Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 RELACJA, ZDJĘCIA, WYNIK Mistrz Polski nie stracił szansy na obronę tytułu. Legia w pucharach

27.06.2020. Legia Warszawa - Piast Gliwice   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
27.06.2020. Legia Warszawa - Piast Gliwice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Adam Jankowski
W meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Legią w Warszawie 1:1 (0:0). Bramki: Maciej Rosołek (84) - Jorge Felix (59-karny). Mistrz Polski od 55. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Legia utrzymała 11 punktów przewagi nad Piastem. Punkt zagwarantował Legii udział w europejskich pucharach. Piast oddał w tym meczu jeden celny strzał.

Stawka meczu była jasna: przegrana Piasta pozbawiała mistrza Polski na obronę tytułu. Natomiast wygrana Legii znacznie przybliżała warszawian do założenia korony.

W składzie Piasta nastąpiły dwie zamiany. Ze względu na zapis w kontrakcie nie mógł zagrać Tomasz Jodłowiec, którego zastąpił Patryk Sokołowski. Na ławce pozostał Kristopher Vida. Martin Konczkowski powędrował na prawą pomoc, a na prawej obronie zameldował się Bartosz Rymaniak. W Legii postawili na nogi Tomasa Pekharta, który nabawił się urazu w czasie rozgrzewki przed meczem w Białymstoku. U gości nadal brakowało kontuzjowanego Gerarda Badii, który lubi grać przeciw Legii i strzelać jej gole. Zresztą Piast przystąpił do sobotniego meczu z bilansem trzech zwycięstw z rzędu z warszawską drużyną.

Po kwadransie piłkarskich szachów schematy złamał Luquinhas, który po solowej akcji zgubił opiekunów, uderzył z 15 metrów i Frantisek Plach musiał pokazać swój fach. W odpowiedzi Piast przeprowadził składną akcję, zakończoną strzałem Mikkela Kirkeskova obok słupka. Coś się zaczęło dziać!

Piast był nastawiony na kontry i w 38. minucie jedna z nich wyglądała bardzo zachęcająco. Jorge Felix postanowił minąć rywala, upadł, ale sędzia nie dopatrzył się faulu. W 45. minucie zza pola karnego nad bramką strzelił Walerian Gwilia. W ostatniej sytuacji przed przerwą, po rzucie rożnym minimalnie chybił Uros Korun. To mógł być gol "do szatni"! Pierwsza połowa zakończyła się z jednym celnym strzałem - Luquinhasa w 17. minucie.

Od 55. minuty goście grali w dziesiątkę. Bartosz Rymaniak w ciągu dwóch minut zobaczył dwie żółte kartki za faule na Luquinhasie, co skończyło się czerwonym kartonikiem. Mistrz Polski nie załamał się tą sytuacją - Paweł Wszołek sfaulował Sebastiana Milewskiego i mieliśmy rzut karny dla gliwiczan. Jorge Felix pewnie wykorzystał "jedenastkę" i od 59. minuty było 1:0 dla Piasta! Hiszpan zdobył 15. bramkę w sezonie.

Legia próbowała odrobić stratę. Dwa razy niecelnie główkował Tomasa Pekhart, a w 78. minucie strzelił wprost w Placha. W 84. minucie obrońcy Piasta pozostawili bez opieki w polu karnym Macieja Rosołka, który uderzył głową. Plach odbił piłkę i potem złapał, ale już za linią bramkową, co potwierdzono po skorzystaniu z VAR-u.

W 90. minucie groźnie strzelił Gwilia, a bramkarz Piasta odbił przed siebie piłkę. Legia w doliczonym czasie gry próbowała przechylić szalę zwycięstwa.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jorge Felix (59-karny), 1:1 Maciej Rosołek (84)

Legia: Majecki - Jędrzejczyk, Lewczuk (62. Cholewiak), Wieteska, Karbownik - Wszołek (76. Rocha), Antolić, Martins (72. Rosołek), Gwilia, Luquinhas - Pekhart.

Piast: Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Konczkowski, Sokołowski (86. Huk), Hateley, Felix, Milewski - Parzyszek (55. Tuszyński).

Żółte kartki: Wszołek, Gwilia, Wieteska - Rymaniak

Czerwona kartka: Bartosz Rymaniak (55, Piast, za drugą żółtą)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 6.000