Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej
20 marca o godzinie 9.00 w murach Hali „Nowej” Ośrodka Sportowego Politechniki Śląskiej wystartowała już 29 edycja Wiosennych Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej. Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie kontaktu Pracodawców i organizacji z potencjalnymi kandydatami do pracy a także osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności biznesowej.
Targi to również idealne miejsce do uzyskania informacji o możliwościach udziału w aktywnościach podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe – oczekiwane i doceniane przez współczesny rynek pracy.
W tegorocznej edycji targów wzięło około 150 wystawców, których stoiska zostały rozlokowane w Hali „Nowej” i w rozłożonym w bezpośrednim sąsiedztwie namiocie. Na targach skorzystać można było z oferty przedsiębiorstw nastawionych na poszukiwanie zasobów ludzkich, urzędów pośrednictwa pracy, organizacji studenckich i naukowych czy w końcu stowarzyszeń działających na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
- Nasze targi realizowane są na czterech płaszczyznach, zawartych w nazwie wydarzenia. To targi pracy, na których studenci i absolwenci mogą zapoznać się z ofertami zatrudnienia, staży i praktyk, mamy targi technologii, na których reprezentanci Centrum Inkubacji Transferu Technologii i koła naukowego Politechniki Śląskiej pokazują to, nad czym obecnie pracują, i w końcu targi dostępności, na których pracodawcy przedstawiają się jako instytucje otwarte na osoby z niepełnosprawnościami a z drugiej strony – uczelnie prezentujące programy edukacji włączającej. Oczywiście promujemy też przedsiębiorczość i kreatywność – to kolejna tego typu akcja po prowadzonym na Politechnice konkursie „Mój pomysł na biznes”, który od wielu lat wyłania laureatów, którzy po latach zakładają własne, skomercjalizowane firmy bądź zasilają największe technologiczne korporacje – wymieniają pracownicy uczelnianego Biura Karier Studenckich.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: między innymi Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Minister Edukacji Narodowej, PARP i Wojewoda Śląski.
Nie przeocz
- Perła Paprocan: Ponad tysiąc biegaczy biegało wokół jeziora w Tychach ZDJĘCIA
- NOWE W MIEŚCIE: w Częstochowie powstał hostel. Zobaczcie, jak wygląda w środku!
- Tysiące ludzi bez prądu w woj. śląskim - czasowe wyłączenia od 20 marca. Sprawdź
- Horror w Dąbrowie Górniczej. Ojciec przyduszał 7-letniego synka. Rodzice zatrzymani!
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?