Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Kolejne przejście dla pieszych na Parkitce? Ruchliwa trasa przecina osiedle

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Częstochowa. Kolejne przejście dla pieszych na Parkitce? Ruchliwa trasa przecina osiedle
Częstochowa. Kolejne przejście dla pieszych na Parkitce? Ruchliwa trasa przecina osiedle arc DZ
Ruchliwa ulica Okulickiego (DK46) przecina częstochowską Parkitkę. Pojawiła się propozycja dodatkowego przejścia dla pieszych.

Kolejne przejście dla pieszych na Parkitce w Częstochowie? Ruchliwa trasa przecina osiedle

Na częstochowskiej Parkitce przybywa zabudowy wielorodzinnej. Popularna dzielnica od lat przyciąga deweloperów i chętnych do zakupu w tym miejscu mieszkań. Dopóki jednak osiedle rozwijało się głównie po południowej stronie ulicy Okulickiego (DK46) to przechodzenie z jednej na drugą stronę jedni nie było tak problematyczne, ale obecnie mocno rozwija się budownictwo po północnej stronie tej dość mocno obciążonej trasy. Obecnie na odcinku ulicy Okulickiego od ulicy Łódzkiej do Nowobialskiej funkcjonują dwa przejścia dla pieszych - na początku i końca tego odcinka. Dzieli je 500 metrów. Jeden z częstochowskich radnych zaproponował, żeby kolejne przejście pojawiło się w połowie tego odcinka. Miałoby ono powstać na wysokości istniejącego przystanku autobusowego po południowej stronie oraz restauracji McDonald’s po stronie północnej.

- Przejście jest niezbędne, aby poprawić dostępność dla pieszych pomiędzy północną i południową częścią ulicy Okulickiego. Nowopowstająca część osiedla jest coraz większym generatorem ruchu i jest słabo skomunikowana z południową stroną ulicy – także w kontekście budowy „Tramwaju na Parkitkę”. Obecne odległości pomiędzy istniejącymi przejściami dla pieszych tj. ul. Okulickiego z ul. Łódzką i ul. Okulickiego z ul. Nowobialską są zbyt duże (ok. 500 m) i nieakceptowalne przez pieszych. Stanowi to również sporą barierę dla korzystania z usług transportu zbiorowego przez okolicznych mieszkańców. Proszę również jako Zastępca Przewodniczącego Zespołu Zadaniowego ds. realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa ulicy Dekabrystów, Okulickiego, Nowobialskiej wraz z budową nowej linii tramwajowej do dzielnicy Parkitka” o wprowadzenie zmian podczas aktualizacji przedmiotowego PFU o wskazane przejście dla pieszych – napisał radny Jacek Krawczyk z klubu Wspólnie dla Częstochowy w interpelacji do władz miasta.

Zdaniem radnego przejście dla pieszych nie musi być wyposażone w sygnalizację świetlną. Ewentualnie mogłaby tam funkcjonować sygnalizacja wzbudzana przez pieszych. Z racji tego, że przejścia miałyby powstać na drodze krajowej w tej sprawie władze miasta musiałby zwrócić się do GDDKiA.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera