Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Ustronia wybierają projekty do budżetu obywatelskiego

Andrzej Drobik
Andrzej Drobik
W Ustroniu mieszkańcy głosują na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Zakończyła się już weryfikacja projektów, a więc przyszedł czas na kolejny etap tej akcji. Teraz przed mieszkańcami najważniejszy etap, czyli głosowanie na projekty.

Mieszkańcy mają czas do 15 września, by oddać swój głos na wybrany przez siebie projekt. Ten który dostanie najwięcej głosów w danym osiedlu, zostanie zrealizowany przez samorząd w 2017 roku.

- We wszystkich dziewięciu osiedlach zostały zgłoszone projekty, natomiast tylko w sześciu mamy do czynienia z kilkoma projektami na dane osiedle, właśnie tam odbędzie się głosowanie - mówi burmistrz Ustronia Ireneusz Sza-rzec.

Mieszkańcy osiedli: Ustroń Górny, Zawodzie i Ustroń Centrum nie będą zatem brali udziału w głosowaniu, a inwestycje zgłoszone w tych osiedlach zostaną automatycznie wciągnięte w fazę realizacji.

Lista projektów, na które można głosować, znajduje się już na stronie internetowej budzetobywatelski.ustron.pl. Głosować można przez stronę internetową lub osobiście w Urzędzie Miasta. W sumie środki przeznaczone na budżet obywatelski 2017 w Ustroniu wynoszą 360 tys. złotych.

Projekty mieszkańców
Głosować zatem mogą mieszkańcy sześciu osiedli Ustronia. Mieszkańcy Polany do wyboru mają aż pięć projektów, m.in. warsztaty konstruowania i programowania robotów (koszt 7500 zł), nauka pływania dla dzieci z SP nr 3 (13 tys. zł) oraz skate park pod Palenicą (39 tys. zł). Mieszkańcy Ustronia Po-niwca wybiorą pomiędzy zajęciami ruchowymi (25 tys.) a siłownią plenerową (39 tys.). Duży wybór mają mieszkańcy Ustronia Dolnego. Zdecydują, czy pieniądze przeznaczyć na zieloną strefę relaksu przy ul. Daszyńskiego (31,5 tys.), remont chodnika przy ul. Cieszyńskiej (5 tys.) czy Centrum Aktywności Fizycznej w osiedlu Cieszyńskim (39 tys.). Mieszkańcy Hermanic wybiorą pomiędzy festynami (36 tys.), boiskiem do siatkówki plażowej (40 tys.), albo projektem o nazwie „Hermanice atrakcyjne dla wypoczynku” (7 tys.).

Najwięcej, bo aż sześć projektów znajduje się w dzielnicy Lipowiec. Tam może powstać m.in. punkt widokowy na Lipowskim Groniu. Także w Nierodzimiu jest z czego wybierać, a wśród pięć projektów mieszkańców znalazł się m.in. monitoring na skrzyżowaniu (35 tys.) czy warsztaty udzielania pomocy przedmedycznej (7,3 tys.).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty