MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruch Chorzów. Zmiany w Radzie Nadzorczej Niebieskich. Trafił do niej prezes stowarzyszenia Wielki Ruch. Kto jeszcze?

Tomasz Kuczyński
Tomasz Kuczyński
W Radzie Nadzorczej Niebieskich jest przedstawiciel stowarzyszenia kibiców Wielki Ruch.
W Radzie Nadzorczej Niebieskich jest przedstawiciel stowarzyszenia kibiców Wielki Ruch. Karina Trojok
We wtorek 4 czerwca 2024 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ruchu Chorzów. Wybrano nowy skład Rady Nadzorczej. Kto się w niej znalazł?

Ruch Chorzów: Zmiany po spadku z PKO Ekstraklasy

W poniedziałek z funkcji wiceprezesa Ruchu Chorzów zrezygnował Marcin Stokłosa, który był na tym stanowisku od 20 stycznia 2022 roku, w wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej klubu. O zakończeniu umowy w roli społecznego pełnomocnika zarządu Ruchu poinformował Marek Godziński. Obaj, wraz z prezesem Sewerynem Siemianowskim, stali za „Czasem Odbudowy” Niebieskich wyciągając klub z III ligi. Obaj uzasadniali swe odejścia spadkiem Ruchu z PKO Ekstraklasy po jednym sezonie obecności w krajowej elicie.

"Taka jest kolej rzeczy. Coś się kończy - coś się za chwilę zacznie. Nie szukajcie drugiego dna, bo go po prostu tutaj nie ma. Nie wracają do klubu stare demony" - uspokajało kibiców stowarzyszenie Wielki Ruch w swoim poście na Facebooku.

Ruch Chorzów: Nowi ludzie w Radzie Nadzorczej

We wtorek doszło do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu Chorzów. Głównym punktem były zmiany w Radzie Nadzorczej spółki. Dzień wcześniej z pełnienia członka w radzie zrezygnował jej wiceprzewodniczący Daniel Reck.

W czasie zebrania akcjonariuszy uchwalono, że z Rady Nadzorczej odwołani zostali przewodniczący Marcin Mańka oraz sekretarz Piotr Małecki.

Jednocześnie do składu Rady Nadzorczej powołano: Bartosza Horodeckiego, Lesława Polańskiego i Wojciecha Ahnerta. Horodecki wejdzie do Rady Nadzorczej 1 lipca.

Bartosz Horodecki jest od 2018 roku prezesem Stowarzyszenia Kibiców Ruchu Chorzów Wielki Ruch, zrzeszającego ponad 2 tysiące osób, kibiców i sympatyków klubu Ruch Chorzów. W trakcie swojej prezesury współpracował zarówno ze spółką Ruch Chorzów, jak i z Uczniowskim Klubem Sportowym Ruch Chorzów. Dzięki ofiarności członków udało się za pomocą stowarzyszenia Wielki Ruch przekazać tym podmiotom ponad milion złotych, wspierając zarówno pierwszą drużynę, jak i drużyny juniorskie. Pozwoliło to na realizację projektów takich jak chociażby „Blue Future Project”, czy też, właśnie wdrażany, program pilotażowy dla podniesienia atrakcyjności Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów oraz poprawy jakości szkolenia. Współorganizator i partner wielu wydarzeń promujących markę Ruchu Chorzów na terenie województwa śląskiego, we współpracy ze społecznością kibiców. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Swoją pracę dyplomową poświęcił zagadnieniu wspierania sportu przez jednostki samorządu terytorialnego.

Lesław Polański jest menadżerem z szesnastoletnim doświadczeniem biznesowym w branży medycznej, IT oraz finansowej. Od 8 lat zasiada w zarządzie spółki Urovita Sp. z o.o. (od 2 lat w roli prezesa zarządu). W 2006 r. ukończył Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej na kierunku Informatyka. Od 24 lat zajmuje się informatyką pełniąc funkcje kierownicze. W 2023 roku uzyskał tytuł Executive MBA in Healtcare Managment na Uniwersytecie SWPS.

Wojciech Ahnert jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Zna bardzo dobrze rynek nieruchomości w aglomeracji śląskiej oraz warszawskiej. Specjalizuje się w rynku inwestycji alternatywnych. Prowadzi firmę zajmującą się Public Relations i zarządzaniu nieruchomościami. W latach 2018 i 2024 uzyskał mandat radnego Chorzowa. Stworzył portal alternatywnefinanse.pl. Obecnie jest prezesem zarządu firmy Nalson sp. z o.o. oraz członkiem Rady Nadzorczej grupy kapitałowej MBF Group S.A.

Rada Nadzorcza Ruchu Chorzów SA będzie działać w sześcioosobowym składzie:

  • Wojciech Ahnert
  • Przemysław Biskup
  • Mateusz Grzech
  • Bartosz Horodecki (od 1 lipca 2024 r.)
  • Krzysztof Łyczykowski
  • Lesław Polański

Podczas najbliższego posiedzenia Rada Nadzorcza wybierze spośród swoich członków nowego przewodniczącego.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni