Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już 23 maja aukcja sztuki w Katowicach. Co wystawia na sprzedaż Desa?

red
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE DESA Katowice
DESA Katowice organizuje 184. aukcję malarstwa, grafiki i rzemiosła artystycznego w sobotę 23 maja 2020 o godz. 16.00. Wystawa przedaukcyjna odbędzie się w dniach 18-22 maja 2020 w godz. 11.00-17.00 w Salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5.

Organizatorzy dodają: "W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo informujemy, że najbliższa aukcja będzie zamknięta dla publiczności. Zachęcamy do skorzystania z form zdalnego udziału w licytacji"

Wystawione na sprzedaż zostaną:

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

1.Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Gra w kulki”, 1975
akryl, płótno, 42 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1975 r.
Na odwrocie drukowana nalepka Keller Galerie.
6 500 zł

2. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Pejzaż śląski z gołębnikiem”, 1973
akryl, płótno, 50 x 75,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1973 r.
6 800 zł

3. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Bójka”, 1983
akryl, płótno, 50,5 x 71 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1983 r.
6 400 zł

4. Ewald GAWLIK (1919-1993)
„Ulica Górniczego Stanu w Giszowcu Starym”, 1982
olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. p.d.: 82 / E. Gawlik.
Na odwrocie dedykacja tuszem.
Obraz po konserwacji.
6 000 zł

5. Paweł Waldemar PAWLAS (1944-2000)
„Miłość Niebios do Ziemi”, 1993
olej, płyta, 75,5 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: 1993 / P.W. Pawlas.
Na odwrocie autorski opis.
1 200 zł

6. Jerzy SEKUŁA (1919-1993)
„Obrona II”, 1988
olej, płótno, 61 x 50 cm,
sygn. p.d.: J. Sekuła / 1988. 05. 05.
Na odwrocie opis autorski.
1 500 zł

7. Rafał POMORSKI (1921-1974)
„Zaułek”
olej, płótno, 92 x 65 cm,
sygn. p.d.: Pomorski
*opłata droit de suite
2 000 zł

8. Zygmunt STUCHLIK (ur. 1937)
„Odnowa (Erneuerung). Dyptyk”, 1995
olej, płótno, wymiary obydwóch części: 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: Stuchlik 95.
Na odwrocie opis autorski.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
13 500 zł

9. Klaudiusz JĘDRUSIK (1928-1986)
„Pejzaż z czerwonym dachem”, 1977
olej, płótno, 57 x 69 cm,
sygn. l.d.: K. Jędrusik.
Na odwrocie sygnatura: Klaudiusz Jędrusik
*opłata droit de suite
2 000 zł

10. NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
„Dom z balkonami”
akwarela, papier, 20,5 x 17,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAWILLASALBWA”.
Na odwrocie 2 pieczęcie: okrągła i prostokątna pieczęć.
2 800 zł

11. NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
„Willa z flagą”
akwarela, papier, 20 x 14,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAZDROJWILLANLO”.
Na odwrocie 2 pieczęcie: okrągła i prostokątna.
2 800 zł

12. NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
„Dom w Krynicy”
akwarela, papier, 23,5 x 17,5 cm,
u dołu napis: „KRYNICAWILLABIEHOWILA”.
2 800 zł

13. NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
„Zielona willa”
akwarela, papier, 20,5 x 14,5 cm,
napis u dołu częściowo zakryty autorskim passe-partout.
Na odwrocie okrągła pieczęć ołówkiem: 100 zł, o
raz szkic akwarelowy borowika nieznanego autorstwa.
2 800 zł

14. Jan WAŁACH (1884-1979)
„Widok w stronę Kociego Zamku na Koniaków”, 1964
olej, tektura, 33,5 x 26 cm,
sygn. l.d.: Jan Wałach
Na odwrocie autorski opis ołówkiem i atramentem.
3 000 zł

15. Jan STAŃDA (1912-1987)
„Snopki”, 1933
olej, sklejka,53 x 60 cm,
sygn. p.d.: Stańda / 1933
Stan zachowania: obraz po konserwacji,
sklejka lekko wygięta, z ubytkami na krawędziach.
*droit de suite
2 400 zł

16. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
„Pejzaż z Istebnej”, 1980
olej, płyta pilśniowa, 61 x 70 cm,
sygn. p.d.: Duda Gracz 1980.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska,
długopisem: werniks maj 2001.
*opłata droit de suite
29 000 zł

17. Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)
„Zamek w Wiśniczu”
olej, tektura,70 x 99,5 cm,
sygn. p.d.: S. Podgórski
Obraz po konserwacji.
*opłata droit de suite
9 200 zł

18. Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)
„Pejzaż z kapliczką. Okolice Wiśnicza”
olej, płótno, 70,5 x 88 cm,
sygn. p.d.: SKlimowski
Obraz po konserwacji.
*opłata droit de suite
6 000 zł

19. Leszek STAŃKO (1924-2010)
„Widok na Mnicha", 1973
olej, płótno, 75 x 94 cm,
sygn. p.d.: Leszek Stańko / 1973 r.
*droit de suite
7 500 zł

20. Mieczysław REYZNER (1861-1941)
„Widok parku przy pałacu w Średniej Wsi”, 1932
olej, tektura, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner / Średniowieś 1932
3 000 zł

21. Mieczysław REYZNER (1861-1941)
„Pierwiosnki”, 1931
olej, tektura, 23 x 27 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Reyzner / 1931
1 800 zł

22. Erno ERB (1890-1943)
„Goździki w wazonie”
olej, tektura, 32 x 25,4 cm,
sygn. l.d.: E Erb.
3 000 zł

23. Erno ERB (1890-1943)
„Targ we Lwowie”
olej, sklejka, 26 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb.
8 000 zł

24. Józef ŚWIRYSZ-RYSZKIEWICZ (1888-1942)
„Dziewczyna w czerwonej chustce”, 1905
olej, płótno, 47,4 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: JRyszkiewicz / syn / Warszawa / 1905.
5 300 zł

25. Wincenty WODZINOWSKI (1886-1940)
„Wianek”
olej, płótno, 65 x 74 cm,
sygn. l.d.: W. Wodzinowski.
Na krosnach stemple firmy Iskra & Karmański.
9 500 zł

26. Helena LANG (1874-1967)
„Młoda kobieta w parku”
olej, płótno naklejone na tekturę, 27 x 19 cm,
sygn. p.d.: Helena Lang.
Na odwrocie fragment naklejki.
*opłata droit de suite
3 400 zł

27. Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
„Dziewczyna z nasturcjami”
pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę,
68,5 x 50 cm, sygn. śr.d.: T. Axentowicz
30 000 zł

28. Longin ADAMIECKI (1914-1945)
„Martwa natura z mieczykami”
pastel, tektura, 100 x 63 cm,
sygn. l.d: Adamiecki
5 400 zł

29. Janusz JAROSIEWICZ (1894-1974)
„Martwa natura z bukietem traw"
olej, tektura, 58 x 41,5 cm,
sygn. p.d.: Jarosiewicz.
Na odwrocie sygnatura niebieską farbą.
*opłata droit de suite
2 000 zł

30. Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
„Na otwartym morzu”, 1930
akwarela, gwasz, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930.
*opłata droit de suite
4 000 zł

31. Jan KUŚMIDROWICZ (1886 – po 1938)
„Chata nad rzeką”
olej, tektura, 32 x 43 cm,
sygn. p.d.: Jan Kuśmidrowicz.
Obraz pochodzi z lwowskiej kolekcji rodziny
Miechońskich, po II wojnie zamieszkałej w Zabrzu.
3 700 zł

32. Julian FAŁAT (1853-1929)
„Pejzaż z potokiem”
akwarela, papier, 30 x 20 cm,
sygn. l.d.: Fałat
12 000 zł

33. Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
„Z okolic Krakowa”
olej, tektura, 40,5 x 40,5 cm,
sygn. l.d.: Henryk Uziembło Kraków.
Na odwrocie autorski opis ołówkiem.
5 300 zł

34. Iwan TRUSZ (1869-1940)
„Pejzaż z piramidą”
olej, tektura, 27 x 36 cm,
sygn. p.d.: I. Trusz.
10 500 zł

35. Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
„Pejzaż z Capri”, 1923
olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm,
sygn. p.d.: Capri 1923 / F.M. Wygrzywalski
Na odwrocie naklejka z dedykacją z okazji srebrnych godów,
na krosnach stempel firmy Iskra & Karmański / Kraków.
18 000 zł

36. Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
„Wiatr na pustyni egipskiej. Hamsin”, 1907
olej, sklejka, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: F.M. Wygrzywalski z Egiptu 1907 / „Hamsin”
20 000 zł
37. Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)
„Handlarz dywanów”
olej, tektura, 40,5 x 60 cm,
sygn. p.d.: F. K. Wygrzywalski.
Na odwrocie opis autorski niebieską kredką.
*opłata droit de suite
4 600 zł

38. Stanisław BATOWSKI KACZOR (1866-1946)
„Rzym”, 1898
olej, tektura, 14 x 23 cm,
sygn.: Batowski / 1898 Rzym.
5 200 zł

39. Franciszek ASCHENBRENNER (1872 - 1948)
„Cieszyńska Wenecja”
olej, sklejka, 29,5 x 37 cm,
sygn. l.d.: Franz Aschenbrenner
3 400 zł

40. Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
„Zimowy powrót z polowania”
olej, płótno, 67 x 107 cm,
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski
60 000 zł

41. Jerzy KOSSAK (1886-1955)
„Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy”
olej, płótno, 95 x 145,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak
Obraz po konserwacji, płótno dublowane.
*opłata droit de suite
28 000 zł

42. Jan KUŚMIDROWICZ (1886 – po 1938)
„Zimowy widok na Howerlę”
olej, sklejka, 49,5 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: Howerla Jan Kuśmidrowicz.
Na odwrocie autorska dedykacja. Obraz pochodzi z lwowskiej
kolekcji rodziny Miechońskich, po II wojnie zamieszkałej w Zabrzu.
4 000 z
43. Jan WAŁACH (1884-1979)
„Królowa Beskidu”
akwarela, gwasz, karton, 70,5 x 42 cm,
sygn. p.d.: J. Wałach
Na odwrocie autorski napis ołówkiem.
*opłata droit de suite
2 000 zł

44. Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)
„Kwiaty w wazonie”, ok. 1968
olej, tektura, 43,5 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: B. Stawiński.
Obraz ze zbiorów rodziny artysty.
4 000 zł

45. Matylda MELENIEWSKA (1869-1930)
„Chryzantemy w chińskim wazonie”, 1923
olej, tektura, 70 x 49 cm,
sygn. p.d.: M. Meleniewska / 1923
2 700 zł

46. Zdzisław STANEK (1925-1996)
„Portret kobiety”
sangwina, papier, 41 x 29,7 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie ołówkiem poświadczenie
autentyczności przez siostrę artysty.
*droit de suite
800 zł

47. Zdzisław STANEK (1925-1996)
„Światłohuty”, 1963
tusz, papier, 29,5 x 42 cm,
sygn. p.d.: Stanek 63
Na odwrocie autorski (?) tytuł ołówkiem: „Światłohuty”, 1963.
*droit de suite
1 350 zł

48. Leopold LEWICKI (1906-1973)
„Domy nad głową”
kredka, pastel, papier, 42 x 29,8 cm,
sygn. p.d.: L. Lewicki.
Na odwrocie autorska dedykacja dla Bolesława Stawińskiego.
Praca ze zbiorów rodziny Bolesława Stawińskiego.
1 350 zł

49. Tadeusz SADOWSKI (1915-1991)
„W hucie”
węgiel, gwasz, karton, 69 x 49 cm,
sygn. p.d.: T. Sadowski.
*opłata droit de suite
1 200 zł

50. Piotr STAWIŃSKI (ur. 1957)
„Kawiarnia III”, 2010
akryl, płótno, 100 x 100 cm,
sygnatura i opis autorski na odwrocie.
4 600 zł

51. Adam KIEŁB (ur. 1957)
„Abstrakcja No 72 ”, 2019
olej, płyta, 70 x 100 cm,
sygn. śr. d.: Adam Kiełb 2019
4 000 zł

52. Stanisław GAWRON (1919-2001)
„Etiuda X – ptaki”, 1976
akwaforta barwna, 2/30, 43,7 x 27 cm,
sygn. oł. p.d.: Stanisław Gawron 1976;
oł. l.d.: „Etiuda X – ptaki” 43,7 x 27 2/30.
1 000 zł

53. Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
„Już wychodzę”, 1973
akwaforta, akwatinta barwna, 7/50, 64,7 x 49 cm,
sygn. oł. p.d.: Konrad Srzednicki;
oł. l.d.: 1973 r. „Już wychodzę” 7/50
1 200 zł

54. Jan HRYNKOWSKI (HRYŃKOWSKI) (1891-1971)
„Las ”, 1924
drzeworyt, 16,1 x 11,8 cm,
grafika zamieszczona w Wirydarzu literackim na cześć J. Piłsudskiego,
wydanie Związku Strzeleckiego w Grodnie, 1924,
nakład 525 numerowanych egzemplarzy, egzemplarz nr 292.
600 zł

55. Jerzy HULEWICZ (1886-1941)
„Komendant. Portret marszałka Józefa Piłsudskiego”, 1924
drzeworyt, 11,8 x 9,2 cm,
800 zł

56. Paweł STELLER (1895-1974)
„Bartnik”, 1937
drzeworyt z teki „Typy polskie”, 28,3 x 21,1 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller 1937.;
l.d. oł.: Orig. Holzschnitt. Ukrainischer Junker.
*droit de suite
1 000 zł

57. Paweł STELLER (1895-1974)
„Kobieta z Bieszczad. Kobieta z Bojkowszczyzny”, 1937
drzeworyt z teki „Typy polskie”, 28 x 20,3 cm,
l.d. oł.: Orig. Holzschnitt. Ukrainische Bäuerin.
*droit de suite
1 000 zł

58. Paweł STELLER (1895-1974)
„Motyw ze Zwardonia”, 1939
drzeworyt barwny, 21,3 x 28,1 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller 1939.;
oł. l.d.: Drzeworyt - Motyw ze Zwardonia
*opłata droit de suite
1 350 zł

59. Józef MEHOFFER (1864-1946)
„Pegaz i muzy”, 1905
litografia pięciobarwna, okładka „Chimery”,
listopad 1905, t. IX, z. 26,
14,3 x 18,1 cm, wym. karty: 25 x 19,5cm,
sygn. na płycie p.d.: Józef Mehoffer 1899.
1 400 zł

60. Carl Thiemann (1881-1966)
„Wieczór w pobliżu Wenecji. Abend vor Venedig”, 1910
drzeworyt barwny, 29,6 x 50 cm,
sygn. monogramem wiązanym na klocku p.g.: TC10
1 000 zł

61. Utagawa HIROSHIGE (1797-1858)
„Widok ulicy Saruwaka w nocy. Saruwaka–machi yoru no kei”
plansza 90. z serii „Sto słynnych widoków Edo” („Meisho Edo hyakkei”),
tytuł serii i planszy p.g.,
drzeworyt barwny, papier, wym.: 36,3 x 24,7 cm (oban),
sygn. przy marginesie l.śr.: Hiroshige ga
pieczęć wydawcy na marginesie l.d.: Uwo-ya-Heikichi (Uwo-Ei),
stempel cenzora na marginesie p.g.: aratame,
pieczęć z datą na marginesie p.g.: 9. miesiąc roku Smoka (1856).
Opinia Pani Małgorzaty Martini, starszego kustosza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
4 000 zł

62. Utagawa HIROSHIGE (1797-1858)
„Ceremonia hotohoto w świątyni Izumo-taisha. Izumo-taisha. Hotohoto no zu”
plansza 42. z serii „Słynne widoki z sześćdziesięciu kilku prowincji”
(„Rokuju-yoshu meisho zue”),
tytuł serii i planszy p.g.,
drzeworyt barwny, papier, wym.: 35,8 x 22,8 cm (oban),
sygn. przy marginesie l.d.: Hiroshige hitsu
3 000 zł

63. TALERZ DEKORACYJNY „DZIEWCZYNA” TUŁOWICE , ok. 1960
porcelit, natrysk cieniowany, wybierany, śr. 31,5 cm; znak podszkliwny drukowany,
brązowy Zakładów Porcelitu Stołowego „Tułowice” w Tułowicach z lat 1952-1997.
Stan zachowania b. dobry.
300 zł

64. TALERZ DEKORACYJNY „RYCERZE” CHODZIEŻ, ok. 1970
porcelana, natrysk, dekoracja wykonana techniką drapania, śr. 32,5 cm, projekt dekoracji Elżbieta Ciurzyńska, znak naszkliwny zielony Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży: Chodzież / Made in Poland / 6, z lat 1964-1980, sygnatura naszkliwna czarną farbą: Ciurzyńska. Stan zachowania b. dobry.
700 zł

65. FIGURKA „DZIEWCZYNA Z SZALEM I WACHLARZEM” GOLDSCHEIDER
fajans, farby podszkliwne, wys. 30,5 cm, wg modelu Emila Meiera (1877-1958);
ryta sygnatura: Meier, znak drukowany: Goldscheider / Wien, wyciskane numery: 4708 / 66 / 8, malowany monogram T.W.(?) Wiedeń, ok. 1920
2 600 zł

66. FIGURKA „GÓRNIK” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, wys. 26 cm;
znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice”.
Stan zachowania b. dobry.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz,
Katowice, ok. 1960.
550 zł

67. WAZON STEATYT I
porcelana, złocenie, farba naszkliwna, wys. 26 cm;
wygięty korpus dekorowany fakturą groszkową; znak drukowany srebrny:
„Steatyt / ZB / Katowice”, malowany zieloną farbą symbol fasonu: BF.
Stan zachowana b. dobry.Wytwórnia. Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”
Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
400 zł

68. WAZON STEATYT II
porcelana, zielona i żółta farba naszkliwna, wys. 18,5cm;
korpus dekorowany fakturą groszkową;
brak znaku, ryty symbol fasonu: A/18.
Katowice, ok. 1960.
350 zł

69. PUCHAR Z POKRYWĄ, ok. 1850
szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane,
barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm.
Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie.
Czechy (?), ok. 1850
1 100 zł

70. DZBAN DO WINA EDMOND TETARD
wys. 32,5 cm, korpus szkło kryształowe, bezbarwne, puklowane i szlifowane,
srebro pr. 0,950, francuska cecha po 1838, znak złotnika Edmonda Tetarda (Edmond Tetard /1860-1901/, wybitny francuski złotnik, czynny w Paryżu w latach 1880-1901, w 1889 nagrodzony złotym medalem na Wystawie Światowej w Paryżu. Po śmierci Edmonda firmę przejęli jego trzej synowie), wybity numer: 24547. Stan zachowania b. dobry.
Francja ok. 1890
3 500 zł

71. SECESYJNY NÓŻ DO PAPIERU EUGÈNE LEFEBVRE
kość słoniowa w srebrnej ażurowej oprawie z motywem irysów; dł. 34,5 cm,
srebro pr. 0,950, francuska cecha po 1838, punca złotnika Eugène`a Lefebvre`a
(czynny w Paryżu w latach 1896 – 1910). Stan zachowania b. dobry.
Paryż, ok. 1900
1 100 zł

72. SREBRNA CUKIERNICA WIEDEŃ 1844
wym.: 7,5 x 13 x 9 cm, waga 427 g, srebro pr. 13, cecha austriacka z datą 1844,
urząd probierczy w Wiedniu, monogram złotnika: C S.
Stan zachowani: brak kluczyka.
3 500 zł

73. Zygmunt BRACHMAŃSKI (ur. 1936)
„Kobieta”, ok. 1980
brąz, granit, wys. 36,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym: ZB
Rzeźba ze zbiorów rodziny artysty.
5 600 zł

74. Dominique ALONZO ( XX w.)
„Młoda dziewczyna”, ok. 1920
brąz złocony, kość słoniowa, wys. 26 cm, sygn. na podstawie: D. Alonzo.
Stan zachowania: pęknięcia kości słoniowej, prawe ramie ze śladami klejenia, lewa stopa pęknięta, złocenie w dobrym stanie.
8 500 zł

75. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-1918)
„Unhurried (Bez pośpiechu)”, 1999
kamień, metal, wym.: 36 x 33 x 26 cm,
sygn. ryta na kamieniu: L. Tomaszewski
Rzeźba pochodzi z amerykańskiego atelier autora, była eksponowana w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 25, Kraków na wystawie „Lubomir Tomaszewski. Rzeźby, Obrazy, Design" w 2017 roku. Do rzeźby dołączony jest certyfikat autentyczności podpisany przez autora.
27 000 zł

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera