Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Raków Częstochowa będzie płacił karę za każdy mecz w Bełchatowie! Jastrzębie nie może awansować!

Rafał Musioł
Rafał Musioł
Piotr Tokarczyk
Komisja Licencyjna poinformowała o decyzjach na przyszły sezon. Takie prawo otrzymał m.in. Raków Częstochowa, ale za prawo do gry na obcym stadionie będzie wiosną słono płacił. W elicie na pewno nie zagra GKS Jastrzębie.

Licencję na grę w Ekstraklasie dla Rakowa Częstochowa uzależniano od nowego stadionu. Zbigniew Boniek jasno deklarował, że zgodnie z nowymi zasadami obecny beniaminek nie będzie mógł już grać w Bełchatowie. Ze względu na epidemię koronawirusa, która skomplikowała wszystkie procedury częstochowianie otrzymali licencję, ale będą za swoje opóźnienie płacić.

- Komisja Licencyjna postanowiła przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 1 z nadzorem infrastrukturalnym. Jednocześnie postanowiliśmy zobowiązać klub do zapłaty po 30.000 PLN za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej sezonu 2020/21 w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie - poinformowała KL.

- Wzięliśmy pod uwagę, że nastąpił splot wydarzeń, na które klub nie miał bezpośredniego wpływu, czyli epidemia koronawirusa czy odwołania w przetargu Dlatego postanowiliśmy nie odbierać Rakowowi szansy uczestnictwa w rywalizacji sportowej - tłumaczy szef Komisji, Krzysztof Smulski.

Górnik Zabrze i Piast Gliwice otrzymały licencję bezwarunkową zarówno na Ekstraklasę, jak i występy w europejskich pucharach.

Karę finansową w wysokości 10.000 zł otrzymała też Lechia Gdańsk w związku z niekompletną dokumentacją finansową z zakresu kryterium F.05 (prognoza finansowa).

Bądź na bieżąco i obserwuj

Komisja Licencyjna zajęła się także I ligą.

W niej duży problem ma GKS Jastrzębie.

- Klub nie otrzymał licencji uprawniającej w przypadku awansu do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryterium I.16 Podręcznika, czyli braku podgrzewanej murawy - informuje KL.

- Z naszych informacji wynika, że klub ma szansę na założenie takiej murawy przed rundą wiosenną, musi jednak dostarczyć taką dokumentację i finansowe gwarancje w procesie odwoławczym - dodaje Krzysztof Smulski.

Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica i GKS Tychy nie miały problemów z otrzymaniem licencji.

Prawa do gry w Ekstraklasie nie otrzymały także Stal Mielec (klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta oraz nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań), Stomil Olsztyn(klub nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań), Olimpia Grudziądz (klub nie przedstawił śródrocznego sprawozdania finansowego na dzień 31 grudnia 2019 roku wraz z raportem biegłego rewidenta z przeglądu tego sprawozdania, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań) i Radomiak Radom K(klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań).

Kluby mają na odwołanie 5 dni od momentu otrzymania decyzji.

- Myślę, że to sankcje, które nałożyliśmy są ewidentne, podkreślające największe błędy i zaniedbania, ale dające szansę na poprawę - podsumował przewodniczący Komisji.

Sprawdź to

Internet się śmieje

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

od 7 lat
Wideo

Gol z 50 metrów w 4 lidze! Ursus vs Piaseczno

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera