MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oni ratują nasze życie. Zobacz strażaków i ich sprzęt

Joanna Wieczorek
Wodzisławski rynek pełen był strażackich wozów i sprzętu gaśniczego
Wodzisławski rynek pełen był strażackich wozów i sprzętu gaśniczego JW
W Wodzisławiu Śląskim trwają Ekumeniczne Spotkania Strażaków. Wydarzenie połączone jest z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka. Na płycie rynku odbył się uroczysty apel, późnej strażacy prezentowali sprzęt gaśniczy i ratunkowy.

Podziękowania, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, to stały element obchodów Dnia Strażaka, który w Wodzisławiu Śląskim połączony został z Ekumenicznymi Spotkaniami Strażaków. - Po raz kolejny z dumą możemy gościć strażaków na naszym rynku i po raz kolejny możemy uczestniczyć jako współgospodarz w Ekumenicznych Spotkaniach Strażaków - powiedział Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego, podczas dzisiejszej uroczystości. Druhom i druhnom za zaangażowanie, a samorządowcom za pomoc podziękował komendant powiatowy PSP w Wodzisławiu Śląskim st. kpt. Marek Misiura.

W minionym roku strażacy z PSP w Wodzisławiu Śl. z komendy wojewódzkiej pozyskali wóz gaśniczy i sprzęt do ratownictwa drogowego. Największą inwestycją była termomodernizacja budynków JRG w Rydułtowach, koszt zadania wyniósł 760 tys. złotych.

Na obchodach w Wodzisławiu Śl. pojawili się strażacy z zaprzyjaźnionego powiatu Karvina. - Serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Chciałbym z okazji Dnia Strażaka życzyć Wam wszystkim: zdrowia, szczęścia, pomyślności. Chciałbym również życzyć dalszego rozwoju naszej strażackiej, międzynarodowej współpracy. Spotykamy się nie tylko na takich uroczystościach, spotykamy się na zawodach sportowych, spotykamy się przy zdarzeniach - powiedział przedstawiciel straży z powiatu Karvina. Ostatnio okazją do wspólnych ćwiczeń były pozorowane działania na autostradzie A1 - przypomniał czeski partner.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni