I liga: Sandecja - GKS Katowice 4:0 [RELACJA] Cztery gole Aleksandra. Katowiczanie rozgromieni

GKS Katowice
GKS Katowice Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
GKS Katowice przegrał na wyjeździe z Sandecją 0:4. Katowiczanie nie wykorzystali w Nowym Sączu rzutu karnego – uderzenie Grzegorza Goncerza obronił bramkarz - i kończyli ten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Alana Czerwińskiego. Wszystkie cztery bramki dla Sandecji strzelił Arkadiusz Aleksander. Były napastnik Górnika Zabrze i Odry Wodzisław pojawił się na boisku po przerwie i popisał się nie lada skutecznością.

GKS nie przegrał czterech poprzednich spotkań, ale jego dobrą passę przerwała Sandecja, która wiosną nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Kibice zobaczyli w Nowym Sączu ciekawy mecz. Kto wie jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby Goncerz w 18 minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Bartłomieja Dudzica na Macieju Bębenku. Najlepszy snajper GieKSy strzelił jednak w środek bramki i Łukasz Radliński obronił to uderzenie.

Jak wykonywać karne pokazał popularnemu „Gonzowi” Aleksander. Rezerwowy napastnik gospodarzy, który na murawie pojawił się w II połowie, podszedł do jedenastki podyktowanej za zagranie piłki ręką Łukasza Pielorza, i nie dał szans Mateuszowi Kuchcie. Chwilę po starcie gola katowiczanie stracili też zawodnika. Na murawie doszło do przepychanek i z boiska za uderzenie łokciem rywala wyrzucony został Czerwiński.

Sandecja mając jednego piłkarza więcej udokumentowała swoją przewagę trzema kolejnymi trafieniami. Ich autorem był 36-letni Aleksander. Najpierw po raz drugi skutecznie wykonał karnego podyktowanego po tym jak Adrian Frańczak zderzył się z Maciejem Małkowskim, później skutecznie zakończył akcję Dudzica, wreszcie w ostatniej minucie z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 4:0 (0:0)

Bramki 1:0 Arkadiusz Aleksander (56-karny), 2:0 Arkadiusz Aleksander (63-karny), 3:0 Arkadiusz Aleksander (66), 4:0 Arkadiusz Aleksander (90)