół nas. Porozmawiajmy  Zawsze zależało nam w redakcji na tym, by z Państwem jak najwięcej rozmawiać, wspólnie rozwiązywać problemy, byście czuli, że dobrze wypełniamy swoją powinność. Tę powinność widzimy od 71 lat prosto: chcemy informować o życiu naszego regionu, chcemy rozpoczynać wielkie i małe debaty, chcemy mobilizować do działania, chcemy wreszcie, by czuli Państwo w DZ wsparcie.

  Zdjęcia w 360 stopniach to ciekawa technologia, na pewno powstaną atrakcyjne obrazy.
  Lecz najważniejsza jest rozmowa. Na nic bowiem zachwyt nad formą, gdy nie ma dobrych treści, dobrych tematów, więzi między Czytelnikami, mieszkańcami miasta, dzielnicy, a nawet ulicy. O spotkaniach z Państwem będziemy na bieżąco informować zarówno w serwisie dziennikzachodni.pl, jak i w codziennych papierowych wydaniach „Dziennika Zachodniego”. Opublikujemy – obok tych zdjęć 360 stopni – Państwa głosy i opinie, a do notesów dziennikarzy trafią wszystkie sprawy, które powinny doczekać się załatwienia lub choćby kontynuacji na łamach DZ i w internecie.

  Poniżej znajdą Państwo wykaz pierwszych miast, które odwiedzimy, akcję rozpisaliśmy już także na kolejne tygodnie, lecz – uwaga – czekamy także na Wasze zaproszenie. Postaramy się podjechać wszędzie tam, gdzie powinniśmy. Czujemy się w każdym miejscu naszego regionu jak u siebie. Tu się urodziliśmy, tu mieszkamy, o Waszych-naszych miastach piszemy od dawna. Znają Państwo dziennikarzy DZ, więc chyba kolejne osobiste spotkanie jest jak najbardziej na miejscu. Już się cieszymy, tu pogodomy, tam poklachomy, gdzieś porozmawiamy, ważne, żeby pobyć razem.  Pierwsza trasa

  1. Rozpoczynamy naszą akcję we wtorek, 4 października. Na początek oczywiście Katowice, placu Szewczyka, tuż przy głównym wejściu na dworzec kolejowy. Wypatrujcie charakterystycznego białego samochodu: toyoty prius z logo naszej akcji. Od 10.00 do 14.00
  2. W czwartek, 6 października zajedziemy do Zagłębia. Przy pomniku Jana Kiepury, na sosnowieckiej Patelni (plac Stulecia) będziemy czekać od godziny 10 do 14.
  3. 11 października odwiedzimy Rybnik. Między godzinami 10 a 14 na rynku.
  4. 13 października będziemy w Dąbrowie Górniczej. Zaparkujemy na placu Wolności (przed Pałacem Kultury Zagłębia). Też między 10 a 14.
  5. Katowice, Sosnowiec, Rybnik i Dąbrowa Górnicza to dopiero początek. Będziemy na Państwa czekać także w innych miastach.
  Śledźcie internet Twittera i Facebook


  Śledźcie nasz facebookowy fanpage: 360Śląskie oraz hasztag #360Śląskie w mediach społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook. Będziemy tam na żywo relacjonować naszą akcję i spotkania z Państwem. Zapraszamy też do komentowania i zadawania pytań tą drogą.

  #360Śląskie jest eko


  Dziennik Zachodni zawsze promował ekologiczny styl życia. W Państwa imieniu walczymy o czyste powietrze nad naszą aglomeracją. Robimy wszystko, by uświadomić władzom miast i samym mieszkańcom, że warto być eko. My jesteśmy - dlatego symbolem naszej najnowszej akcji 360Śląskie uczyniliśmy ekologiczne samochody – toyoty prius.

  To auta o napędzie hybrydowym, przyjazne środowisku. Prius był pierwszym na świecie masowo produkowanym samochodem hybrydowym, który zmienił oblicze motoryzacji. Podczas naszej akcji będziemy się poruszać najnowszymi modelami IV generacji tego modelu. Silnik spalinowy jest tu połączony mechanicznie z kołami, które są napędzane również przez silnik elektryczny. Temu ostatniemu energii może dostarczać połączony z silnikiem spalinowym generator, oraz akumulator, który służy także do gromadzenia energii odzyskanej w czasie hamowania. Auto nie produkuje podczas jazdy tyle zanieczyszczeń, co zwykły silnik spalinowy. Średnia emisja spalin CO2 wynosi tu 76 g/km. W zwykłym samochodzie z silnikiem spalinowym (benzynowym ) wynosi przeciętnie około 130 g/km. Partnerem akcji 360Śląskie jest firma Toyota Konsek.  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA