Dąbrowa Górnicza: mikołajkowy psi spacer po Pustyni...

  Dąbrowa Górnicza: mikołajkowy psi spacer po Pustyni Błędowskiej [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Psi spacer na Pustyni Błędowskiej z mikołajkowymi akcentami
  1/69
  przejdź do galerii

  Psi spacer na Pustyni Błędowskiej z mikołajkowymi akcentami ©mat. organizatorów

  Psie spacery są coraz bardziej popularne w woj. śląskim i Zagłębiu. To nie tylko świetny sposób na obcowanie z przyrodą w towarzystwie swoich czworonożnych pupili, ale także spędzanie czasu w gronie sympatycznych ludzi.
  Ostatni taki psi spacer, mikołajkowy, został zorganizowany na Pustyni Błędowskiej. W tym wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, którym towarzyszyło oczywiście liczne grono psiaków. Mniejszych, większych, rasowych i tych, dla których rodowód nie jest najważniejszy. Liczyła się po prostu dobra zabawa i wspólne przemierzanie kolejnych przestrzeni.

  – Już od pewnego czasu organizujemy wspólne spacery.
  Jest nas coraz więcej. Organizujemy spacery m.in. w Siemianowicach, sosnowieckim Kazimierzu, w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej, na Pogorii IV czy Borkach. Jest coraz więcej ciekawych miejsc, gdzie nie przeszkadzamy innym ludziom, ale również oni nam. Każdy z nas jest równy, nie ma dyrektorów czy pracowników hali. Wszyscy z uśmiechem wymieniamy opinie, rozmawiamy, żartujemy. Nie tylko psy, ale również ich właściciele spędzają miło czas – podkreśla Sylwia Stefanik, jednak z organizatorek psich spacerów. – To nie jest tylko spacer. Najpierw całość organizujemy, następnie miło spędzamy czas, a wieczorami wymieniamy się zdjęciami , komentujemy. Można powiedzieć, że na naszej facebookowej stronie jest gorąco. Jest to czas, kiedy psy odsypiają męczący i długi spacer, a my wymieniamy się spostrzeżeniami – dodaje.

  Psie spacery mają również swoją tematykę. Tak więc jest spacer z okazji Halloween, ale także Narodowego Dnia Niepodległości 11 listopada. Psy mają swoje przebrania, a ich właściciele jakieś symbole, odnoszące się do tematu wyprawy w plener. – Ostatnio był również spacer urodzinowy z psiakiem, który choruje i niestety nie może chodzić na długie spacery. Spędziliśmy więc ten czas na wybiegu. Były ciastka i prezenty – podkreśla Sylwia Stefanik.

  – Mieliśmy również spacer z sekcją poszukiwawczo-ratowniczą z Dąbrowy Górniczej. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak pies szuka poszkodowanych w gruzie – dodaje.

  Psie spacery związane są także ze zbiórką koców, ręczników, innego wyposażenia i karmy dla psów i kotów ze schroniska w Sosnowcu.

  Najbliższe spotkanie miłośników czworonogów już jutro. 10 grudnia zapraszają do Siemianowic Śląskich na II Siemianowicki Mikołajkowy Spacer z Psem. Start o godz. 9.00. Miejsce spotkani Brynicka trasa przyrodnicza. Do pokonania dystans około 6,5 km.
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim