Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak wykorzystać smartfon, by wspomóc rozwój dziecka? Motorola ma kilka propozycji

OPRAC.:
Grzegorz Lisiecki
Grzegorz Lisiecki
Motorola
Zbliża się Dzień Dziecka – czy kupić dziecku smartfon? Możliwość kontaktu daje poczucie bezpieczeństwa, ale sytuacja ma też swoje minusy. Jak zatem używać smartfonu, aby dziecko jak najlepiej wykorzystało jego możliwości?

Motorola ma kilka pomysłów, które znalazły się wśród materiałów promocyjnych dotyczących jednego ze swoich smartfonów, Moto e7 Plus. Mogą pomóc w optymalnym wykorzystaniu smartfonu przez dziecko tak, aby wspomóc jego rozwój. To odpowiednie aplikacje dla dziecka.

W Google Play, mobilnym sklepie systemu Android, znajduje się mnóstwo aplikacji, a wśród nich także takie, które pomogą rozwijać dziecko. To aplikacje edukacyjne. Pozwalają uczyć się języków obcych, pomagają rozwiązywać zadania z matematyki czy poszerzać wiedzę o świecie. Motorola proponuje kilka aplikacji, które warto podsunąć dziecku. Oto one:

  • Duolingo – to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Oferuje różne techniki wzbogacania słownictwa i wymowy w ponad 30 językach.
  • Polska ortografia – zastosowanie tej aplikacji jest widoczne w nazwie na pierwszy rzut oka. Wykorzystuje grywalizację, by zmotywować dziecko do powtarzania w praktyce poprawnej pisowni tych łatwiejszych i bardziej podchwytliwych wyrazów.
  • Lekturowo – zawiera najważniejsze informacje o lekturach szkolnych, epokach i motywach literackich.
  • Photomath – to ciekawa aplikacja, która po zeskanowaniu równania podaje jego rozwiązanie z instrukcją krok po kroku, jak do niego dojść. W aplikacji znajdują się także wyjaśnienia procesu obliczania.
  • Zdrowe zakupy – pozwala sprawdzić skład produktów po zeskanowaniu kodu kreskowego oraz wskazuje, które są zdrowe, a które nie. To dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka i rozwoju jego świadomości dotyczącej właściwego odżywiania.

Warto również zachęcać dziecko do korzystania z aparatu fotograficznego smartfonu – umiejętność robienia zdjęć, filmowania, a także budowania w nich historii przydać się bowiem może nie tylko w szkole, ale również w życiu społecznym. Wprawdzie szkoły wracają już do normalnego trybu nauki, jednak doświadczenia z pandemii pokazują, że wiele elementów nauki zdalnej czy hybrydowej może stać się trwałą częścią edukacji; smartfon dobrze sprawdzi się podczas wideorozmów i spotkań online. (źródło: Motorola)

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty