Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa droga rowerowa łącząca Olsztyn i Żarki. Odcinek w Suliszowicach już gotowy

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Blisko dziewięć milionów złotych będzie kosztować nowa ścieżka rowerowa, która ma połączyć jurajskie gminy Olsztyn i Żarki
Blisko dziewięć milionów złotych będzie kosztować nowa ścieżka rowerowa, która ma połączyć jurajskie gminy Olsztyn i Żarki Urząd Miasta i Gminy Żarki
Blisko dziewięć milionów złotych będzie kosztować nowa ścieżka rowerowa, która ma połączyć jurajskie gminy Olsztyn i Żarki. Odcinek w Suliszowicach jest już gotowy.

Przypomnijmy, w ramach zadania powstanie 10-kilometrowa (na terenie gminy Olsztyn 5,6 km) droga dla rowerów o zmiennej szerokości 2-2,5 m ze Zrębic (od ul. Polnej) przez Krasawę i Suliszowice do Jaroszowa w gminie Żarki wraz z tzw. miejscami obsługi rowerzysty.

W marcu pełną parą ruszyły prace przy budowie „olsztyńskiego odcinka” trasy rowerowej łączącej obie gminy. Wykonawca wyłoniony w procedurze przetargowej przystąpił do prac budowlanych na terenie Krasawy.

Teraz są kolejne dobre wieści dla rowerzystów. Urząd Gminy w Żarkach poinformował, że miłośnicy jednośladów mogą już korzystać z rowerowego odcinka, który prowadzi przez Suliszowice do granic z Gminą Olsztyn.

- Łącznie wybudowaliśmy 4,6 km trasy – mówi Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Nowe oznaczenie poziome i pionowe jest już gotowe. Inwestycja jest przygotowywana do odbioru. W jej ramach powstało nawet miejsce przystankowe przy leśniczówce.

- Zwracam się z prośbą do kierowców i rowerzystów o przestrzeganie znaków. Wzajemny szacunek uczestników ruch pozwoli na bezpieczne korzystanie z infrastruktury – podkreśla Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Prace na odcinku Suliszowice-Krasawa-Zrębice są w trakcie realizacji.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że Olsztyn (lider przedsięwzięcia) i Żarki otrzymały dofinansowanie na realizację tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 6 412 204,38 zł, całkowity koszt zadania to 8 969 279,35 zł.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera