Noc Teatrów Metropolii 2018 w Operze Śląskiej ZDJĘCIA Nauka śpiewania, baletu i przymierzania kostiumów

OK
Noc Teatrów Metropolii 2018 w Operze ŚląskiejGoście Opery Śląskiej dowiedzieli się m.in. jak wymienić żarówki w ogromnym żyrandolu, który wisi pod sufitem widowni Opery Śląskiej, a także kierownica od jakiego auta znajduje się przy pulpicie dyrygenckim i dlaczego w środy scena bytomskiego teatru jest zawsze pusta i nie ma tu prób.
Noc Teatrów Metropolii 2018 w Operze ŚląskiejGoście Opery Śląskiej dowiedzieli się m.in. jak wymienić żarówki w ogromnym żyrandolu, który wisi pod sufitem widowni Opery Śląskiej, a także kierownica od jakiego auta znajduje się przy pulpicie dyrygenckim i dlaczego w środy scena bytomskiego teatru jest zawsze pusta i nie ma tu prób. FB. Opera Śląska
Noc Teatrów Metropolii 2018 w Bytomiu. W sobotę 29 września w ramach 9. Nocy Teatrów Metropolii do bytomskiej Opery Śląskiej przyjęło ponad 2 tysiące osób. Goście przyjechali m.in. z Tychów, Gliwic, Zabrza, Chorzowa a nawet z Wrocławia.

9.Noc Teatrów Metropolii w Operze Śląskiej przyciągnęła gości z Tychów, Gliwic, Zabrza, Chorzowa a nawet z Wrocławia.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Łącznie około 2 tys.150 osób wzięło udział w wydarzeniach zaproponowanych przez bytomski teatr operowy w ramach Nocy Teatrów Metropolii 2018.

Goście Opery Śląskiej dowiedzieli się m.in. jak wymienić żarówki w ogromnym żyrandolu, który wisi pod sufitem widowni Opery Śląskiej, a także kierownica od jakiego auta znajduje się przy pulpicie dyrygenckim i dlaczego w środy scena bytomskiego teatru jest zawsze pusta i nie ma tu prób.

PISALIŚMY:
Noc Teatrów Metropolii 2018 ZDJĘCIA Tysiące gości, niebanalne wydarzenia i atrakcje

Artyści Opery Śląskiej zachęcali do wizyty w centrum handlowym Agora w Bytomiu, gdzie można było usłyszeć muzykę z oper "Nabucco" i "Carmen". 29 września można było swobodnie zobaczyć, jak wygląda pracownia Opery Śląskiej oraz przymierzyć kostiumy z różnych spektakli.

Przy kostiumach stała fotobudka i każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako Carmen, Tosca czy inny bohater. Tuż obok były stanowiska, na których wykonywano sceniczne fryzury i makijaże. Najmłodsi najdłużej zabawiali w sali z instrumentami oraz na sali baletowej, gdzie oglądano popisy tancerzy, a chętni mogli spróbować swoich sił. Całe rodziny wspólnie wykonywały maski teatralne.

Nie zabrakło także nauki śpiewu operowego, wizyt w pracowni krawieckiej, w której szyte są stroje do październikowej premiery opery "Don Desiderio" Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego.

Wiele osób, poza zwiedzaniem pracowni, skorzystało też z promocyjnych biletów na operę "Rzekomą ogrodniczkę-La finta giardiniera", Wolfganga Amadeusza Mozarta i spektakl muzyczny "Czekając na Chopina" w reżyserii Michała Znanieckiego.

Ponadto gości po zakamarkach Opery Śląskiej oprowadzała Katarzyna Szubert z działu edukacji, teatrolog, która z Operą Śląską jest związana od 18 lat. Goście zobaczyli salę baletową, piwnice, byli na scenie i za sceną, w magazynie dekoracji. Dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądała sala koncertowa im. Adama Didura, poznali bliżej historię budynku, a także kulisy pracy nie tylko artystów, ale i innych pracowników bytomskiego teatru.

Starsi widzowie byli ciekawi technicznych rozwiązań, stosowanych na scenie. Zwiedzający dowiedzieli się na przykład, że na widowni najmniejszego teatru operowego w Polsce, znajduje się 400 miejsc, przy pulpicie dyrygenta jest zamontowana kierownica od audi, a także jak wymieniane są żarówki w słynnym żyrandolu na widowni, który znajduje się pod samym sufitem.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Spotkania Medyczne. Odc. 1 - Borelioza.

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie