CEDROB FOODS S.A. Pracodawcą Roku 2023!

Materiał informacyjny ZAKŁADY MIĘSNE SILESIA
W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który miał miejsce w dniach 7-9 maja, odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu Menedżer Roku 2023 Województwa Śląskiego. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia prestiżowym tytułem „Pracodawca Roku 2023” uhonorowano kierownictwo i zespół firmy CEDROB FOODS S.A.

Firma CEDROB FOODS S.A., będąca właścicielem marki Duda i należąca do GRUPY CEDROB, stanowi doskonały przykład odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa opartego w 100% na polskim kapitale. Wysokiej jakości produkty tej marki powstają w pięciu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Sosnowcu, Pszczynie, Goczałkowicach-Zdroju, Ćwiklicach oraz Mokrsku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji oraz zaangażowaniu pracowników, firma zajmuje pozycję lidera w branży mięsnej rosnąc dynamicznie każdego roku.

Na uroczystej gali finałowej konkursu Menedżer Roku 2023 Województwa Śląskiego, prezes Krzysztof Pniewski podkreślił, że jest to wyróżnienie przede wszystkim dla pracowników CEDROB FOODS, ponieważ to właśnie oni tworzą atmosferę miejsca pracy, stanowią fundament przedsiębiorstwa, tworząc jego dynamikę i nieustannie przyczyniają się do jego rozwoju.

- Jesteśmy zaskoczeni i ogromnie zaszczyceni przyznanym wyróżnieniem. Jako producent wysokiej jakości wędlin marki Duda oraz własnych marek dla wiodących firm detalicznych, czujemy się niezwykle dumni z tego wyróżnienia. To naprawdę ogromny sukces, zwłaszcza dla naszych pracowników. Ta nagroda to swoisty hołd dla ich zaangażowania w tworzenie wysokiej jakości produktów oraz wprowadzania innowacji, które napędzają dynamikę naszej organizacji. Chciałbym serdecznie podziękować naszym pracownikom za ich profesjonalizm i oddanie - mówił Krzysztof Pniewski, prezes Zarządu CEDROB FOODS S.A.

Warto podkreślić, że 15 kwietnia firma ogłosiła zmianę nazwy na CEDROB FOODS S.A. (poprzednio Zakłady Mięsne Silesia S.A.). Jak można przeczytać na stronie przedsiębiorstwa, zmiana ta jest nie tylko oznaką dynamicznego rozwoju Grupy, ale również stanowi krok ku jeszcze większej rozpoznawalności marki zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku spożywczym.

- Jako GRUPA CEDROB mamy jasno wyznaczone cele gospodarcze. Jesteśmy polską grupą rodzinną, z tradycjami i pasją hodowlano-rzemieślniczą. Stale dostosowujemy ofertę produktową do rosnących wymagań naszych klientów. Promujemy patriotyzm gospodarczy, korzystamy z własnych, wyprodukowanych w Polsce surowców Grupy, które są nie tylko naszą dumą, ale przede wszystkim gwarancją wysokiej jakości naszych wyrobów. To co wyróżnia GRUPĘ CEDROB to wielomiliardowa skala i w pełni zintegrowany, nowoczesny i unikalny na skalę europejską, łańcuch produkcji rolno-spożywczej „od ziarna do stołu”. Produkcja Grupy obejmuje w Polsce zarówno przygotowanie pasz, zintegrowaną hodowlę, jak i produkcję mięsa, wędlin i dań gotowych. Nasze wyroby są obecne we wszystkich kanałach spożywczych w Polsce i za granicą. Od 15 kwietnia zapraszamy do naszego, polskiego stołu, do CEDROB FOODS S.A. – możemy przeczytać na stronie firmy.

W poszukiwaniu nowych pracowników i podnoszenia ich kompetencji, CEDROB inwestuje w umiejętności techniczne, pracy w zespole oraz innowacyjność, wykorzystując nowoczesne narzędzia technologiczne, w tym sztuczną inteligencję.

- W minionym roku osiągnęliśmy wzrost ponad 20%, ale nadal dążymy do dalszego rozwoju. Poszukujemy również nowych pracowników i inwestujemy w ich rozwój, zarówno pod względem wiedzy technicznej, jak i umiejętności pracy w zespołach czy innowacyjności, korzystając z nowoczesnych narzędzi technologicznych, w tym sztucznej inteligencji. Jesteśmy otwarci na przyszłość i dążymy do tego, by stać się firmą gotową na wyzwania jutra, mimo że nasza branża jest dość tradycyjna. Pracujemy nad tym aby tradycyjne, wysokiej jakości wędliny DUDA były tworzone przez naszych pracowników z pasją i pełnym zaangażowaniem.

Słowa prezesa Krzysztofa Pniewskiego nie tylko podkreślają ogromny wkład pracowników firmy, ale również akcentują ich kluczową rolę w kształtowaniu wizerunku przedsiębiorstwa jako przyjaznego środowiska pracy, które sprzyja rozwojowi każdego pracownika. Na pytanie: "Jakie cechy powinien posiadać dobry menedżer i pracodawca?" prezes Krzysztof Pniewski odpowiedział:

- Przede wszystkim należy zbudować czytelną wizję przyszłości, coś do czego pracownicy mogą dążyć i z czym mogą się identyfikować. Jeśli już rozumieją tę wizję to należy dać im możliwość działania, rozwoju i rozwinięcia skrzydeł. W naszej firmie unikamy narzucania sztywnych schematów pracy, zamiast tego dajemy im cele i zachęcamy do samodzielności i kreatywności. Ludzie pragną tworzyć coś wartościowego i rozwijać się, dlatego stwarzamy odpowiedni klimat dla ich rozwoju. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i docenienie naszej pracy - zaznaczył Krzysztof Pniewski.

Celem konkursu Menadżer Województwa Śląskiego 2023 było wyróżnienie najlepszych przedsiębiorców z naszego regionu, wizjonerów i inspirujących liderów, którzy w zeszłym roku osiągnęli nie tylko sukcesy biznesowe, ale również byli doceniani - co szczególnie ważne - przez swoich pracowników. Kapituła konkursu nagrodziła wybitnych menadżerów, którzy mieli ogromny wpływ na to, że województwo śląskie stało się drugim najważniejszym biznesowym regionem w Polsce.

W finałowej gali wzięło udział wielu znamienitych gości w tym: były premier i przewodniczący PE, prof. Jerzy Buzek; wojewoda śląski, Marek Wójcik; prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak - rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; dr hab. Robert Wolny, prof. UE - prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem; dr Karol Makles, p.o. dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach; oraz prezes Polska Press Grupy, Zenon Nowak.

Wyróżnienie CEDROB FOODS S.A. jako Pracodawcy Roku 2023 to z całą pewnością zasłużone wyróżnienie dla firmy, która nie tylko dynamicznie rośnie i się rozwija, lecz także priorytetowo traktuje rozwój i dobro swoich pracowników. Nagroda ta, jak podkreślił prezes Krzysztof Pniewski, stanowi uznanie dla zaangażowania zespołu, którego innowacyjne podejście i wysokie standardy produkcji uczyniły firmę liderem w branży mięsnej. Dzięki nowoczesnym strategiom i zaangażowaniu pracowników, CEDROB FOODS S.A. nieustannie się rozwija, zachowując jednocześnie tradycję i najwyższą jakość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni