Ile zarabiają prostytutki w Polsce? A ile w woj. śląskim? Specjaliści w 2017 r. przeanalizowali aż 10 635 ogłoszenia internetowe i na ich podstawie oszacowali średnie zarobki kobiet, które świadczą płatne usługi seksualne. W raporcie znanej firmy Sedlak&Sedlak znalazły się miasta z woj. śląskiego: Rybnik, Żory, Częstochowa, Chorzów. Ile zarabia prostytutka? Okazuje się, że różnice w zarobkach są znaczne. Zarobki są uzależnione nie tylko od miasta, ale zakresu usług, wyglądu zewnętrznego, a nawet znajomości języków obcych i rozmiaru biustu.

Ile zarabia prostytutka?

ZOBACZ ZAROBKI PROSTYTUTEK
Zobacz galerię

Zastanawialiście się, ile można zarobić w "najstarszej branży świata"? Świadczenie usług seksualnych za pieniądze zgodnie z polskim prawem nie jest czynem zabronionym. Polski system prawny przyjmuje tzw. podejście abolicjonistyczne. Oznacza to, że tego typu działalność nie jest w żaden sposób ścigana ani karana.

Z drugiej strony osoby pracujące w ten sposób nie mogą rejestrować swojej działalności ani podpisywać umów ze swoimi klientami. Taki stan rzeczy powoduje, że działalność ta jest poza kontrolą organów państwa.

Zarobki prostytutek FORMY ŚWIADCZENIA

Najbardziej znane są agencje towarzyskie. Funkcjonują one zwykle jako kluby wysokiej klasy, które adresowane są do zamożnych klientów. Poza świadczeniem usług seksualnych i pokrewnych jak np. striptiz czy masaż erotyczny, oferują one zwykłe usługi towarzyskie, jak przestrzeń do tańczenia czy bar z napojami alkoholowymi. Przez swoją ekskluzywność i szeroką ofertę, ceny – a co za tym idzie zarobki – w agencjach towarzyskich są najwyższe wśród wszystkich form świadczenia usług seksualnych. Z drugiej strony kobiety decydujące się na takie rozwiązanie muszą się liczyć z tym, że część przychodu przejmowana jest przez właścicieli lokalu.

Inną formą płatnych usług seksualnych jest oferowanie ich na ulicy. Osoby, które wybrały to rozwiązanie szukają swoich klientów przy najbardziej ruchliwych drogach tranzytowych i wylotowych z miasta.

ZOBACZ, ILE ZARABIAJĄ PROSTYTUTKI W ZALEŻNOŚCI OD WIEKU, WAGI, WIELKOŚCI BIUSTU i MIASTA
Wyliczenia znajdziesz na slajdach w galerii zdjęć

Trzecim rodzajem płatnych usług seksualnych w Polsce są tzw. mieszkaniówki. Osoby te stanowią odrębna grupę, najczęściej niezwiązana z żadną większą organizacją. Kobiety te prowadzą swoją działalność najczęściej na własną rękę albo w porozumieniu z kilkoma innymi osobami pracującymi w ten sam sposób.

Zarobki prostytutek ZA GODZINĘ I ZA NOC

Mediana za godzinę pracy kobiety świadczącej płatne usług seksualne w 2017 roku wynosi 150 PLN. Usługa całonocna to zarobek rzędu 1 500 PLN. Średnie wynagrodzenia były wyższe i wynosiły odpowiednio 183 PLN i 1 732 PLN.

Ile zarabiają prostytutki

Zarobki prostytutek w miastach

Kobiety pracujące jako panie do towarzystwa najwięcej zarobić mogą w Warszawie. Średnia stawka za godzinę to 254 PLN. Usługa całonocna kosztuje z kolei 2 256 PLN. Wysokie ceny za godzinę występują również w Lubinie i Białymstoku. Wynoszą one odpowiednio 219 i 216 PLN.

Zestawiając średnie stawki za całą noc okazuje się, że poza Warszawą jeszcze w trzech miastach przekraczają one kwotę 2 000 PLN. Są to odpowiednio Leszno (2 130 PLN), Łomża (2 082 PLN) i Rybnik (2 015 PLN).

Średnie godzinowe zarobki w miastach, gdzie usługi kobiet do towarzystwa są najtańsze, nie przekraczają 150 PLN. Najniższe średnie zarobki za godzinę występują w Piotrkowie Trybunalskim i wynoszą niespełna 130 PLN. Ograniczone możliwości zarobkowania mają również panie pracujące w Olsztynie, Częstochowie i Kościanie.

Średnie stawki za całą noc tylko w części pokrywają się ze stawkami godzinowymi. Najniższe średnie wynagrodzenie za noc pracy pobierają panie z Olsztyna (1 249 PLN), Włocławka (1 294 PLN) i Chorzowa (1 300 PLN).

ZAROBKI PROSTYTUTEK: ILE ZA GODZINĘ, ILE ZA NOC W MIASTACH NA ŚLĄSKU. TEN RAPORT NIE ZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. ZOBACZ W GALERII

Zobacz galerię

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Stadion Śląski w dniu otwartym odwiedziło ponad 100 tys. ludzi ZDJĘCIA + WIDEO

Zadyma na meczu Górnik - Piast. Kibole zepsuli święto ZDJĘCIA + WIDEO

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK

Program tyDZień: Przegląd wydarzeń woj. śląskiego