MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej. Ponad 150 wystawców w Hali „Nowej"

Adam Tobojka
Adam Tobojka
Po raz kolejny Politechnika Śląska organizuje wydarzenie dedykowane kandydatom związanym z uczelnią, a zatem studentom, absolwentom oraz pracownikom akademickim Politechniki, a także osobom z wykształceniem technicznym i uczniom szkół średnich, decydujących o swojej przyszłości. Targi mają za zadanie pomóc w wyborze ścieżki edukacji i kariery zawodowej.

Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej

20 marca o godzinie 9.00 w murach Hali „Nowej” Ośrodka Sportowego Politechniki Śląskiej wystartowała już 29 edycja Wiosennych Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej. Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie kontaktu Pracodawców i organizacji z potencjalnymi kandydatami do pracy a także osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności biznesowej.

Targi to również idealne miejsce do uzyskania informacji o możliwościach udziału w aktywnościach podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe – oczekiwane i doceniane przez współczesny rynek pracy.

W tegorocznej edycji targów wzięło około 150 wystawców, których stoiska zostały rozlokowane w Hali „Nowej” i w rozłożonym w bezpośrednim sąsiedztwie namiocie. Na targach skorzystać można było z oferty przedsiębiorstw nastawionych na poszukiwanie zasobów ludzkich, urzędów pośrednictwa pracy, organizacji studenckich i naukowych czy w końcu stowarzyszeń działających na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

- Nasze targi realizowane są na czterech płaszczyznach, zawartych w nazwie wydarzenia. To targi pracy, na których studenci i absolwenci mogą zapoznać się z ofertami zatrudnienia, staży i praktyk, mamy targi technologii, na których reprezentanci Centrum Inkubacji Transferu Technologii i koła naukowego Politechniki Śląskiej pokazują to, nad czym obecnie pracują, i w końcu targi dostępności, na których pracodawcy przedstawiają się jako instytucje otwarte na osoby z niepełnosprawnościami a z drugiej strony – uczelnie prezentujące programy edukacji włączającej. Oczywiście promujemy też przedsiębiorczość i kreatywność – to kolejna tego typu akcja po prowadzonym na Politechnice konkursie „Mój pomysł na biznes”, który od wielu lat wyłania laureatów, którzy po latach zakładają własne, skomercjalizowane firmy bądź zasilają największe technologiczne korporacje – wymieniają pracownicy uczelnianego Biura Karier Studenckich.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: między innymi Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Minister Edukacji Narodowej, PARP i Wojewoda Śląski.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni