Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej niebezpieczne miasta w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie w naszym regionie stwierdzono największą liczbę przestępstw!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Najbardziej niebezpieczne miasta w województwie śląskim. Jest wśród nich twoje? Sprawdź. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Najbardziej niebezpieczne miasta w województwie śląskim. Jest wśród nich twoje? Sprawdź. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE archiwum Policji
Najbardziej niebezpieczne miasta w województwie śląskim uwzględniono w rankingu ogólnopolskim, udostępnionym przez portal polskawliczbach.pl. Zestawienie przygotowano w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego dla powiatów z 2022 roku i obejmuje liczbę różnego rodzaju przestępstw o niejednakowej szkodliwości społecznej, stwierdzonych na 1 000 mieszkańców. W ogólnokrajowym zestawieniu pierwsze miejsce zajmują Mysłowice, znajdujące się w województwie śląskim. Dalej widnieje Wąbrzeźno w kujawsko-pomorskim, a następnie położone w podlaskim Grajewo. Na pozycjach czwartej i piątej odnotowano mieszczące się w tym samym regionie Rajgród oraz Szczuczyn. To w tych polskich miastach odnotowano najwięcej przestępstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. W rankingu ogólnokrajowym, uwzględniającym 979 pozycji stolica naszego regionu znajduje się w pierwszej rankingowej setce i zajmuje tam 6 miejsce. Kolejne ośrodki, mieszczące się w województwie śląskim zajęły znajdujące się już w drugiej dziesiątce uwzględnionych tam miast. Warto dodać, że wśród rozpoczynających listę stu polskich miast większość z nich stanowią te, które położone są w województwach dolnośląskim, śląskim i mazowieckim. Znajdziemy tam dokładnie 20 miast, znajdujących się w naszym regionie. Sprawdź, gdzie w Śląskiem stwierdzono największą liczbę różnego rodzaju przestępstw!

Największa liczba przestępstw w skali kraju

Ranking ogólnopolski, w jakim uwzględniono miasta z największą liczbą różnego rodzaju przestępstw o niejednakowej szkodliwości społecznej – w przeliczeniu na 1 000 mieszkańców – oparto o dane Głównego Urzędu Statystycznego dla powiatów z 2022 roku. W zestawieniu, przygotowanym i opublikowanym przez serwis polskawliczbach.pl najwięcej czynów zabronionych popełniono wówczas w Mysłowicach, gdzie odnotowano ich 359,3, a wykrywalność przestępstw znalazła się tam na poziomie 98 procent. Na przeciwległym biegunie znajduje się natomiast Strzyżów w województwie podkarpackim, gdzie liczba czynów zabronionych wynosi 7,1.

Na drugim miejscu na liście ogólnokrajowej widnieje Wąbrzeźno w kujawsko-pomorskim, bowiem stwierdzono tam 94 przestępstwa. Z kolei trzecia pozycja należy do położonego w podlaskim Grajewa ze wskaźnikiem o wartości 87,6. Pod numerami czwartym oraz piątym odnotowano mieszczące się w tym samym regionie Rajgród i Szczuczyn – z taką samą liczbą czynów zabronionych. Warto dodać, że w rozpoczynającej listę setce polskich miast większość z nich stanowią te, które położone są w województwach dolnośląskim, śląskim, a także mazowieckim.

Katowice znalazły się w pierwszej dziesiątce w rankingu ogólnopolskim

Zgodnie z danymi, udostępnionymi przez Główny Urząd Statystyczny, stolica województwa śląskiego zajmuje 6 pozycję w ogólnopolskim zestawieniu, dotyczącym liczby różnego rodzaju przestępstw o niejednakowej szkodliwości społecznej, jakie popełniono w 2022 roku w miastach na terenie całego kraju. Z kolei na pierwszej pozycji znalazł się inny śląski ośrodek, którym są Mysłowice. W mieście tym odnotowano ponad 350 czynów zabronionych, a ich wykrywalność stwierdzono na poziomie 98 procent. Co ciekawe, jest to jedyne miasto w całym kraju, w jakim liczba przestępstw przekroczyła 100.

Kolejne ośrodki, mieszczące się w Śląskiem zajęły pozycje, znajdujące się już w drugiej dziesiątce uwzględnionych tam miast. Wśród nich zamieszczono między innymi Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie czy Zabrze. Pozostałe ośrodki, które znajdują się w naszym regionie i widnieją w ogólnopolskim rankingu, znalazły się w dalszych częściach zestawienia. Warto też wspomnieć, że różnica pomiędzy liczbą przestępstw, popełnionych w otwierających ranking Mysłowicach a kolejnym miastem wynosi 265,3. Co ciekawe, wykrywalność czynów zabronionych w pierwszym na liście ośrodku jest jednak wyższa niż w mieście, zajmującym drugie miejsce w zestawieniu.

W załączonej galerii prezentujemy dwadzieścia miast w Śląskiem z największą liczbą różnego rodzaju przestępstw o niejednakowej szkodliwości społecznej – w przeliczeniu na 1 000 mieszkańców. Sprawdź, gdzie w naszym regionie stwierdzono najwięcej czynów zabronionych w 2022 roku!

Najbardziej niebezpieczne miasta w województwie śląskim. Sprawdź!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera