Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pole golfowe w Mikołowie oficjalnie otwarte ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Arkadiusz Nauka
Pole golfowe w Mikołowie otwarte zostało w sobotę 4 czerwca
Pole golfowe w Mikołowie otwarte zostało w sobotę 4 czerwca Arkadiusz Nauka/Dziennik Zachodni
W Mikołowie otwarto pierwszą część pola golfowego, który powstaje na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Na razie jest tu tylko tzw. driving range, czyli strzelnica, ale wkrótce na polu będzie można już regularnie grać w golfa.

Dzisiaj w Mikołowie odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego etapu pola golfowego. Tzw. driving range ma być preludium do powstania pełnowymiarowego pola golfowego z 18 dołkami. Pole powstaje w całości ze środków Stowarzyszenia Golf Park Mikołów, czyli grona golfowych zapaleńców, którzy za cel postawili sobie zbudowanie w Mikołowie obiektu golfowego.

- Chcieliśmy stworzyć pole golfowe wzorowane na modelu obiektu z Siemanowic. Tam to wszystko dobrze funkcjonuje i mamy nadzieję, że mikołowskie pole przyczyni się do popularyzacji tego pięknego sportu jakim jest golf. Chcemy aktywizować szczególnie młodych ludzi - mówi Krzysztof Kuta, prezydent Stowarzyszenia Golf Park Mikołów.

Huczne otwarcie zgromadziło tłumy ludzi, nie tylko fanów golfa. Choć to dopiero pierwsza część inwestycji, to i tak można mówić o sporym sukcesie projektu jakim jest pole golfowe w Mikołowie. Kiedy inwestycja miałaby się zakończyć? Na w pełni wyposażony obiekt musimy jeszcze poczekać, ale jak przekonuje Krzysztof Kuta będzie tu można wkrótce grać w golfa na wysokim poziomie.

- Inwestycja ma być zakończona w ciągu 5 lat, ale już w przyszłym roku będzie tu pole z 9 dołkami i liczymy, że do Mikołowa przyjedzie wielu miłośników golfa, którzy zechcą uprawiać sport w tym wyjątkowym miejscu - przyznaje prezydent Stowarzyszenia Golf Park Mikołów.

Miejsce rzeczywiście jest wyjątkowe. Pole golfowe znajduje się bowiem na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego, wśród kolekcji siedliskowych.

- Uważam, że miejsce jest rewelacyjne, dlatego że na Śląsku mamy najwięcej w ogóle golfistów. Tu najlepiej się rozwija golf, może też dlatego, że w odróżnieniu od innych części Polski ludzie mają tutaj ułatwiony kontakt z Niemcami, Czechami, gdzie golf jest bardzo popularny i powszechny dla wszystkich - mówi Bartłomiej Chełmecki, sekretarz generalny Polskiego Związku Golfowego. - Projekt tego pola jest realizowany praktycznie oddolnie przez członków Stowarzyszenia we współpracy z samorządem. Na takim modelu właśnie nam zależy, ponieważ w Polsce jest już bardzo dużo pól drogich, ekskluzywnych i elitarnych, brakuje miejsc "bliżej ludzi" - dodaje Chełmecki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!