MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Tychy - GKS Katowice 6:2. Piorunujący początek tyszan ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Hokeiści GKS Tychy pewnie pokonali GKS Katowice w trzecim meczu półfinałowym PHL  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Tychy pewnie pokonali GKS Katowice w trzecim meczu półfinałowym PHL Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W trzecim półfinałowym meczu Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał GKS Katowice 6:2 i objął prowadzenie w rywalizacji play off. O wygranej gospodarzy na wypełnionym 2,4 tys. widzów Stadionie Zimowym przesądził piorunujący początek spotkania, gdy w ciągu kwadransa tyszanie strzelili cztery gole. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

GKS Tychy - GKS Katowice 6:2. Piorunujący początek tyszan

Hokeiści GKS Tychy po odniesionym w dramatycznych okolicznościach sobotnim zwycięstwie w Katowicach wyraźnie uwierzyli w siebie i poszli za ciosem. Podopieczni trenera Andrieja Sidorenki pewnie pokonali GieKSę i objęli w play off prowadzenie 2:1.

O swoich sukcesie tyszanie przesądzili już w I tercji, w której strzelili cztery gole. Festiwal strzelecki na Stadionie Zimowym rozpoczął Radosław Galant wykorzystując pierwszy okres gry w przewadze. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Kanadyjczyk Jean Dupuy.

Później gospodarze w odstępie 35 sekund dwa razy pokonali swojego byłego bramkarza Johna Murraya i po kwadransie gry było już właściwie po meczu. Najpierw Alex Szczechura zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym, a następnie Kamil Wróbel zdobył swoją pierwszą bramkę w play offach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - GKS KATOWICE

Oczywiście katowiczanie starali się jeszcze walczyć. Odrobinę wiary w ich serca wlał Grzegorz Pasiut. Kapitan zespołu zdobył dwa gole za każdym razem wykorzystując liczebną przewagę i z bliska pakując gumę do siatki. Katowiczanie zaprzeczyli w ten sposób obiegowej opinii, że kiepsko radzą sobie grając pięciu na czterech.

Tyszanie też jednak potrafili rozegrać hokejowy zamek, gdy na ławce kar siedział Mateusz Rompkowski i Dienis Sierguszkin pod koniec II tercji podwyższył prowadzenie strzałem z okolic bulika w samo okienko.

W końcówce katowiczanie przez dwie minuty grali w podwójnej przewadze, lecz nie znaleźli już sposobu na pokonanie Tomasa Fucika. Do pustej bramki trafił za to w ostatniej minucie Jean Dupuy przypieczętowując zwycięstwo tyszan.

GKS Tychy potrafi grać na swoim lodowisku z katowiczanami. Gospodarze na Stadionie Zimowym wygrali w tym sezonie wszystkie spotkania z GieKSą, co źle wróży gościom przed czwartym meczem półfinałowym, który odbędzie się w środę o godz. 18 w Tychach.

Spory udział w sukcesie tyszan mieli ich kibice. Fani drużyny gospodarzy przez całe spotkanie wspierali ich głośnym dopingiem, a atmosfera na trybunach Stadionu Zimowego była naprawdę gorąca.

GKS Tychy - GKS Katowice 6:2 (4:0, 1:2, 1:0)
1:0 Radosław Galant (4), 2:0 Jean Dupuy (6), 3:0 Alexander Szczechura (15), 4:0 Kamil Wróbel (16), 4:1 Grzegorz Pasiut (21), 4:2 Grzegorz Pasiut (36), 5:2 Dienis Sierguszkin (38), 6:2 Jean Dupuy (60)

Kary Tychy - 10 minut, Katowice - 12 minut

Widzów 2.400

Stan rywalizacji w play off 2:1 dla tyszan. Kolejny mecz w środę o godz. 18 w Tychach.

Tychy Fućik (Lewartowski) - Biro, Pociecha, Gościński, Galant, Jeziorski - Zheldakov, Smirnov, Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Seed, Kotlorz, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Bizacki, Ubowski, Wróbel, Starzyński, Marzec.

Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Lebek, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Mularczyk, Kolusz, Saarelainen oraz Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz, Smal.