Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Psary: zamykają remontowaną drogę wojewódzką 913 na lotnisko w Pyrzowicach. Będą nowe objazdy

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Trwa generalny remont 13-kilometrowego odcinka DW 913 prowadzącej na lotnisko w Pyrzowicach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa generalny remont 13-kilometrowego odcinka DW 913 prowadzącej na lotnisko w Pyrzowicach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE ZDW
W piątek 19 czerwca zamknięta zostanie całkowicie na sporym odcinku remontowana droga wojewódzka nr 913 na terenie gminy Psary. Kierowcy muszą kierować się w tym rejonie wyznaczonymi objazdami.

Całkowicie zamknięta zostanie prowadząca na lotnisko w Pyrzowicach droga od skrzyżowania z ulicą Graniczną w miejscowości Psary do rejonu skrzyżowania z DK 86 w miejscowości Gródków. Od godz. 10 planowane jest wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu. By ominąć zamknięty fragment DW 913 i dostać się do ul. Granicznej należy np. z DK 86 skręcić w Psarach w ulicę Wiejską a następnie kierować się ul. Szkolną do skrzyżowania w kierunku Strzyżowic. Można też jechać od strony Wojkowic ulicą Brzeziny oraz Graniczną.

- Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i stosowanie się do znaków drogowych oraz o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na bezpieczeństwo - podkreślają pracownicy Urzędu Gminy w Psarach.

Koszt kontraktowy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 913 wynosi ponad 124,8 mln zł, z czego ponad 95 mln zł zł stanowi pozyskana przez samorząd wojewódzki unijna dotacja. Inwestorem przedsięwzięcia jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, a wykonawcą firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o.

Według umowy prace potrwają do września 2021 r. Wyremontowany 13-kilometrowy fragment drogi będzie posiadał nawierzchnię bitumiczną i jedną jezdnię o szerokości od 6 do 7 metrów. Na przebudowywanym odcinku, prace będą prowadzone na 10 obiektach inżynierskich, w tym moście w Siemoni i 9 przepustach ekologicznych. Na długości 13 km powstaną trasy pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, a w terenie zabudowanym chodniki. Wykonane będą oznakowania pionowe i poziome oraz przepusty i przejścia dla zwierząt. Prace obejmą również przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci gazowej i budowę sieci wodociągowej o długości ok. 5100 metrów bieżących.

To jest zabawne

Tymczasem Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował, że w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa przejazdów na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej DW 913 w Psarach Gródkowie od 11 czerwca 2020 r. zmodyfikowana została trasa objazdowa dla linii autobusowej nr 104.

Autobusy tej linii kursują teraz bezpośrednio ulicą Szkolną do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Granicznej – przystanek „Psary Skrzyżowanie”. W kursach nocnych autobusy kursują od ulicy Wolności w Będzinie Grodźcu ulicami: Barlickiego; Sobieskiego, Długosza i Brzeziny w Wojkowicach oraz Graniczną w Psarach do włączenia się na trasę rozkładową na ulicy Granicznej – przystanek „Psary Skrzyżowanie”. Wydłużenie wyniosło 3,4 km w każdym kierunku w trasie podstawowej oraz 1,2 km w kursach nocnych.

Linie autobusowe nr 107 i 200 będą w dalszym ciągu kursować według tras objazdowych obowiązujących od 8 czerwca br. Dla tych linii uruchomione zostanie dodatkowe stanowisko przystanku „Psary Szkolna” – w kierunku Będzina, zlokalizowane na ulicy Kamiennej przed skrzyżowaniem z ulicą Szkolną. Na wprowadzonych trasach objazdowych obowiązuje obligatoryjna obsługa wszystkich przystanków. Ze względu na zapewnienie obsługi komunikacyjnej sołectwa Gródków, utrzymana zostanie natomiast trasa rozkładowa linii autobusowej nr 125.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera