Bielsko-Biała. Lekarze „onkologa” odchodzą z powodu konfliktu z dyrekcją? Ratusz wydał oświadczenie

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Opinia Agnieszki Gorgoń-Komor, lekarki BCO, wzbudziła duże poruszenie wśród mieszkańców Bielska-Białej i regonu. W odpowiedzi władze miasta Bielska-Białej wydały oświadczenie.
Opinia Agnieszki Gorgoń-Komor, lekarki BCO, wzbudziła duże poruszenie wśród mieszkańców Bielska-Białej i regonu. W odpowiedzi władze miasta Bielska-Białej wydały oświadczenie. Łukasz Klimaniec
Udostępnij:
Z Beskidzkiego Centrum Onkologii znika doskonała kadra medyczna! - alarmuje Agnieszka Gorgoń-Komor, lekarka BCO oraz senator RP. Jej zdaniem to efekt konfliktu z dyrekcją szpitala. Władze Bielska-Białej wydały oświadczenie w tej sprawie i odpierają zarzuty. - Nieprawdziwa jest informacja o konfliktach personelu z dyrekcją szpitala - zaznaczają.

Lekarze Beskidzkiego Centrum Onkologii odchodzą z powodu konfliktu z dyrekcją?

Duży niepokój na temat sytuacji w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II Bielsku-Białej wywołał wpis Agnieszki Gorgoń-Komor, lekarki tego szpitala, a zarazem senator RP w mediach społecznościowych

- Z BCO znika doskonała kadra medyczna. Na ten moment jest to 25 lekarzy, których zwolniono, złożyli wypowiedzenia, albo – w różny sposób – zostali do tego zmuszeni przez dyrekcję - napisała lekarka.

Wskazała, że ze szpitala odszedł m.in. dr n. med. Tadeusz Leśniak, były ordynator Chirurgii Onkologicznej i jeden z ojców bielskiej chirurgii onkologicznej.

Zaznaczyła, że czuje się niejako reprezentantką medyków, którzy odchodzą ze względu na liczne konflikty z dyrekcją szpitala. I przyznała, że zrezygnowała z funkcji wiceordynatora Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii, bo nie chce być kojarzona z obecną formą zarządzania szpitalem i decyzjami dyrekcji. - Szpital to nie mury, to ludzie, którzy go tworzą - podkreśliła.

Nie przeocz

Jest oświadczenie Ratusza

Jej opinia wzbudziła duże poruszenie wśród mieszkańców Bielska-Białej i regonie. W odpowiedzi władze miasta Bielska-Białej wydały we wtorek 20 kwietnia oświadczenie w tej sprawie.

- W BCO zatrudnionych jest obecnie około tysiąca osób. W tym kontekście podana przez Panią Senator liczba 25 lekarzy, którzy odeszli z pracy w naszym szpitalu nie ma wpływu na jego prawidłowe funkcjonowanie. Tym bardziej, że wspomniani medycy nie zrezygnowali z pracy jednocześnie, ale na przestrzeni ostatnich kilku lat, a na ich miejsce zatrudnieni zostali inni specjaliści – czytamy w oświadczeniu.

Urzędnicy podkreślają, że rotacja pracowników, która jest naturalna w placówkach służby zdrowia nie ma w przypadku bielskiego szpitalu żadnego wpływu na poziom świadczonych usług.

- Z naszych informacji wynika, że żaden z 25 lekarzy – poza jednym przypadkiem – nie został zwolniony, ani do zwolnienia nie był zmuszony – podkreślają. Władze miasta zaznaczają, że spora część spośród medyków, którzy odeszli z BCO to lekarze, którzy chcieli rozwijać swoje zawodowe kariery i którzy pełnią teraz w innych placówkach służby zdrowia m.in. funkcje ordynatorów.

Odnosząc się do likwidacji Oddziału Medycyny Paliatywnej, w Ratuszu zapewniają, że ta informacja jest nieprawdziwa.

- Oddział cały czas funkcjonuje i nie ma żadnych planów jego zamknięcia, ani ograniczenia działalności. Co więcej, w ostatnim czasie oddział ten zwiększył liczbę łóżek z 20 do 26 i dodatkowo objął domową opieką paliatywną około stu pacjentów - wyliczają. - Nieprawdziwa jest również informacja o konfliktach personelu z dyrekcją szpitala. Jeśli były w ostatnich latach jakieś nieporozumienia to dyrekcja natychmiast je wyjaśniała podczas spotkań z pracownikami – wskazują bielscy urzędnicy.

I dodają, że dziwi ich stwierdzenie o rezygnacji z funkcji zastępcy ordynatora Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii.

- Zastępcy ordynatorów nie są przedstawicielami dyrekcji i nie ponoszą takiej jak dyrekcja odpowiedzialności za funkcjonowanie szpitala, a w związku z tym trudno, by byli z jej decyzjami kojarzeni – podają.

W opinii władz miasta mówienie w czasie przeszłym, że „Beskidzkie Centrum Onkologii zawsze szczyciło się doskonałą kadrą medyczną” jest dla szpitala krzywdzące.

- BCO wciąż szczyci się fachową, profesjonalną kadrą. Równocześnie wyrażamy swoją wdzięczność dla Pani Senator za wszystko co robiła i robi nadal dla naszego szpitala. Jesteśmy bowiem przekonani, że wszystkie jej działania – tak samo jak nasze – mają na celu jeden zasadniczy cel, którym jest dobro pacjentów - podkreślają.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie