Będzie śląska koalicja na wybory parlamentarne

Agata PustułkaZaktualizowano 
Marsz Autonomii 2019
Marsz Autonomii 2019 Patryk Osadnik
Śląskie organizacje podpisały porozumienie w sprawie startu w wyborach parlamentarnych. Wystartują razem z Koalicją Europejską?

Ruch Autonomii Śląska, Śląska Partia Regionalna, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego oraz Niemiecka Wspólnota Pojednanie i Przyszłość podpisały porozumienie w sprawie startu w wyborach parlamentarnych.

- Dziś widzimy jak bardzo brak regionalistów we władzach samorządu województwa śląskiego. Mamy do czynienia z brutalną centralizacją, podkopywaniem fundamentów samorządności i sprowadzaniem śląskości do sloganów. Podczas ostatnich wyborów daliśmy się podzielić. Nie popełnimy już takiego błędu - mówi jeden z liderów RAŚ Henryk Mercik, były wicemarszałek województwa śląskiego.

Porozumienie regionalnych organizacji jest otwarte na kolejne stowarzyszenia. Regionaliści najchętniej startowaliby na listach Koalicji Obywatelskiej. Z PO w poprzednim sejmiku byli w koalicji. - Platformie obecnie jak nam od dawna przyświecają cele takie jak np. decentralizacji. czy likwidacja funkcji wojewody - dodaje Mercik.

Nie przegapcie

Nie wyklucza wystawienia regionalnych kandydatów do senatu. Trzeci scenariusz to start w ramach mniejszości niemieckiej, która nie ma obowiązku przekroczenia progu.

Marsz Autonomii w Katowicach. „Poradzymy pedzieć NIY!” Regio...

- Ogłaszamy naszą decyzję w czasie wakacji, ale politycy przed wyborami nie mają wakacji, zwłaszcza w sytuacji w jakiej teraz znajduje się Polska trzeba walczyć o to, by śląski głos mocno i zdecydowanie brzmiał w Parlamencie - wyjaśnia Mercik.

Zobaczcie koniecznie

Katastrofalna burza na Śląsku i Zagłębiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 42

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Już jutro apel Ślonzokow Razem w sprawie wyborów

n
ni ma to tamto
2019-08-06T07:08:02 02:00, Gość:

Gdy Leon Swaczyna ze Ślonzokow Razem ponad miesiąc temu zaapelował o wspólny start, to DZ do dzisiaj nie zauważył. Teraz, kiedy Ślonzoki Razem podpisali z PSLem umowę wyborczą, to DZ znów nie zauważa.

Czy to świadczy o bardzo słabym dziennikarstwie, czy też o stosowaniu cenzury?

Albowiem Der DZ nie zauważa Ślązaków. Der DZ na czele z naczelnym widzi ino tych, kierzy Ślązaków udawają. Dla Der DZ Ślązakiem jest to spolonizowane indywiduum J.G. Syntetyczni "Ślązacy" stworzeni w laboratoriach położonych gdzieś za zachodnią granicą robią na Der DZ za istotę śląskości. Fałsz to i łeż. Kopa w rzić dostaniecie w kolejnych wyborach. Masochistyczni RAŚtapowce smarują tłustym swoje rzicie przygotowując się na kolejne wybory, hehehehe

j
jo je Hanys
2019-08-05T09:13:47 02:00, Adam:

Autonomia to za mało. Śląsk trzeba odciąć od Polski. Tak jak wycina się nowotwór. Raz i na zawsze.

2019-08-06T12:44:05 02:00, Gość:

Adamku i bardzo dobrze bydymy nareszcie extra!!!

i trzeba się (modlić) rzykać żeby gorolianie do końca nie zniszczyli Górnego Śląska.

G
Gość
2019-08-05T09:13:47 02:00, Adam:

Autonomia to za mało. Śląsk trzeba odciąć od Polski. Tak jak wycina się nowotwór. Raz i na zawsze.

Adamku i bardzo dobrze bydymy nareszcie extra!!!

j
jan 43

To są Ślązoki dowiezione na drabiniokach z Kieleckiego dolączą do każdego byle do koryta

G
Gość

Gdy Leon Swaczyna ze Ślonzokow Razem ponad miesiąc temu zaapelował o wspólny start, to DZ do dzisiaj nie zauważył. Teraz, kiedy Ślonzoki Razem podpisali z PSLem umowę wyborczą, to DZ znów nie zauważa.

Czy to świadczy o bardzo słabym dziennikarstwie, czy też o stosowaniu cenzury?

2020
2019-08-05T09:13:47 02:00, Adam:

Autonomia to za mało. Śląsk trzeba odciąć od Polski. Tak jak wycina się nowotwór. Raz i na zawsze.

2019-08-05T10:02:11 02:00, Zezol:

Czyli nieszczęsny baranie twierdzisz, że tym nowotworem jest Śląsk? A może tylko ty?

Być wolnym... to nic, ale odzyskać wolność to niebo,

nom przez ponad tysiąc lat było nam dobrze bez wos ...

Z
Zezol
2019-08-05T09:13:47 02:00, Adam:

Autonomia to za mało. Śląsk trzeba odciąć od Polski. Tak jak wycina się nowotwór. Raz i na zawsze.

Czyli nieszczęsny baranie twierdzisz, że tym nowotworem jest Śląsk? A może tylko ty?

A
Adam

Autonomia to za mało. Śląsk trzeba odciąć od Polski. Tak jak wycina się nowotwór. Raz i na zawsze.

n
nieufny wobec goroli ⚒
2019-07-30T09:47:31 02:00, SILEZIOK:

Od goroli odzielo nos niewielkio rzeka Brynica

2019-07-30T16:15:05 02:00, Gość:

Ciebie jeszcze dzieli od goroli twoja mózgownica, która jest tak pusta, że można ją porównać tylko z pustynią.

2019-07-31T09:34:54 02:00, Gesicht ❤:

gorolianie chytać wartko za kofry i wracać curik tam skund zeście sie przikludziły! ; )

2019-07-31T11:51:51 02:00, Zeflik aus Cielmitze:

Dej se pozor synek, cobyś ty nie został zmuszony do chwytnięcia za kofer i wyjazdu ze Śląska. Po twoim wpisie widać, że proces łączenia rodzin z Niymiec nie został zakończony sukcesem.

2019-08-03T13:45:24 02:00, Gość:

Cielmitzki ty jeszcze dychosz?.jo ech sia jus radowou,a tu bync!.

pomiędzy państwami granicą dwóch cywilizacji , dwóch kultur europejskie,Śląsk kraj bardziej zachodni,Jak gorole po przyjeżdzie na zachód O/S gasili światło..dmuchali na żarówka.

k
karlus
2019-08-01T13:22:54 02:00, Zeflik aus Cielmitze:

Zbliżają się kolejne wybory więc RAŚiożyty i ŚPaRowcy spieszą się wystawić swoje rzicie do kolejnego wyborczego skopania. Nieudaczniki jedne, hehehehe

Stara pierdoła ze cielmicczyzny zaś wydala zgerowane polskie bery i bojki...

Lepiej rzeknij nam, jak ci idzie zbieranie szpargli u bauera!

G
Gość
2019-07-30T09:47:31 02:00, SILEZIOK:

Od goroli odzielo nos niewielkio rzeka Brynica

2019-07-30T16:15:05 02:00, Gość:

Ciebie jeszcze dzieli od goroli twoja mózgownica, która jest tak pusta, że można ją porównać tylko z pustynią.

2019-07-31T09:34:54 02:00, Gesicht ❤:

gorolianie chytać wartko za kofry i wracać curik tam skund zeście sie przikludziły! ; )

2019-07-31T11:51:51 02:00, Zeflik aus Cielmitze:

Dej se pozor synek, cobyś ty nie został zmuszony do chwytnięcia za kofer i wyjazdu ze Śląska. Po twoim wpisie widać, że proces łączenia rodzin z Niymiec nie został zakończony sukcesem.

Cielmitzki ty jeszcze dychosz?.jo ech sia jus radowou,a tu bync!.

G
Gość

Ach ... z tym "Śląskiem" ?!.

"Pierdolą" o "autonomii", a we wodzie pitnej maja wiele prionów stwardnienia rozsianego !. Ostatnio, "deklaratywnie", propagowano (w Raciborzu) podczas "festynu", picie ""kranówki, wody wprost z kranu".

Niedługo, i "skamienieją" od tego STWARDNIENIA ROZSIANEGO.

Kiedy Stolica (Warszawa) mówi o tym, wtedy "Schleusery" twierdzą, że "Berlin tego nie potwierdza !". Takie to sa "okurwieńcy" , na tym "S...".

Z
Zezol

Ten, który twierdzi, że „Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz goroliany ; )" nie mówi całej prawdy. On ma jeszcze problemy ze szczurkami i molami w szafie. No i ogólny problem z syfem na skutek wieloletniego lania do awsgusa. Liczy, że wszystko załatwi złota rybka.

j
jan 43

Myrcik jak siedziałeś w urzędzie co zrobiłeś dla Śląska powiem ci nic ale do siebie kasę biłeś mówi ci to naprawde Ślązok od prapra dziada

Dodaj ogłoszenie